* *
Danes je 17 avg 2019, 17:50

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem ocenjevanja - e-Fotograf 2010
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 17:03 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Formirale so se grupe, ki si medsebojno dajejo točke.

Če bi MARŠAL pogledal v profile, bi videl, da so na istem naslovu registrirani različni uporabniki, ki s svojim glasovnje favorizirajo svojega kolega ali kar je še huje, svojega sostanovalca (zakonca).

Fotografije bi morala ocenjevati le strokovna žirija, pa če že hočete je lahko razširjenam - dopisno z na primer 5 "neprofesionalnimi" fotografi, ki so imeli najbolje ocenje fotografije (ti seveda ne bi smeli sodelovati) na primer na naši e-Fotografiji.

Firbec ne odkriva nekaj novega - gre za toplo vodo, ki je že odkrita.
Hudo pri vsej stvari pa je dejstvo, da lestvica ne odraža dejanske kvalitete!

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Problem ocenjevanja - e-Fotograf 2010
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 18:11 
Odsoten
Pristopni član

V glavnem se popolnoma strinjam s teboj. Prepričan pa sem da če bo naslednje leto spet organiziran natečaj, Matjaž ne bo več dopustil take "demokracije". Moje mnenje je da bi bila boljša rešitev samo komisija ki naj izbere po lastni presoji saj je v bistvu lastnik galerije.

lp Marjan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 18:46 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Pa kaj potem, meni je bolj škoda to, da se iste fotke pojavijo tako v Galeriji kot v e-Fotograf, pokažite kaj novega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 19:12 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Culukafrija
Know-How je napisal/-a:
Formirale so se grupe, ki si medsebojno dajejo točke.

Če bi MARŠAL pogledal v profile, bi videl, da so na istem naslovu registrirani različni uporabniki, ki s svojim glasovnje favorizirajo svojega kolega ali kar je še huje, svojega sostanovalca (zakonca).

Eh slovenistan, bluzistan, quo vadis?
lp
P.s. mogoče so Yesovci

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 21:02 
Odsoten
vstopil v forum

Ales_borlak je napisal/-a:
Pa kaj potem, meni je bolj škoda to, da se iste fotke pojavijo tako v Galeriji kot v e-Fotograf, pokažite kaj novega.

Zakaj pa, jaz na natečaje pošiljam vedno fotke, za katere vem da so dobre, vsaj kolikor toliko, zakaj bi se časovno omejeval, če to ni pogoj .... sploh pa če sem zanje dobil pozitiven odziv, ... zakaj naj bi pošiljal nek šmorn na horuk, tudi časa nimam, da bi za vsako temo posebej produciral, pač moj arhiv je že dovolj obsežen, in ne vidim razloga zakaj ga ne bi izkoristil, konec koncev, sem tudi za tisto delo iz preteklih let vložil trud, ki ne bi bil nič manjši, kot če bi jih šel fotkat danes, in fotke so moje, odraz tistega kar delam, .... časovno razvrednotenje, pa mi je v fotografiji tuj pomen, kdor pa ima težave s knofanjem ocen po imenu avtorja, je to njegov problem, jaz slednjega nimam, in to lahko tudi preveriš, ko se že toliko govori o neki primorski navezi ... vedno gledam samo in izključno fotografije. Pač e-fotografija ima to čast :D , da je prva oglasna deska, na katero postavim te fotke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 21:17 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Meni pač uniči efekt presenečenja, da se drugače izrazim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 21:45 
Odsoten
Pristopni član

Ja ti si verjetno eden redkih ki te to moti. Je že predhodnik lepo napisal razloge. Poglej malo okoli po svetu pa ti bo takoj jasno da fotografija ki ima dober odziv se pojavlja povsod in tako je tudi prav! Se pa strinjam da je pametno določeno fotografijo kazati samo nek določen čas.
Lp Marjan

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 22:02 
Odsoten
vstopil v forum

Kot preverjeni misionarski položaj na poročno noč ;-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 dec 2010, 22:06 
Odsoten
Pristopni član

ariduandua je napisal/-a:

Kot preverjeni misionarski položaj na poročno noč ;-)

Odvisno ali z ženo ali ....
Malo heca Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 dec 2010, 21:09 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kaj pa avtentičnost fotografije? Zanima me, ali to sploh kdo preverja.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 dec 2010, 23:02 
Odsoten
Pristopni član

Hja, na trenutke se mi zazdi, da je res vse skupaj en šmorn. Včasih človek ob pogledu na fotografijo z nelogičnimi komentarji in ocenami izgubi občutek za realnost in dobi kompleks nazadnjaškega pogleda na svet fotografije. A vidim, da se vsem to dogaja, tudi nam Primorcem, ki nismo v "navezi"...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 dec 2010, 09:03 
Odsoten
napreduje v forumu

Se zelo strinjam kar sta Sandi in Marjan povedala, se pa strinjam tudi s Alešem, da bi bilo lepo videt nove sveže fotografije, ampak vsi vemo kako je s časom. In če se bo drugo letlo uvedlo, da se bo lahko naložilo le fotko, katera še ni bila v galeriji, potem že sedaj lahko povem, da jaz ne bom upal sodelovat. Enostavno ni časa press. Ideje za hrano, ljudje in živali, erotiko in tudi poljedelstvo sem imel dobre, časa, materiala za izvedbo pa ne. Potem sem pa naložil skropucala, glih da je, da se ta natečaj podpre, čeprav bi bilo bolje, da bi se teh tem zadržal. Kar se tiče ocenjevanja, pa za mojimi ocenami jaz osebno stojim, razen pri macru bi se sedaj sigurno drugače odločil, bi bil gorenc na prvem mestu in ne primorc.-) Pa pri temi Noč, bi dal Ipsilonu prednost pred Ditrihom, jo sploh nisem opazil v natečaju, ampak šele v galeriji.-)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 dec 2010, 13:21 
Odsoten
Pristopni član

Jaz sodelujem v tem natečaju šele par zadnjih tem, ker sem si rekel pač, da nimam ne znanja ne materiala, potem sem si pa to dal kot nek izziv, da probam v kratkem času kot ti ga dajo na voljo nekaj narediti na dano temo - včasih rata včasih ne -jebiga,
mislim pa da se s tem učiš. Sem pa tudi za to, da fotografije, ki naj bi sodelovale v natečaju ne bi smele biti prej objavljene vsaj na teh slovenskih straneh kar jih imamo, potem pa pokazati še ostalim saj natečaja ne spremljajo vsi. Kar se tiče ocenjevanja bi pa rekel, da naj ocenjuje h.komisija pa mogoče še par nesodelujočih v natečaju in to ne strogo podkovanih fotografov.
Mogoče se pa motim, saj vidim, da slovenci dobro kuhamo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 dec 2010, 10:37 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Flore91 je napisal/-a:
Sem pa tudi za to, da fotografije, ki naj bi sodelovale v natečaju ne bi smele biti prej objavljene vsaj na teh slovenskih straneh kar jih imamo, potem pa pokazati še ostalim saj natečaja ne spremljajo vsi.

Že na začetku smo se s tem ubadali in prišli do zaključka, kako bomo to sledili? Že na e-galeriji za marsikatero ne bi vedeli je bila ali ne že objavljena. Tak da tole bo treba pustit kot je. Konec koncev eni ene in iste fotke pošiljajo leta po razstavah po celem svetu.
Kreativnost lahko naredimo samo na ta način, da določimo, fotkaj danes na tem in tem kraju in do 24h oddaj fotke. Mogoče kaj pa vem. Ampak že tak je komplicirano, pa bo še huje. Čimbolj bo treba poenostavit.
Sem pa včeraj imel tak prijazni pogovor z možakom, ki tu vedno kakšno zasoli, pa ga drugo leto povabim v komisijo. To bo veselo!

Drugače pa ja predloge na plano. Bom kar dodal novo temo predlogi za 2011, pa bomo sodelujoči eno skupno idejo ven dobili. En tak MIX. :wink:

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: