* *
Danes je 23 avg 2019, 11:54

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: e-Fotograf 2011 - ideje, predlogi, želje...
OdgovorObjavljeno: 02 jan 2011, 00:07 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

oskar-oki je napisal/-a:
Glede na želje tekmovalcev, da komisija še vsak svoj izbor komentira, pa dvomim, da bi kdo to delal volontersko-za eno lepo Hvala!? Že za tri najboljše fotografije, kaj šele za vse- do sedaj po 18 izbranih na temo. In komentar naj bi bil seveda čim bolj strokoven!!??

Ima Oskar čisto prav. Kdor odslej želi komnetar pod fotko dobi na ZS moj TRR :mrgreen:
20 znakov je 10c, vsak nadaljni znak 1c.

:(

Sarkazem off: Menim da tu ni prostor za urejajnje materialnih odnosov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2011, 09:58 
Odsoten
mojster

Kraj: Ljubljana
Ja firbec v redu. Samo eno je komentiranje po želji vsakega posameznika. ki pač hoče povedati svoje mnenje o fotografiji, drugo je pa zahtevati od komisije naj svoj izbor komentira. Sodeloval sem že na veliko natečajih in razstavah, kot žirant, vendar žirija svojih odločitev ni komentirala ali zagovarjala. Drugo pa je diskusija v živo, kar že počnete na srečanjih z Matjažem. Tam pa lahko vsak želi tudi razlago, zakaj je ena fotka boljša od druge, pa še to ne bodo vsi ocenjevalci vedno enakega mnenja.
Natečaj je pač tekmovanje in se mora komisiji pač zaupati, ali pa ne sodelovati! :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2011, 14:59 
Odsoten
Uporabniški avatar

oskar-oki je napisal/-a:
Ja firbec v redu. Samo eno je komentiranje po želji vsakega posameznika. ki pač hoče povedati svoje mnenje o fotografiji, drugo je pa zahtevati od komisije naj svoj izbor komentira. Sodeloval sem že na veliko natečajih in razstavah, kot žirant, vendar žirija svojih odločitev ni komentirala ali zagovarjala. Drugo pa je diskusija v živo, kar že počnete na srečanjih z Matjažem. Tam pa lahko vsak želi tudi razlago, zakaj je ena fotka boljša od druge, pa še to ne bodo vsi ocenjevalci vedno enakega mnenja.
Natečaj je pač tekmovanje in se mora komisiji pač zaupati, ali pa ne sodelovati! :wink:

tako je.. prav zato se mi pa zdi pri zdajsnem sistemu tockovanja, ko se ocene komisije na koncu mesajo z glasovi 'publike', razvrednotenje dela komisije. Na koncu se ne ve niti katero fotko je za njaboljso razglesila komisija niti katero glasovalci. Ce je ze tako glasovanje naj bodo potem tudi razulteti loceni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2011, 15:39 
Odsoten
Pristopni član

Kolikor fotografov, toliko različnih predlogov, toliko različnih pogledov ...
če kdo pričakuje, da bo iz naših predlogov nastal čistopis ali določena pravila igre, potem se moti. Dokler ne bo tako kot pravi Matjaž (udaril po mizi), pravila pač ne bodo določena. Strinjam se, da je treba izločiti vse kar vsi vemo, da je bilo slabega lani in upoštevati nekaj kar dobrih predlogov za naprej (osebno se zelo strinjam z Jangom).
Glede ocenjevanja pa mene prepriča edino žirija, ki je neodvisna in ni sestavljena iz sodelujočih na natečajih. Le ta pa naj bo številčnejša, da se dobi res pravo mnenje in ocena.
Strinjam se tudi s tem, da ne sme biti uporabljena fotografija ki je že v galeriji, kar se je letos še kako dogajalo, da ne rečem celo provokativno.
Glede samih tem je bilo navedenih že kar nekaj dobrih predlogov (Ivana, Jang), sicer pa to res ne bi smelo biti vprašljivo.
Torej veselo na delo kajti že nestrpno pričakujem nova pravila.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jan 2011, 15:41 
Odsoten
napreduje v forumu

plizzzzzz je napisal/-a:
oskar-oki je napisal/-a:

tako je.. prav zato se mi pa zdi pri zdajsnem sistemu tockovanja, ko se ocene komisije na koncu mesajo z glasovi 'publike', razvrednotenje dela komisije. Na koncu se ne ve niti katero fotko je za njaboljso razglesila komisija niti katero glasovalci. Ce je ze tako glasovanje naj bodo potem tudi razulteti loceni.

Kako se ne ve!? Vidne so točke publike, točke komisije in lepo je tudi vidno, katero mesto je komisija podelila fotki. Vse se vidi.

P.S.: Sicer se pa ne strinjam, da bi ocenjevala samo komisija, samo v primeru, da postane številčnejša.-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 02:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Seveda se vidi, če se ti ljubi potruditi in podeliti ocene.
Lahko pa seveda vse lepo opazuješ s strani in pametuješ :mrgreen:

@Oskar: Natečaji in razstave niso čisto isto kot E-fotografija. Menim da smo tukaj da pokažemo kaj že znamo in predvsem da se učimo. In mene kot fotografskega analfabeta zelo zanima, kaj sem spregledal in kaj gledajo in vidijo strokovnjaki. Če bi imel priložnost pebrati samo po eno strokovno kritiko od vsakega člana žirije v vsakem kolu, bi bili verjetno sčasoma tudi moji (volunterski) komentarji boljši. Tako pa velikokrat samo gledam in mi enostavno ni nič jasno. :oops:

Ob vsem tem pa še tole: Vsakdo, ki je glasoval lahko vidi kako je vsak posamezen glasovalec razdelil svoje točke. Zakaj pa se ne da videti kako je glasoval vsak posamezni član strokovne žirije?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 09:24 
Odsoten
napreduje v forumu

Firbec je napisal/-a:
Seveda se vidi, če se ti ljubi potruditi in podeliti ocene.
Lahko pa seveda vse lepo opazuješ s strani in pametuješ :mrgreen:

@Oskar: Natečaji in razstave niso čisto isto kot E-fotografija. Menim da smo tukaj da pokažemo kaj že znamo in predvsem da se učimo. In mene kot fotografskega analfabeta zelo zanima, kaj sem spregledal in kaj gledajo in vidijo strokovnjaki. Če bi imel priložnost pebrati samo po eno strokovno kritiko od vsakega člana žirije v vsakem kolu, bi bili verjetno sčasoma tudi moji (volunterski) komentarji boljši. Tako pa velikokrat samo gledam in mi enostavno ni nič jasno. :oops:

Ob vsem tem pa še tole: Vsakdo, ki je glasoval lahko vidi kako je vsak posamezen glasovalec razdelil svoje točke. Zakaj pa se ne da videti kako je glasoval vsak posamezni član strokovne žirije?

Zato, ker po moje ne vedno vsi glasujejo. Kdo ima kdaj čas, tak občutek pač imam. Nočem delat polemike, ampak, da alexusuova iz strani komisije ne dobi niti pike, kjer gre dobesedno za masterpiece, me res zanima, koliko nas je imelo še take svetlobne pogoje in imelo tudi to čast tak moment sploh v živo doživet, pa še zelo dobro je izvedena, potem, pa drugo in tretje mesto dobijo fotki, ki alexusovi niti do gležnjev ne pridejo. Jaz osebno sem z žirijo pri zadnjih štirih ali celo petih natečajih zelo, ma zelo, razočaran. Zato si želim številčnejšo komisijo, kjer se bodo "usedli" skupaj, vsi podali svoje mnenje in šele potem potalali ocene. Ne rabim komisije, kjer se bo ocenjevalo individualno, kdaj kdo ima čas. Kar tako, samo da je. Naj ne bo to polemika, ampak en predlog za naprej. Ne vem vključite tudi TNT ekipo, če se s tem strinjajo, kajti izbore delajo zelo dobre in sem siguren, da bi bili tudi pri e-fotograf 2011 zelo koristni. Moje mnenje.

Pri zadnjih petih natečajih imam občutek, da je komisija bolj delala zanimiv zaključek, tako kot pri Formuli 1.-) Daleč od realnega ocenjevanja. Nisem hotel tega mojega mnenja prej na glas povedat, ampak zdaj, ko je vsega konec, pa je prav, da to tudi glasno povem, če že gre tu za mnenja, predloge, želje,...

Ne gre se zaradi mene, ker jaz se za ta natečaj sploh nisem trudil kot bi se lahko, sem pač dal par mojih iz galerije gor, pa še tri kar tako, samo da je in niti na polovici tem nisem sodeloval, ampak nekateri so se.

Vedno kadar se neka zadeva prvič organizira pride do zadev, ki se jih v prihodnje lahko izogne, izboljša, zato naj se ve. Sicer pa vseeno pohvale komisiji, Matjažu za njihov čas in sponzorjemrjem za nagrade, ki se bodo podelile.-)

Še enkrat, ni to polemika, zato naj ne bo tako sprejeto!.-)

Zadnjič spremenil Robert1975, dne 03 jan 2011, 12:31, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 09:48 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Ta tema je odprta prav za ideje in vsaka ima svojo težo. Tako kot se vseh idej ne more dati v eno celoto, način izbora, pogled na točke, komisija, nikoli ne bo za vse kot mora biti.

No, letošnji natečaj je skoraj zaključen. Zadnji pregled bo pokazal ali je sistem v celotnem letu naredil to, da smo izluščili najboljše. Če smo, potem je sistem OK, saj je to natečaj leta. Če ne, bo treba v resne spremebe. Februarja gremo na novo.

Predvsem si želim več idej o temah, kot o programerskih rešitvah. :wink:
Ideja, da fotka še ne sme biti objavljena meni ne diši. Zaradi dela se ve. Kdo bo to spremljal? Kaj če čez čas ugotovimo, da je kdo pod drugim nikom že dal podobno fotko gor (malo drugačen rez), a bomo brisali za nazaj, popravljali, točke, na novo računali? Že sedaj me to ubija in idejo o eni temi na mesec pozdrvaljam. Bo pa kakšna več posebna tema na sporedu.

Upam, da najdemo čimbolj skupno točko.

Matjaž

P.S.
Žirant pa ni eden, ampak najmanj dva, občasno trije. In da se ve. Že Oskar in Yurko imata povsem drug pogled in ocene. Če bi jih pokazal, bi bila tu takoj dva tabora, eden bi bolj Oskarja hvalil ali kritiziral, drugi Yurkota. To je nekaj povsem normalnega, kaj šele, da bi se s komisijo, pa kakršna koli bo bila v letu 2011 vsi strinjali.

Hvala vsem za mnenja in kritika v smislu dobrega napredka se naj še kar bolj kreše. Vedno sem za pošteno debato, le kulturna naj bo. :idea:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 10:33 
Odsoten
Uporabniški avatar

to da se tocke zirije vidi zahteva ze malodane detektivsko delo :)
hkrati bi tudi vsem detektivom tak 'detektivski' pogled odsvetoval, saj se ukvarjate samo se s tem kdo je to ze klje objavil in kako(komu) je glasoval

Matjaz ce sta samo dva komisija potem je verjento najboplj objavit Top 10 Jurko in Top 10 Oskar, pa glasovalno lestvico posebej.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 12:04 
Odsoten
napreduje v forumu

Jaz osebno sem samo za več številno žirijo, če je to mogoče. Več pogledov sigurno doprinese, sicer sprva mogoče izgleda, da se je potem težje uskladit in dobit čas, da se vsi dobijo, ma če se naredi ena tema na mesec, za kar se strinjam tudi sam, potem bi bilo veliko lažje, tako za žirijo kot tudi udeležence natečaja. Tudi meni se ne zdi smiselno, da bi se vidla ocena posameznega žiranta. Je že Matjaž lepo povedal zakaj. Skupaj naj premlejejo in potem podelijo ocene kot sedaj.

V smislu prikaza točkovanja sploh ne vidim težav, je tako že okej. Nisem pa za to, da se ukine ocenjevanje publike in tudi nisem zato, da se ne sme dajat fotk, katere v galeriji ali drugje še niso bile prikazane. Prvič zato, kar je že Matjaž napisal in drugič na vseh natečajih je to mogoče, zakaj bi moralo bit tu drugače. Če pa kdo misli, da bi to uvedli samo zato, da se ne bi spoznalo avtorja, pa tudi nima smisla, jaz jih že sedaj vsaj tistih nekaj že sedaj spoznam ali si vsaj mislim, da so in malokrat zgrešim. Bi bilo pa lepo videt nove fotke, to pa ja in če bo ena tema na mesec jih bo sigurno več. Mislim, da je bolj na nas, da smo pošteni do sebe in avtorjev in podelimo ocene tako kot sem nam zdi, brez zamer do avtorjev, slovenske nevoščljivosti ali prijateljevanja. Mislim, da je to še najbolj pomembno.

Za mene sistem sploh ni slabo zastavljen tak kot je že sedaj. Moji predlogi, ki so v žlahti z nekaterimi mislečimi že tukaj:
-ena tema na mesec
-pregled ocenjevanja naj ostane kot je, mu nič ne fali, le ne vidim smisla, da tisti, ki niso podelili ocen, da ne vidijo rezultate
-način ocenjevanja, žirija in publika naj ostane, le s to spremembo, da lahko ocenjujejo le tisti, ki so v temi sodelovali
-ažurno ocenjevanje iz strani komisije, naj se določi, datum do katerega naj bodo ocene podeljene in se tega datuma drži
-ne bi omejeval, da fotka ki je že kje bila predstavljena, da tukaj ne sme bit uporabljena
-takojšnje izločanje fotk iz natečaja v posamezni temi, ki ne zadoščajo pogojem teme, da ne bi bilo polemike kot pri Jangu, s tem, da ta avtor s drugo fotko ne more več sodelovat v tej isti temi
-če je možno več članov v žiriji, sem mnenja, da bi fotke morale vedno skozi vsaj tri žirante
-in zadnja zelo pomembna, poštenost nas udeležencev pri ocenjevanju, le tako bo naziv e-fotograf kaj pomenil in imel težo ter smisel nadaljevanja z njim, ker se mi zdi ena zelo fajn zadeva, pa čeprav na začetku nisem mislil niti sodelovat.-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 12:36 
Odsoten
Pristopni član

Se strinjam z Robertom 1975 . Tudi meni so sumljiva zadnjih par kol ocenjevanja žirije. Kot da si ne bi vzeli časa , ali da bi … saj ni važno, pa pustimo to.
Da bo več žirantov ne verjamem, ker se še trije ne morejo dobiti. No upam na bolj resnosti iz obeh strani, ker je zastavljeno res v redu.
Spet tehnična težava? Ne vidim nobenih podelitev ocen, ne na zadnji in ne prejšnih tem, pa sem podelil ocene?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 14:32 
Odsoten
Pristopni član

Če to kaj pomeni, naj povem samo, da mi je Jangov predlog najbližji.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jan 2011, 14:49 
Odsoten
Pristopni član

Pardon, ko sem podelil ocene še aktu, so se pokazale ocene.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 jan 2011, 23:37 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ob pregledu prvega leta EFL me zmoti predvsem neuravnoteženo število točk po kolih. V nekaterih kolih so zmagovalci pobrali tja do 1056 točk v rednih kolih in celo do 1260 točk v Merkatorjevih kolih, zmagovalci drugih so se morali zadovoljiti tudi z samo 406, 476, 551 itd točkami. Tako kot če bi rekli, da je zmaga slaloma na Sljemenu vredna 200 pik ker je tam več rulje, Kranjska gora pa samo 100 pik. Se mi ne zdi fer. Skratka predlagam uravnoteženo točkovanje. Zmaga je 10, 100 ali 1000 pik pa naj bo akt, žužek ali pokrajina. Lestvico navzdol pa komot skopiramo od FiS za prvih 15 ali od FiA za prvih 10.
Več članov žirije obvezno. Razmerje med žirijo in publiko 50:50. Prvi pri publiki dobi 100 pik, prvi pri žiriji enako. Točke samo za prvih 15.
In da ne bo kdo rekel, da je lahko svetovati, delati pa težje: Ponujam usluge dežurnega seštevalca.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 jan 2011, 00:06 
Odsoten
vstopil v forum

Firbec je napisal/-a:
Ob pregledu prvega leta EFL me zmoti predvsem neuravnoteženo število točk po kolih. V nekaterih kolih so zmagovalci pobrali tja do 1056 točk v rednih kolih in celo do 1260 točk v Merkatorjevih kolih, zmagovalci drugih so se morali zadovoljiti tudi z samo 406, 476, 551 itd točkami. Tako kot če bi rekli, da je zmaga slaloma na Sljemenu vredna 200 pik ker je tam več rulje, Kranjska gora pa samo 100 pik. Se mi ne zdi fer. Skratka predlagam uravnoteženo točkovanje. Zmaga je 10, 100 ali 1000 pik pa naj bo akt, žužek ali pokrajina. Lestvico navzdol pa komot skopiramo od FiS za prvih 15 ali od FiA za prvih 10.
Več članov žirije obvezno. Razmerje med žirijo in publiko 50:50. Prvi pri publiki dobi 100 pik, prvi pri žiriji enako. Točke samo za prvih 15.
In da ne bo kdo rekel, da je lahko svetovati, delati pa težje: Ponujam usluge dežurnega seštevalca.

Pa nujno dodat konstruktorski naslov. Da se bo vedelo, a je zmagovalec rdeč ali rumen :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: