* *
Danes je 12 nov 2019, 07:03

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Prosim za pomoč pri izbiri
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2015, 23:21 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Od vseh brezzrcalcev se v velikem loku izogibaš Nikona 1. Premalo objektivov, predrago.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2015, 00:05 
Odsoten
Pristopni član

Saj sem sedaj malo gledal tudi Nikona 1 in od teh modelov ne najdem nobenega, ki bi me posebej prepričal. Vsi po vrsti imajo 1" senzor in so bolj siromašno opremljeni. Malo bolj opremljeni (1 V3) pa je že presneto drag. Verjamem pa Berly-ju, da je aparat odličen za v žep in imaš visoko kvaliteto posnetkov vedno in povsod pri roki.

@Grizliboy
Ja, to je res top fotoaparat tako po kvaliteti posnetkov, kot po funkcijah, ampak cenovno tako visoko ne mislim iti. Probam najti top fotoaparat v nižjem cenovnem razredu.

Je še mogoče kakšno mnenje o kvaliteti fotografij Olympusa E-PL7? Tudi kakšno mnenje o starejšem bratu E-PL5 bi prišlo prav, saj sta si ta dva fotoaparata po kvaliteti posnetkov verjetno dokaj podobna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2015, 08:51 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Če iščeš majhen fotič za v žep, potem imaš na voljo še Panasonica GM5 ali GM1 ter Olympusa EPM2.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jan 2015, 19:37 
Odsoten
Pristopni član

Ne, iščem malo večji fotoaparat v rangu Sony A5100, Fujifilm X-A1, Samsung NX3000/NX300, Oly. E-PL7, morda tudi Panasonic GM1.

Zaželjeno je, da bi fotoaparat imel tilting screen (ne za selfie, ampak, da ko fotoaparat dvignem nad sebe, lahko ekran obrnem navzdol in slikam), da ima time lapse funkcijo, zaželjen je tudi touch dispaly in seveda da je čimboljša kvaliteta fotografij in video posnetkov v tem rangu do max 600€.
Od naštetih fotoaparatov imata Time-lapse in tilting screen le E-PL7 in A5100. Tako, da se dejansko odločam med tema dvema aparatoma. Vendar je Sony menda bolj slab z objektivi, za E-PL7 pa nisem prepričan v kakovost posnetkov. Zato še enkrat sprašujem, ali bi sploh opazil razliko v kvaliteti med temi fotoaparati.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 feb 2015, 13:51 
Odsoten
Pristopni član

Načeloma te razumem kaj iščeš, ampak dejstvo je, da pač obstaja več profilov ljudi in vsak pač kupi aparat sebi primeren oziroma za svoje potrebe.

Nekdo je omenil, da je premalo objektivov .... ne vem, kakšen fotograf si ti, če ti ne odgovarja izbirat med več kot 72-imi objektivi, ki jih lahko natakneš na Nikon 1 z uporabo adapterja. Da pa je nakup dobrega aparata drag šport se pa itak ve, tako da ..... Vsa tehnologija, ki je natrpana v takšno malo ohišje aparata, se pač plača ... isto je z švicarskimi urami!!

Glede na to, da sem motorist in kolesar, sem želel, da imam majhen kvaliteten aparat vedno pri roki. Strmel sem k temu, da ima možnost zamenjave objektivov, kateri ti dajo nov pogled na fotografijo in ne na samo elektroniko, kjer je vse po defaultu. Dobro je, da lahko tu in tam na objektiv natakneš še kakšen filter.
Tako sem se odločil za Nikon 1 ...., saj iz motorističnega sedla je najlažje z njim narest dobro fotografijo, aparat pa je vedno pri roki.

Pred cca. 5 leti sem kupil Canon 1000D, dokupil sem objektive in kadar smo se z prijatelji kam odpeljali z motorji, so si želeli, da bi zelo malo slikal, saj je takšno slikanje bilo pravi mali podvig, za moje prijatelje pa konkretna pavza. Razjahaš motor, odkleneš zadnji kovček, vzameš aparat iz torbice in preden se nastaviš za eno ali dve fotografiji, že drugi spijejo kavico. V glavnem, nepraktične so te "velike krave". Danes se strmi k temu, da je stvar čim manjša.
Isto je na kolesu ..... kam pa pridem, da bi imel na vzponu na Mangart imel še nahrbtnik z 10kg fotografske opreme ... NE HVALA!

Jaz sem z mojim Nikon 1 zadovoljen ... dejstvo pa je, da "v majhnih flaškah je strup".

@Clancy:
Glede na to, da točno veš kaj iščeš, verjamem, da boš našel pravo stvar za sebe. Upam, da nam boš na koncu razkril, kaj si kupil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 feb 2015, 16:30 
Odsoten
Pristopni član

Točno tako kot praviš. Kupil si pravi fotoaparat, ki je tebi in tvojemu načinu preživljanja prostega časa pisan na kožo. Če bi kupil kaj drugega, bi to bil zate zgrešen nakup.

Pri meni pa je spet drugače. Motorja nimam, s kolesom pa se vozim bolj malo, tako da ne rabim nujno imeti miniaturni fotoaparat, če prav nebi imel nič proti, da bi bil majhen, če bi ga seveda dobil z vsemi temi funkcijami, ki bi jih rad imel in za razumljvo ceno.

Vsem tem majhnim fotoaparatom "za v žep" kot so GM1, GM5, L100, Nikon 1, RX100... vedno nekaj manjka, če pa že imajo, pa so predragi.
Po določenem času in po prebiranju testov na internetu sem ugotovil, da je E-PL7 odličen kompromis med vsem tem. Za razumno ceno ima vse to, kar bi rad, da moj bodoči fotoaparat ima. Edina ovira je še kakovost posnetkov, kar je seveda najpomembneje. Če ugotovim, da je kakovost posnetkov bolj tako-tako, bom pač žrtvoval katero od funkcij in pogledal za čem drugim. Budget pa je omejen na max. 550-600€.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 feb 2015, 18:24 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

@clancy:
razlika v kvaliteti slike med cmos (e-pm2) in live mos (e-pl7 ...) je zanemarljiva,
tudi v slabih svetlobnih pogojih je ne opazim,
v velikosti tudi (največ prispevajo 3mm ekrana),
cena je padla pod nivo predhodnih modelov ...
majhnih in zložljivih objektivov je pa tudi dovolj

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 feb 2015, 22:22 
Odsoten
Pristopni član

Ve kdo v kateri slovenski spletni trgovini razen v BB in mimovrste, bi se dalo dobiti Sony a5100?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 feb 2015, 14:43 
Odsoten
vstopil v forum

Zakaj pa v slovenski? Saj ga greš sprobat in kupiš v tujini. Prišparaš 150€ :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 feb 2015, 18:49 
Odsoten
Pristopni član

romeno1 je napisal/-a:

Morda zaradi garancije?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 feb 2015, 19:19 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Pokliči v ACS-sony ali pa v Lorex. Pa 3A ima mogoče tudi na zalogi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 feb 2015, 22:46 
Odsoten
vstopil v forum

BERLY je napisal/-a:
romeno1 je napisal/-a:

Morda zaradi garancije?

Pri nas velja EU garancija :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 feb 2015, 23:16 
Odsoten
Pristopni član

Se mi ne zdi vredno voziti se recimo v Graz, da bi prišparal 50€.
Ampak res je v Mediamarktu A5100 kar 150€ cenejši kot recimo v BB. Sem ga komaj sedaj našel v rubriki "Spiegelreflexkamera" #-o
Tako da je za razmislit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 feb 2015, 10:22 
Odsoten
Pristopni član

Clancy je napisal/-a:
Se mi ne zdi vredno voziti se recimo v Graz, da bi prišparal 50€.
Tako da je za razmislit.

Ja, se splača, za 150€ pa itak. Zdaj je samo vprašanje koliko imaš do Seiersberg-a. Jaz imam do Graza cca. 70km, tako da .. ampak mi je lepše po stari cesti. Je bolj zanimivo pa še slikaš lahko kaj vmes. Ja, tile aparati so pod zrcalnorefleksni. Isto je bilo ko sem šel po mojega Nikon1 (v BB), je v vitrini z onimi "ta velikimi".

romeno1 je napisal/-a:
Pri nas velja EU garancija :)

Se strinjam ... nekako nisem pomislil na to. Se mi še kaj takšnega ni zgodilo, da bi moral kaj reklamirat, kar sem v Avstriji kupil.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: