* *
Danes je 17 avg 2019, 18:34

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 11. tema Voda (reke, potoki, morje)
OdgovorObjavljeno: 20 avg 2010, 10:55 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Tema 11 - Voda (reke, potoki, morje) - oddaja fotografij od 1. do 31. avgusta (24h)
Pravilo: Poudarek na fotografiji mora biti na reko, potok, morje. Fotografije kot luže na cesti, vode v posodah ali tekoče iz pipe (vse tisto kar ni upoštevano kot reke, potok, morje) ne bodo upoštevane pri ocenjevanju.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka: Re: 11. tema Voda (reke, potoki, morje)
OdgovorObjavljeno: 24 avg 2010, 00:58 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Reke, potok, morje v direktnem pomenu ali lahko tudi v prenesenem - recimo biblijskem :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 avg 2010, 09:21 
Odsoten
Marsal

Firbec je napisal/-a:
Reke, potok, morje v direktnem pomenu ali lahko tudi v prenesenem - recimo biblijskem :mrgreen:

Foto umetniškem! :lol:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 10:33 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Matjaž, koliko fotografij lahko pošljem v natečaj, kje najdem navodila, brskam pa brskam, a najdem ne. Sodelujem prvič. :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 10:37 
Odsoten
Marsal

http://www.e-fotografija.si/efotograf2010.htm

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 10:46 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Hvala, že hitim, čas beži!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 13:48 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Pa sem spet pri problemu fotke za natečaj
- Moja pripravljena fotka za natečaj ima 786 x 524 pikslov kar znaša 387KB, galerija mi jo po posredovanju zavrne, češ da je prevelika,
- zmanjšana, novo pripravljena ista, ima oseg 640 x 420 pikslov, kar znaša 261 KB,
- po pomoti poslana ima obseg 480 x 320 pikslov, kar znaša 154 KB in je v galeriji velikostno neustrezna v primerjavi z ostalimi,
- gledane fotke v galeriji za natečaj imajo bistveno več pikslov, pa so bile sprejete.

V čem je catch? Je možno posredovano fotko zamenjati z večjo? :(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 14:30 
Odsoten
vstopil v forum

ho,ho,ho :lol: .....a se mi sanja ali je tudi v tej temi nekaj takšnih,ki so za v digitalni košek ! Prav zanima me kaj bo z njimi.Jezim pa se ne več,ker vse skupaj jemljem kot "gledališče v hiši" :mrgreen:
Peace,A

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 15:56 
Odsoten
Marsal

problem niso tisti, ki dodajo napačno fotko, ampak tisti, ki takim dajo oceno. In sem že zapisal. Med letom ne bom spreminjal. Raje onemogočim tistega, ki se vidno zajebava.
Ti pa prispevaš z enimi in istimi posti žal samo nerganje in kurjenje slabe volje.

Raje opozarjaj, katere se po tvoje ne komentira.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 16:02 
Odsoten
Marsal

SEm šel pregledat fotke in na thumbih opazil samo eno, ki je ven iz pravil. Torej agubic, res je "štala". Mene vedno motijo tisti, ki na prvo jamrajo. Nikoli ne bo in ni za vse idealno.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2010, 23:51 
Odsoten
vstopil v forum

OK,no,takole.Nergam ali ne,predvsem opozarjam in povem svoje mnenje.Konkretno.....imamo stoječe in tekoče vode-jezera v tej kategoriji niso omenjena-(reke,potoki,morja).Tako,da me zanima ,kako je s to zadevo.Če se pa motim,pa vzamem nazaj....in pa lep dan želim, :)
Andrej

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 avg 2010, 08:19 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Po Matjaževi pomoči preko ZS je z nekaj korekcije v Picasi uspelo. Slika je urejena in že nameščena. S korektnim sodelovanjem se da skoraj vsak problem (sploh zaradi neznanja) vedno rešiti. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 avg 2010, 09:12 
Odsoten
Marsal

agubic je napisal/-a:
OK,no,takole.Nergam ali ne,predvsem opozarjam in povem svoje mnenje.Konkretno.....imamo stoječe in tekoče vode-jezera v tej kategoriji niso omenjena-(reke,potoki,morja).Tako,da me zanima ,kako je s to zadevo.Če se pa motim,pa vzamem nazaj....in pa lep dan želim, :)
Andrej

Andrej, na tvoje zapise kot nerganje sem se oglasil ne iz mojih osebnih nestrinjanje, ampak ker imaš na razpolago posebno temo za mnenja, v dve pa si začel, "sem že rekel".

Eni fotografijo žal vzamete kot tehniko in ekzaktnost i ne kot izrazno vrednost. Če ne piše poleg reke, morja, potoki, še jezera (je del reke, kako naj vemo da slika nekje iz morja ni jezero), slapovi (so lahko del reke in potoka), tolmuni (del morja, rek, potokov), je že konec umetniškega navdiha.
Eni bi najbrž radi da je zadaj spet nekdo namesto ocenjevalcev, ki bi po koncu oddaje slik metal ven slike in se potem zopet po forumu pregovarjal, zakaj pa moja je ven šla!
Sam lepo spremljam, kaj koga moti in mnenja. Za portret v prostoru sem se tudi sam oglasil, da je pa to bila tema s kar dosti fotkami ki so tudi zame mimo. Ampak sredi leta, ne bom dal ocene samo od komisije, saj ne bi bilo fer za nazaj.

Je pa tako, da smo si ljudje različni in z mnogimi mnenji in prav je tako! Le da eden kolo vodi. In kot vidim, bo še najbolje za drugo leto, da se slike lahko samo komentira, ocenjuje pa samo komisija. Razen če ne bo drugega predloga. Pa se bo najbrž spet kdo našel, da to pa ni to! Jaz iz vseh teh let foruma in galerije še prekleto dobro vem, kaj so drugačna mnenja in kako so nekateri užaljeni, če ni po njihovo. Nimamo vsi iste glave in prav to je Ok, da gre razvoj in novosti naprej.

Upam pa, da ko se bo začelo s komentiranjem fotk iz natečaja, da pridete tako sodelovat kot poslušat in se vsi skupaj učit in nadgrajevat.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2010, 21:54 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: MB
ok....da za trenutek prekinem debato na črni tabli :D

torej, ocenjevanje....jaz sem se odločila, da podelim točke meni najboljšim, ki se res osredotočajo samo na vodo, brez objektov, ljudi, živali itd na sliki....nekako tako sem razumela to temo, ne vem pa ali je bilo tako tudi mišljeno....

pa naj bo pol voda :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2010, 21:59 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Hvala :wink:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 36 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: