* *
Danes je 25 maj 2019, 14:50

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: e-Fotograf 2011 - ideje, predlogi, želje...
OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 10:41 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Letos se počasi že zaključuje natečaj za e-Fotograf 2010. Videli smo dobre in slabe plati. Vsak ima svoj pogled in oceno kako je potekalo. Zdaj pa si vzemimo čas in podajmo predloge kako bi šli v naslednje leto.
Idej je več. Brez ocenjevanja drugih, samo komisija, drugi obratno, tretji spet drugače.
Ideje za nove teme?, Nekaj njih mogoče prej najavit.
Mogoče samo eno temo na mesec, tu bi bil jaz malo na boljšem.

In kaj še? Predvsem predloge ne samo to je zanič, pa to je zanič. Think positive!

Matjaž

P.S.
Ni namen, da enega drugega negiramo. Dajmo skupaj najti en kompromis. Na koncu bom pa po mizi udaril in tak bo.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: e-Fotograf 2011 - ideje, predlogi, želje...
OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 11:00 
Odsoten
Pristopni član

@Matjaž Moje mnenje:

Izbira tem je bila ok mogoče še kakšna naravoslovna.
Kar se tiče ocenjevanja samo komisija ki naj bo mogoče malo številčnejša (v slučaju odsotnosti kakega člana)
Kar se tiče nalaganja starih fotk mene niti ne moti kot sem že v prešnjih postih napisal. Avtor naj se sam odloči.
To so moji predlogi.
Glede letošnjega izbora pa moram vseeno pohvaliti vse ki ste sodelovali pri organizaciji neglede na vsa dogajanja.

Lp Marjan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 13:07 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Moji predlogi:
- tema enkrat mesečno, začetek meseca (prvih 10 dni) oddaja fotk, preostali čas žiriranje
- ocenjujejo naj samo tisti, ki so oddali fotke + žirija. Tako ne bo več padalcev in "ponesreči" oddanih ocen.
- če ne oceniš drugih fotk, tvoja avtomatično ne dobi nobenih točk.

Glede žirije se strinjam, naj jih bo več, tudi hr naj bo vmes. Morda ne bi bila slaba ideja gostujočih žirantov?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 13:12 
Odsoten
vstopil v forum

8) AŽURNOST !!! Vnaprej znani datumi ocenjevanja komisije in takoj objavljena lestvica tekoče teme in skupno. Chuck Norris in grupa TNT to zmorejo, alora bo tudi komisija!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 15:01 
Odsoten
vstopil v forum

Jaz nisem spremljala foto natečajev, zato se vnaprej opravičujem, če bom kaj napisala, kar je že vpeljano.

Ogledala sem si nekaj naslovov v arhivu. Izmed vseh me je pritegnil naslov Energija - Moč - Vztrajnost. Zdi se mi zelo širok naslov in pride v upoštev za družboslovne, naravoslovne kot humanistične motive.
Nagrajena fotografija ima veliko, predvsem pa aktualno sporočilo
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... natecaj_45

Zame so zanimive družbeno kritične teme.

Če bi bila jaz urednica, bi naslove izbirala glede na cilje, ki bi jih želela doseči. Npr. dvigniti kvaliteto objavljenih fotografij, pritegniti druge strukture udeležencev, aktualizirati dogodke doma in v tujini, razvijati določene vrednote, spodbujati inovativnost, vnašanje humorja na portal ITD.
Kar se pa tiče ocenjevanja, bi jaz razdelila ocenjevanje na dva dela, publike in strokovne žirije. Vsa imena članov strokovne žirije in njihove kompetence, pa bi javno objavila. Transparentnost je osnova zaupanja udeležencev do pravičnega načina ocenjevanja.

Sem pa zelo kritična do nekaterih tem že izpeljanih natečajev, ker so precej ozke in omejujejo kreativnost in izvirnost.

Ivana :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 dec 2010, 00:38 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Pri izboru tem in objavljenih fotk najbolj pogrešam izvirnost , torej neko odstopanje od vsakdana galerije.
Pogrešam tudi red in spoštovanje po pravilniku.

Preveč je sprememb pri datumskih terminih, preveč je ponavljanja podobnih motivov iz tem in posledično fotk.
Preveč je fotk, ki niti pod razno ne ustrezajo osnovnim kriterijem teme.

Nikakor ne bi dovolil fotomontaž v temi, kjer ni to posebej določeno.

Navsezadnje bi morala tekma za FL predstavljati eno nadgradnjo in dodaten izziv , ne pa furat " klasično " motivno fotografijo na 100 in 1 način.

Borlak je lepo napisal logistiko. Jaz bi jo oklestil na krajše roke in razpisal teme za celo leto naprej.

-12 tem
-1-10 dne v mesecu oddaja
-11-20 dne ocenjevanje
- zadnji dan v mesecu ( koledarsko različni ) objava končnih rezultatov predmetne teme.
- zaključek
.....in nato po znani temi naprej....vzorec ne more falit celo leto !

Ocenjevali naj bi vsi, ki so oddali fotko, sprotno podeljevali svoje glasove in seveda komisija.
Glede na "težo" glasov od komisije iz dodanih vrednosti (faktor) je njihova odgovornost toliko večja in se morajo glasovi od žirije videti javno , enako kot sedaj pri avtorjih , ki so oddali svoj glas.

In seveda držat se rokov, tj brez zamud in spreminjanja tem in terminov.
Fotke, ki so že objavljene na e-galeriji prepovedat !

Če bomo imeli celoletni tematski razpis ne bo nobenih težav, saj lahko sodelujoči fotograf že vnaprej iz kake priložnosti rezervira fotko za znano temo in jo kasneje objavi.

Šment no....malce se je pa le treba potruditi za tak naslov iz tekme in ne narediti samo copy iz starega arhiva galerijskih fotk.

Poleg tega bi bilo treba določiti neko osebo ali skupino, ki bi lahko označila fotke, ki ne ustrezajo pravilom.

Če vsega tega ne bo.....potem je čisto vseeno in iz galerije potegnemo NAJ fotko in je izbor končan. Brez veze !

Naj bo tekma, kjer mora fotograf dati od sebe malce več kot pa običajno !

Glede tem, pa par predlogov za malce bolj pestro dogajanje:

- Fotomontaža - pust januar, ravno pravi za igro montaž
- Prevozna sredstva - tehnična fotografija,abstrakt detalji, simbolika,
- Medicina - karkoli, kar navezuje na zdravstvo....od igle do rešilca
- Prebujanje narave - april mesec, je mesec ko se začne....poljuben izviren prikaz
- Ekologija in recikliranje - odprta tema brez meja
- Glamour - moda - barve, stil , etc
- Ulica in mesto/vas - ujeti dogodek, kjer sama fotka govori o določenem kraju
- Spy fotka - ukraden moment, rumeni tisk, škandal, etc
- Atmosfera - poudarek na zračni atmosferi....nevihte, oblaki, strele, etc
- Šport - odprta tema
- Živali v svojem okolju - odprta tema
- Izrazni portret - ujeti moment vseh živih bitij z nekim smislom dogodkov življenja
- Erotika - poudarek na barvah in svetlobi
- Č/B fotografija - vse kar diši pred iznajdbo barvnih filmov
- Marketing - kreativnost fotografa , predstavitev predmeta v svoji reklamni fantaziji....kopije že obstoječih EPPjev prepovedano
- Humor - poudarek na zdravem ali kontrastno provokativnem humorju
- Arhitekturni kontrasti - lahko krog proti kvadratu ali podobno
- Kr neki - kr neki ;)

...........in tako naprej :)

lp Jang

P.S. Kdaj bo komisija oddala "Nakit" glasove ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 dec 2010, 14:26 
Odsoten
Pristopni član

Dobri predlogi. Sam bi dodal še nekaj matematičnih glede TOČKOVANJA.

1) Ko se slike nalagajo v galerijo, jih NIHČE NE VIDI! Vse slike se pokažejo naenkrat, ko se začne točkovanje.
2) V vsaki temi je na razpolago enako število točk za ocenjevanje.
3) Točke komisije in glasovalcev morajo biti v nekem razmerju (40:60 recimo). Nobenih "faktorjev, samo seštevanje!

Primer takšnega točkovanja v posamezni temi:

Vsak spletni glasovalec odda svoje točke (recimo od 3-10, kot zdaj) vsaki sliki. Na koncu se točke normalizira na recimo 1000.
Vsak član komisije odda svoje točke, (tudi recimo 3-10) vsaki sliki. Na koncu se tudi te točke normalizira, 1000.

Točke spletnih glasovalcev in komisije se v nekem razmerju seštejejo. Zgoraj sem omenil 40:60, lahko je pač nekaj poljubnega, kot se odloči šefe.

Na koncu teme vsak član komisije za 3 slike, ki jih je najbolje ocenil, na kratko napiše zakaj je tako glasoval.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 dec 2010, 12:10 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Kaj preveč dosledno nisem preletel vseh oddanih predlogov, a zdi se mi, da tematika nastajajoče socialne bede ne bi bila odveč ... :shock:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 dec 2010, 15:08 
Odsoten
Marsal

Rak je napisal/-a:
Kaj preveč dosledno nisem preletel vseh oddanih predlogov, a zdi se mi, da tematika nastajajoče socialne bede ne bi bila odveč ... :shock:

tema: tuga, jad i bol, je in bo na e-fotografiji prepovedana. :lol:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 dec 2010, 18:42 
Odsoten
vstopil v forum

Ne vem, če te prav razumem Matjaž.
Vendar se s tvojim zadnjim komentarjem ne strinjam in podpiram komentatorja pred teboj.
Argumenti za nasprotovanje, pa so naslednji.
Kvalitetno gledališče ima tako komedije kot tragedije. Poplava komedij je nastala zgolj iz komercializacije. Torej, daj ljudstvu kruha in iger, pomeni zavajanje malega človeka.
Se pa strinjam, da vedno pogledamo najprej pozitivno plat in medij naj bi sporočal predvsem pozitivne vzgibe, vendar tudi negativne.
Torej socialna beda v današnjem času je še kako zanimiva tema.
Ivana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 dec 2010, 19:03 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
matjaz je napisal/-a:
Rak je napisal/-a:

tema: tuga, jad i bol, je in bo na e-fotografiji prepovedana. :lol:

Matjaž

Matjaž, nisem cikal na politične vzroke tuge jada i bola. Zdi se mi, da je na tem področju neizmerna izrazna možnost dobrega fotografa .... :o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 dec 2010, 19:58 
Odsoten
Marsal

Rak je napisal/-a:
Matjaž, nisem cikal na politične vzroke tuge jada i bola. Zdi se mi, da je na tem področju neizmerna izrazna možnost dobrega fotografa .... :o

Verjamem, le žal meni ta tema ne potegne in ne vem, če me boste prepričali v njo. :wink:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 dec 2010, 23:54 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Potem pa obvezno tema: Veseli december - mesec kiča :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jan 2011, 19:42 
Odsoten
Pristopni član

Se popolnoma strinjam z Jangom. Jaz bi še dodal, da bi bilo zelo dobro, če bi komisija svoje točkovane fotke tudi na kratko obrazložila. Seveda pa bi morali vsi bolj resno vzeti ta fotonatečaj in bi tudi komisija imela večjo voljo za ocenjvanje ter s tem vsi dvignili kvaliteto tega natečaja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jan 2011, 22:18 
Odsoten
mojster

Glede na želje tekmovalcev, da komisija še vsak svoj izbor komentira, pa dvomim, da bi kdo to delal volontersko-za eno lepo Hvala!? Že za tri najboljše fotografije, kaj šele za vse- do sedaj po 18 izbranih na temo. In komentar naj bi bil seveda čim bolj strokoven!!??

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 83 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: