* *
Danes je 08 dec 2019, 11:21

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pomoč pri nakupu namenskega (majhnega) fotoaparata
OdgovorObjavljeno: 24 jul 2014, 19:57 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni!

Za firmo in tudi za privat iščem dober, če ne že kar odličen fotoaparat za slikanje objektov, predvsem notranje opreme.
Predvsem mi je pomembno, da bom v slabih pogojih (kateri so neprestanoma prisotni) dobil kar se da dobro sliko, katere mi ne bo treba preveč obdelovati v programu...

V firmi jaz skrbim za slike za na webpage kot reference; in sicer, ko je objekt končan, po tehničnem pregledu, ko je vse očiščeno, moram poslikati opremo in vse, kar smo naredili. Po navadi opremljamo hiše, vrtce, šole, ind. objekte ipd.. V večini primerov prostora, da bi zajel npr. celotno steno ali kakšen večji detajl, NI.

Trenutno uporabljam canona powershot sx10, kar ni ravno posrečena izbira, a je trenutno do sedaj bila edina, razen še kakšen poceni (beri: 50-100eur) kompakt je bil na razpolago...

Bil sem navdušen že nad nikonom d7000 (pred časom, ko je ven prišel), pa canonom 7d z nekim starejšim, a boljšim objektivom, pa sem si premislil ter želel kupiti FF (d600), pa sem na koncu ugotovil, da je za tistih 1000 slik na leto preprosto škoda vreči par tisoč eur stran... Ker ga ne bi zmeraj zraven jemal, je težak in neroden za transport, če bi se npr. vozil s mopedkom...

V glavnem, da ne bom predolg:

navdušil sem se nad sony rx 100 m3, ker je majhen, preprost in dokaj tehnično izpopolnjen.
nato sem razmišljal, da dodam še kakšen cm v širino in višino, pa imam aps-c senzor.
tretja opcija pa je bila nikon serija 1 , trenutno j4 s kakšnim 18.5 mm objektivom in blendo f/1.8
http://www.nikon.si/sl_SI/product/1-nik ... -5mm-f-1-8
opcija pri tej seriji 1 je, da lahko s tistim adapterjem uporabljam večino ''navadnih'' objektivov in se mi nabor tehnično dobrih objektivov in s tem tudi boljših slik drastično poveča...

Prosim za nasvet, prav tako pa bi želel kupiti tudi en dober stativ...

hvala v naprej za odgovore!
Gal

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pomoč pri nakupu namenskega (majhnega) fotoaparata
OdgovorObjavljeno: 24 jul 2014, 21:03 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

μ 4/3 ali Fuji X-M1

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2014, 21:47 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Tako, kot je Klukec napisal, micro 4/3 z objektivom 7-14mm ali Fuji X z objektivom 10-24. Oziroma Sony NEX z 10-18. Vsi trije te stanejo približno enako, lahko vzameš osnovni fotič (Olympus E-PM2, Panasonic G-M1, Sony NEX3), tako ali tako bo glavna cena objektiv. Z nobenim od teh treh sistemov ne boš zgrešil. Tretja, malo večja varianta ti je pa klasičen DSLR, ampak tam imaš že veliko ohišje.

Samo mimogrede, 18.5mm objektiv na Nikon 1 sistemu je ekvivalent 50mm v klasiki in za v prostorih fotografirat ni ravno najboljši, rabiš kaj ultraširokokotnega. Sony RX100 III je recimo začetek s 24mm, vsi zgoraj opisani imajo 14 oz. 15mm ekvivalent.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2014, 22:06 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kras
Jaz sem pa za Samsunga. Kak kompletek Samsung NX1100 in 20-50mm objektiv dobiš za 230 eur nov (za kakih 400 pa dobiš že NX300). Imaš soliden APS-C senzor z 20mp in odličen in precej mali objektiv. Dokupiš lahko 50-200 in 16mm in si kompleten.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 jul 2014, 23:43 
Odsoten

namesto precej dražjega7-14 bi najbrž poleg osnovnega 14-42, ki ga dobiš zraven, zadostoval že Olympus m 9-18, z bolj odprtimi zaslonkami pa je na voljo nekaj objektivov s fiksno goriščnico 12, 14, 19, 20, 25, 30, pa še Samyang fisheye 7.5mm

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 jul 2014, 11:57 
Odsoten
Pristopni član

Najlepša hvala za odgovore...
več kot googlam, slabše je... kar naprej se mi odpirajo nove možnosti in variante... #-o
torej, mislim, da bi zaradi slabših svetlobnih pogojev bila smotrnejša izbira vsaj aps-c senzorja kot micro 4/3...
ker ima veze tudi crop faktor glede na 35mm format, pa tudi fisheye leče mi ne ležijo...

zdaj kolikor sem pregledal vaše predloge, se vsi fotoaparati gibljejo nekje okoli 500eur (kit)
pustimo zdaj micro 4/3, raje aps-c (upam, da se ne motim)

sony ima zanimive modele:
- a6000
-nex 7 (iskalo), 6(iskalo), 5, 3

fuji
- x-e2, e1
x-m1

evo primer: sony nex 6 + objektiv serije E 16mm f2.8

panasonicov g-m1k je sicer zanimiv, a je 4/3 ...

Raznoraznih wifi povezav ne potrebujem, je pa zelo zaželjeno, da ima tilt screen (kolikor sem gledal, ga imajo vsi...)

pa da ne bom že spet predolg... gledam v tapravo smer ali ne? :D
-da slučajno ne bom preveč zagrižen za aps-c senzor, ki je lahko ''slabši'' kot micro 4/3...

hvala vsem v naprej!
Gal

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2014, 21:53 
Odsoten
Pristopni član

Če te ne moti, da je rdeč ali plav, dobiš Fuji X-A1 + XC 16-50 kit že za 350€.
APS-C, 16mm, tilt screen, odličen pri visokem ISO. Nima pa EV.

Če ga daš v kaj takšnega, ga vzameš brez problema na moped.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jul 2014, 22:02 
Odsoten
Vreden zaupanja

Ne boš verjel, ampak pri šumu ni velike razlike med micro 4/3 in ostalimi APS-C brezzrcalci.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jul 2014, 05:23 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kras
Ales_borlak je napisal/-a:
Ne boš verjel, ampak pri šumu ni velike razlike med micro 4/3 in ostalimi APS-C brezzrcalci.

Mene ljudje prepričujejo, da pri šumu praktično ni nobene razlike med FF in APS-C. Torej če na hitro potegnem zaključek tudi med micro 4/3 in FF ni razlike. V praksi pa ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jul 2014, 09:07 
Odsoten
Pristopni član

ne me narobe razumet, vam čisto verjamem...

moja želja je edino ta, da kupim zelo dober oz. kakovosten aparat, in če/ko naredim slabo sliko vem, da sem kriv jaz in ne slab fotkič :lol: :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jul 2014, 10:22 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
OIP je napisal/-a:
ne me narobe razumet, vam čisto verjamem...

moja želja je edino ta, da kupim zelo dober oz. kakovosten aparat, in če/ko naredim slabo sliko vem, da sem kriv jaz in ne slab fotkič :lol: :lol:

Potem se pa tolaži s tem da fotoaparat zajame fotografijo s tvojimi nastavitvami, slabimi ali dobrimi. Tako da fotoaparat ni nikoli slab. :P :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jul 2014, 13:34 
Odsoten
vstopil v forum

Glej slikal boš prostore /nepremičnine tako da ne vem kaj te skrbi šum? Zraven vračunaj en stativ pa mogoče tudi fleš raje, kar bo skoraj moglo biti obvezna oprema.

Sem šel iz FF na micro 4/3 in ne pogrešam v vsakodnevni uporabi ničesar. Sploh šum je totalno precenjen kriterij. kot da kupujem avto in rabim nujno najmanj 300 konjev za otroka v vrtec vozit?! totalno nepomembno.

Sony na papirju super kaj pa objektivi? Olympus /panasonic sta tukaj svetlobna leta naprej, tako da tudi tisti malenkost manjši senzor ne pomeni ničesar. Sploh objektivček 9-18 kot je že bil predlagan je super, sploh glede na ceno. In če slikaš celotne prostore rabiš NUJNO široki kot.

Poslušaj dobre nasvete in poglej malo 4/3 oziroma Fuji. Predvsem pa, kot se sicer vedno znova svetuje a ljudje še zmeraj ne poslušajo - pomemebni so objektivi, ne toliko sam aparat. Tudi Ferrari na slabih gumah ne more kaj dost.

Seveda pa moraš vedeti da za 300€ kaj resnega pač ne moreš dobiti (še rabljeno moraš imeti presneto srečo za ta denar). če je budget toliko potem poglej za kakšnim kompaktom s širokokotnim objektivom.
Mogoče zato najprej napiši, koliko denarja je na voljo?

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jul 2014, 17:52 
Odsoten
Pristopni član

Poleg slikanja prostorov in nepremičnin, bi želel uporabljati fotoaparat tudi na potovanjih in ob kakšnih priložnostih, ko kam grem (npr. tekma, prireditev ipd...) Totalno kristalno jasno mi je, da so prvo objektivi, nato šele sam body... Tudi kristalno jasno mi je, da je pač vsakršni koli široki kot x2 v mm, da je ekvivalenten FF

o ceni pa ni bilo govora, zato mi je tudi zanimivo, da ste/so vsi predlagali body okoli 500 €

Reciva, da je/bo za moje/naše potrebe popolnoma zadovoljiv kakšen fuji x-m1 s kakšnim ultra širokokotnim objektivom...

mimogrede, ali lahko tudi kakšno sigmo, ali pa canon nikon objektive gor montiram na M mount?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jul 2014, 18:53 
Odsoten
Uporabniški avatar

Fuji ima tako dobre objektive, da nima smisla gor kaj drugega tlačiti. Pa X mount je :wink:
Vzami v kitu z XF18-55 in začni šparat za XF10-24.
Tudi Panasonic ima odličnega 7-14mm a žal nič ceneje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2014, 08:54 
Odsoten
Vreden zaupanja

Gujo je napisal/-a:
Ales_borlak je napisal/-a:

Mene ljudje prepričujejo, da pri šumu praktično ni nobene razlike med FF in APS-C. Torej če na hitro potegnem zaključek tudi med micro 4/3 in FF ni razlike. V praksi pa ...

Med FF in APS-C je večja razlika, kot med APS-C in micro 4/3. Če je pri slednjem morda zaslonka razlike, je pri prvem do dve zelo hitro.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: