* *
Danes je 22 nov 2019, 06:34

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pomoč pri nakupu namenskega (majhnega) fotoaparata
OdgovorObjavljeno: 29 jul 2014, 10:15 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Je pa odvisno od modela aparata m4/3, so lahko precejšnje razlike. Sem kar debelo pogledal, ko sem videl kvaliteto Olympusa epl5, ta in še kakšni novi modeli se lahko kosajo z APS-C.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2014, 15:39 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Za širokokotno fotografiranje interierov je zelo pomemben faktor tudi samodejno popravljanje distorzij v kameri. To delajo tako Lumixi z 7-14mm kot Fujiji z 10-24mm. Vendar samo na JPG. In potem postane zelo pomembna kvaliteta JPG iz kamere. In za moj okus tukaj kar debelo zmaga Fuji pred Lumixi 4/3.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jul 2014, 05:42 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kras
Ales_borlak je napisal/-a:
Gujo je napisal/-a:
Ales_borlak je napisal/-a:
Ne boš verjel, ampak pri šumu ni velike razlike med micro 4/3 in ostalimi APS-C brezzrcalci.

Mene ljudje prepričujejo, da pri šumu praktično ni nobene razlike med FF in APS-C. Torej če na hitro potegnem zaključek tudi med micro 4/3 in FF ni razlike. V praksi pa ...

Med FF in APS-C je večja razlika, kot med APS-C in micro 4/3. Če je pri slednjem morda zaslonka razlike, je pri prvem do dve zelo hitro.

Nisi pa povedal v prid koga :)
Jaz se včasih poigram s pipetkanjem slike iz sedaj dveh Samsungov (APS-C senzor 20mp) in Canonom 5DmkII (FF 21mp). V JPEG formatu Samsung vedno in povsod zmaga. Slika je še na ISO3200-6400 je za razred boljša kot iz FF senzorja. Pri RAW formatu pa je razlika ko greš čez 400 ISO v prid Canona. Je pa treba napisat, da je Canon tehnološko že 6 let star aparat, Samsungi pa so letnik 2013.
Direktne primerjave APS-C in mikro 4/3 nisem nikoli delal, a če je ohišje nekako enako veliko, če so objektivi približno enako veliki, vedno vzamem večji senzor. Pa 3/2 format mi je nekako bližji kot 4/3. Pač od vedno sem bolj navajen tega formata. Če hočem 4/3 (pri portretu) pač odrežem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jul 2014, 12:28 
Odsoten
Pristopni član

ampak kolikor vem, je popravljanje distorzij možno tudi npr. v photoshopu...
sem že odločen, (razen če ne najdem optimalnejšega fotkiča) da vzamem fuji x-m1 + 10-24mm (predlagan)
potem pa čez čas še Fuji XF 50-140 mm f2.8, ko bo na voljo...

zdaj pa še k stativu :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jul 2014, 12:38 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
OIP je napisal/-a:
sem že odločen, (razen če ne najdem optimalnejšega fotkiča) da vzamem fuji x-m1 + 10-24mm (predlagan)

če že vzameš ta aparat, se ti splača vzeti trojni kit, ker dobiš za relativno malo denarja objektive, ki so sicer precej dražji...če jih ne rabiš, jih prodaš, pa te aparat pride ceneje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 jul 2014, 15:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

OIP je napisal/-a:
ampak kolikor vem, je popravljanje distorzij možno tudi npr. v photoshopu...

Seveda v PS je možno vse. Ampak nikoli ne podcenjuj lastne lenobe :mrgreen: Ti fotkiči so narejeni da ti zagraužajo PS :D .

Vsekakor se splača vzeti kakšen kit. Enojni, dvojni ali trojni. In ker boš hkrati kupoval še 10-24mm ni treba jezika šparat okoli dodatnih popustov. Znajo biti tisti trije objektivi iz kita potem skoraj zastonj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 okt 2014, 11:31 
Odsoten
Pristopni član

OIP je napisal/-a:
Najlepša hvala za odgovore...
več kot googlam, slabše je... kar naprej se mi odpirajo nove možnosti in variante... #-o
torej, mislim, da bi zaradi slabših svetlobnih pogojev bila smotrnejša izbira vsaj aps-c senzorja kot micro 4/3...
ker ima veze tudi crop faktor glede na 35mm format, pa tudi fisheye leče mi ne ležijo...

zdaj kolikor sem pregledal vaše predloge, se vsi fotoaparati gibljejo nekje okoli 500eur (kit)
pustimo zdaj micro 4/3, raje aps-c (upam, da se ne motim)

sony ima zanimive modele:
- a6000
-nex 7 (iskalo), 6(iskalo), 5, 3

fuji
- x-e2, e1
x-m1

evo primer: sony nex 6 + objektiv serije E 16mm f2.8

panasonicov g-m1k je sicer zanimiv, a je 4/3 ...

Raznoraznih wifi povezav ne potrebujem, je pa zelo zaželjeno, da ima tilt screen (kolikor sem gledal, ga imajo vsi...)

pa da ne bom že spet predolg... gledam v tapravo smer ali ne? :D
-da slučajno ne bom preveč zagrižen za aps-c senzor, ki je lahko ''slabši'' kot micro 4/3...

hvala vsem v naprej!
Gal

Živjo,

mogoče sem že prepozen a nisi sporočil za kaj si se na koncu odločil - torej? 8)

Sam lahko povem svoje izkušnje in priporočila. Že leta uporabljam nx serijo in sem zelo zadovoljen - kljub zasmehovanju Canon&Nikon fotografov. Ima kar dosti prednosti (cena, velikost,...), zato niti ne razmišljam o zamenjavi nazaj. Sem pa vmes imel nekaj časa tudi X-A1 a me ni prepričal.

V zadnjih parih letih sem tako uporabljal nx11, nx2000 in nx300m (trenutno) in objektive 20-50mm, 18-55mm, 16-50mm, 50-200mm, 20mm, 45mm.

Zadovoljen z vsemi, edino 18-55mm ni najbolj primeren za nx2000 in nx300 ter ostale manjše body-je. Za tvoj namen bi ti zelo priporočal katerikoli nx body + 45mm (recimo novi nx3000)-> sama slika s tem objektivom me še zdaj velikokrat preseneti.

Na začetku je bila slabost, ker ni bilo veliko objektivov, sedaj je praktično že vse pokrito razen tele še mogoče malo škripa.

Aja - navadno ne sodelujem v forumih - vendar me je želja po hvaljenju nx-a prepričala v to da sem se registriral. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jan 2015, 15:00 
Odsoten
Pristopni član

Bom kar to temo uporabil za vprašanje. Službeni kolega gre za par mesecev v tujino na izpopolnjevanje. Idejo ima, da bi si poleg tega še bolje ogledal deželo v katero odpotuje. Danes smo imeli debato, kateri fotoaparat naj vzame s seboj, pa se nismo zedinili. Zato sem se ponudil, da za mnenje vprašam še na tem forumu.
Želi si "nekaj majnega, lahkega, priročnega, pa še dobre fotke mora delati" :D . Smo se pa zaenkrat zedinili, da bi prišli v poštev te fotoaparati: Sony RX100 III (jasno), Panasonic LX 100, Canon G7 X in z izmenjlvimi objektivi Fijifilm X-A1 in Panasonic DMC-GM5.

Vprašal bi vas za mnenje in seveda tudi predloge kateri bi bil za ta namen najprimernejši ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jan 2015, 17:51 
Odsoten

še Panasonic DMC-LF1 ste izpustili pri kompaktih
in pri takih z izmenljivimi objektivi kakšnega iz Olympus E-P... serije ... pa pri Panasonicu je še nekaj modelov, ki so tudi manjši od X-A1

Pri takih z izmenljivimi objektivi bo trpela kompaktnost ali večji ozki kot, pri kompaktih bo pa preveč globinske ostrine.

Če gorišnice čez 100mm niso zahteva,
je LX-100 odličen kompromis, 24-70/1.7-2.8 na mikro 4/3 senzorju,
skupaj z objektivom ni nič večji kot npr. E-PM2 z najmanjšimi možnimi objektivi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jan 2015, 22:40 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Moj glas gre za Sony RX100 III.
Zeissova optika s F1,8-2,8 da tisto piko na i, zeissovi objektivi dajo svoj pečat pri kontrastu in barvah (to velja pri vseh njihovih objektivih in tudi slovijo po tem), objektiv ima razpon od 24-70 mm (preračunano na FF) kar je čisto dovolj širokega kota in tudi približave, da kvaliteta fotografije še ni vprašljiva. V sončnih dneh pride zelo prav pogled skozi elektronsko iskalo (vsi vemo koliko se vidi na ekran ob sončnem dnevu #-o ). Če si fan "selfijev" pride zelo prav ekran ki se obrne za 180 stopinj navzgor. Poleg dveh avtomatik fotoaparat omogoča tudi delno in popolno ročne nastavitve, panorame, snemaš video s 50 Mp/s (snemaš lahko istočasno v višji kakovosti AVCHD/XAVC S ter v MP4 - npr. internetna objava). Omogoča sledenje objektu s avtomatskim ostrenjem, ostrenje obraza/očesa, samodejni zajem fotografije pri nasmehu, prek wi-fi povežeš s telefonom ............................................................
In vse to ugasnjenega pospraviš v žep kavbojk .............. če to ni vse kar si želiš in še več, sploh za ceno 400 €, potem ne vem kaj bi bilo še boljše. [-o<

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jan 2015, 06:43 
Odsoten
Pristopni član

Strinjam se da je Sony RX100 III odličen fotkič, ampak so tudi ostali odlični, vsi nekje okoli 700 eur. Ne vem, kje si videl trojko za 400 ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jan 2015, 15:30 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
aiken je napisal/-a:
Strinjam se da je Sony RX100 III odličen fotkič, ampak so tudi ostali odlični, vsi nekje okoli 700 eur. Ne vem, kje si videl trojko za 400 ?

Uuuuups, na hitrco pogledal, nisem bil pa pozoren na ceno starejše verzije. #-o #-o :^o #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jan 2015, 19:38 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Če bi bil RX100 III 400€, bi bil zelooo prodajan fotič.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2015, 13:14 
Odsoten
Pristopni član

pikipoki je napisal/-a:
Glej slikal boš prostore /nepremičnine tako da ne vem kaj te skrbi šum? Zraven vračunaj en stativ pa mogoče tudi fleš raje, kar bo skoraj moglo biti obvezna oprema.

Sem šel iz FF na micro 4/3 in ne pogrešam v vsakodnevni uporabi ničesar. Sploh šum je totalno precenjen kriterij. kot da kupujem avto in rabim nujno najmanj 300 konjev za otroka v vrtec vozit?! totalno nepomembno.

Sony na papirju super kaj pa objektivi? Olympus /panasonic sta tukaj svetlobna leta naprej, tako da tudi tisti malenkost manjši senzor ne pomeni ničesar. Sploh objektivček 9-18 kot je že bil predlagan je super, sploh glede na ceno. In če slikaš celotne prostore rabiš NUJNO široki kot.

Poslušaj dobre nasvete in poglej malo 4/3 oziroma Fuji. Predvsem pa, kot se sicer vedno znova svetuje a ljudje še zmeraj ne poslušajo - pomemebni so objektivi, ne toliko sam aparat. Tudi Ferrari na slabih gumah ne more kaj dost.

Seveda pa moraš vedeti da za 300€ kaj resnega pač ne moreš dobiti (še rabljeno moraš imeti presneto srečo za ta denar). če je budget toliko potem poglej za kakšnim kompaktom s širokokotnim objektivom.
Mogoče zato najprej napiši, koliko denarja je na voljo?

Lp

Lahko dobiš kar odličen fotoaparat za 300€... Seveda pa se je najprej potrebno vprašat ali potrebuješ takšen fotoaparat....

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: