* *
Danes je 10 dec 2019, 20:56

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pomoč pri nabavi
OdgovorObjavljeno: 20 sep 2015, 16:46 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo,

V zacetku leta sem vas spraseval kater dslr nabaviti ob prestopu iz megazooma in na koncu nabavil canon 70d, 17-55 2.8 in 70-200 2.8. Saj ne pravim, nabavil sem stroj, vrhunsko opremo, ampak kaj ko je vse skupaj tako tezko oz. Predvsem veliko, da ce imam opremo s sabo kaj drugega niti ne morem, kot da bi nosil en velik nahrbtnik porcelana. Ne gre to. Sem ze prodal vse skupaj.

Vzel bom brezzrcalni komplet. Razmisljam o enem izmed spodnjih treh bodijev, zraven pa bi vzel tri fiksne (siroki med 20 in 30, normalni 50 in tele okoli 100). Predlagate kaksn fajn komplet s spodnjimi bodiji? Simpaticen mi je fuji, zraven pa kompaktna 18 2.0 in 35 1.4 ter malo tezji 90 2.0 in je to to, kaj bi bilo podobno pri olyu ali panasonic?

Aja, Sony odpade. Sem preizkusil tako a6000 kot a7. Aparata nabita s tehnologijo, ampak kaj ko dobis obcutek da so aparat delali tehnofili in ne fotografi, ergonomija in uporabniska izkusnja razocarata, sony se ni dojel da fotoaparat in samo zabavna elektronika ampak rabi tudi "karakter,duso".

Hvala!

Olympus em1
Fujifilm xt1
Panasonic gh4

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Pomoč pri nabavi
OdgovorObjavljeno: 20 sep 2015, 19:18 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Savinjska
Če ti je teža/velikost prioriteta, potem glej v smeri u4/3. Sam sem imel E-M1 (s 12-4mm0 f/2.8 super za potovanja/izlete).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 sep 2015, 21:57 
Odsoten
vstopil v forum

Ce ciljas na kompaktnost in majhnost ter hitre prime objektive, je fuji prva izbira, tudi IQ je pred olyem in panasonic oz. po mojem celo vodilni v aps-c razredu, je pa res da jaz nisem pristas 4/3 ker je nadzor nad globinsko zanic.

Fuji edino ne, ce ti je pomemben tudi video in veliko fotografiras hitro premikajoce predmete, pa zaradi kompaktnosti raje x-e2 ali xt-10.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 sep 2015, 17:12 
Odsoten
Pristopni član

pintarl je napisal/-a:

Aja, Sony odpade. Sem preizkusil tako a6000 kot a7. Aparata nabita s tehnologijo, ampak kaj ko dobis obcutek da so aparat delali tehnofili in ne fotografi, ergonomija in uporabniska izkusnja razocarata, sony se ni dojel da fotoaparat in samo zabavna elektronika ampak rabi tudi "karakter,duso".

Kaksnk filozofiranje je to glede Sonya? Kar nekaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 sep 2015, 14:03 
Odsoten
Pristopni član

Glej Pac niso mi vsec, kaj nah drugega, poleg tega ne vem kaj tocno so zasrali z navojem, da so vsi objektivi veliki kot dslr full frame objektivi. Porazno, podere ves koncept brezzrcalcev, sem imel eno popoldne A7 in Zeiss 24-70 f4, izjemno razocaran nad optiko objektiva. Kolikor vidim so nad sonyi navduseni le stari dedje in pticarji. Malo heca.

Kaksen nasvet glede moje izbire? :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 sep 2015, 18:05 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Tudi v dslr svetu so fiksni 35 in 50mm ratali zeeeeelo veliki v primerjavi s tistimi iz časa filma. Zakaj ? Zato ker sedaj nanesejo večje število premazov, kar pa ne moreš narediti samo na eni leči, po drugi strani so pa tudi nekatere dodatne leče s čisto svojimi "sestavinami" in brušenji da jih ne moreš kar vse na en kup dat kot so to naredili v starih časih. Rezultat ? Razne napake ala kromatska aberacija, neostrina na vogalih ........ so zelo izboljšane, tudi pri zelo odprtih zaslonkah, kar pri starih lečah lahko samo sanjaš.

A da ti Zeiss ni do kolen segel praviš ? Ajme majko ima ludih i posle rata. #-o :lol: :lol:

PS: Katerega praviš? Panasonik ali pa Fuji.
PS2: Pa pusti Sonyja, ker ga ne zastopiš. :twisted:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 sep 2015, 19:46 
Odsoten
Pristopni član

Grizliboy, glede na tvoj precej emocialen odziv sklepam, da si velik fanboy Sonya. :)

Za zeissa pa priznam, da sem pricakoval veliko, nato bil skoraj preprican da imam slabsi primerek, ampak sele po branju kar nekaj testov in dpreview ter Sony forums videl da tale f4 res ni na nivoju ostalih zeissov.

A pol pravis da Fuji al pa Panasonic da to ni to in da treba a6000 se enkrat v roke vzet? 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 sep 2015, 20:32 
Odsoten

Kupi kar ti paše, tako kot sem tudi sam. :twisted:

Resnici na ljubo VSAK fotoaparat naredi fotografijo, edina razlika je kolikšen pipetkar si potem to fotografijo ogleda (tukaj ne leti nate osebno, ampak na splošno) !!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 sep 2015, 13:30 
Odsoten
vstopil v forum

Grizliboy tiste vodene barvice si opazil brez pipetkanja, je pa res da so to tarozasti sedaj porihtali, ceprav jpeg barve so se vedno mimo, sploh pa v primerjavi s Fuji barvnimi profili, ampak Sony v zadnjem casu daje ven vrhunske bodye in se izboljsujejo, da ne bos name zolca zlil. :lol:

Pintarl, nabavi fujija ne falil le zavedaj se da fujija bos veliko tezje prodal kot canona cez dva meseca Ko bos rule spraseval Ali Sonya rx1, fujija x100t Ali kako leico. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 sep 2015, 14:05 
Odsoten

rokselan je napisal/-a:
Grizliboy tiste vodene barvice si opazil brez pipetkanja, je pa res da so to tarozasti sedaj porihtali, ceprav jpeg barve so se vedno mimo, sploh pa v primerjavi s Fuji barvnimi profili, ampak Sony v zadnjem casu daje ven vrhunske bodye in se izboljsujejo, da ne bos name zolca zlil. :lol:

Pintarl, nabavi fujija ne falil le zavedaj se da fujija bos veliko tezje prodal kot canona cez dva meseca Ko bos rule spraseval Ali Sonya rx1, fujija x100t Ali kako leico. :)

Pri uporabi prastare sony A100 so se vodene barvice zeeeeeeelo dobro videle + nikakav iso in to mi je šlo zelo v nos, pa tudi pri A700/A77 ni bilo dosti boljše. Pri zadnjih izvedbah dslr/brezzrcalcih pa je že precej, precej bolje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: