* *
Danes je 17 avg 2019, 19:09

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 108 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 10. tema - Portret v prostoru
OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 12:15 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: MB
Pravilo: Portret mora biti posnet v prostoru. Fotografija naj da čutiti navezanost portreta (osebe) s prostorom (prostor mišljeno kot notranji del neke stavbe, soba in ne kot zračni prostor...). Portret ni mišljem kot samo fotografija obraza. Lahko je na fotografiji v izrazito prednjem planu cela oseba.

Žal nekaj že oddanih portretov pač ni posnetih v prostoru. :?

Je pa včasih potrebno prebrati navodila .........

Na vrh

Naslov prispevka: Re: 10. tema - Portret v prostoru
OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 12:53 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Ne vem zakaj se take fotke, ki evidentno ne ustrezajo razpisanim pogojem, pred pričetkom glasovanja enostavno ne izbrišejo ali zaklenejo, da se jim ne da podeliti točk.
Če cca 50% tistih, ki fotke oddajajo ne prebere pogojev, lahko računamo da jim bo pike delilo cca 75% tistih, ki ocenjujejo.
Vsaj pri tej temi ni dvomov. Kar je fotkano na odprtem prostoru se ne šteje. Tista o navezanosti je pa že bolj tiki-tiki.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 13:02 
Odsoten

tisto z debelimi črkami je bilo naknadno dodano (na .si je še vedno originalno, brez tega) :evil:

sicer pa so bili opisi že pri kakšni prejšnji temi različno interpretirani, marsikatera fotka pa povsem nedvoumno po kakršnihkoli interpretacijah izven okvira tema

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 15:02 
Odsoten
Pristopni član

ja, se strinjam s Firbcem....bi morali take, ki ne ustrezajo, izbrisat...tudi če je bilo v pravilih kaj naknadno dodano. Mogoče ne izbrisati tik pred začetkom glasovanja ampak že prej, da ima tisti potem še čas dodati novo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 15:39 
Odsoten
Uporabniški avatar

sej se steje, da tudi ocenjevalci, da vedo kaj naj ocenjujejo, preberejo navodile in potem se to uposteva. Torej sistem za vse poskrbi sam. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 17:40 
Odsoten

plizzzzzz je napisal/-a:
sej se steje, da tudi ocenjevalci, da vedo kaj naj ocenjujejo, preberejo navodile in potem se to uposteva. Torej sistem za vse poskrbi sam. :)

plizzzzz, se strinjam,
naknadno pojasnjevanje pravil je sistemsko bolj narobe kot pa nejasna pravila
(saj tudi za makro ne piše, koliko cm naj bo npr. čez diagonalo, pa je nekaj mejnih primerov pa še kresnice)
mimogrede, v prvi temi so bile nekatere fotke izločene po ne najbolj jasnih kriterijih - ampak čez odločitve komisije ni pritožb!
pa tiste so izbrisane, ki se jim uspe naložiti po izteku zadnjega roka za oddajo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 19:13 
Odsoten
Pristopni član

Klukec je napisal/-a:
plizzzzzz je napisal/-a:

plizzzzz, se strinjam,
naknadno pojasnjevanje pravil je sistemsko bolj narobe kot pa nejasna pravila
(saj tudi za makro ne piše, koliko cm naj bo npr. čez diagonalo, pa je nekaj mejnih primerov pa še kresnice)
mimogrede, v prvi temi so bile nekatere fotke izločene po ne najbolj jasnih kriterijih - ampak čez odločitve komisije ni pritožb!
pa tiste so izbrisane, ki se jim uspe naložiti po izteku zadnjega roka za oddajo

no, pa saj ne govorimo o izbrisanju zaradi takih podobnosti ali malenkosti. Če pa je fotografija posneta v prostoru ali nekje zunaj pa več ni ravno podrobnost.

Kot pa je napisal Firbec, so med ocenjevalci tudi osebe, ki so sami oddali napačne fotografije, kar pomeni, da niso prebrali pravil (navodil) in bodo seveda tudi ocenjevali po istem sistemu.

Ne vem, če je zanašanje na sistem dobra rešitev, po moje ni. Se pa strinjam s Klukcem glede naknadnega pojasnjevanja pravil. Sama tega nisem opazila, saj sem temo pogledala šele pred nekja dnevi, ko je to pojasnilo že bilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 19:56 
Odsoten

tale bi brez dvoma popolnoma ustrezala prvotnim zahtevam: http://civilianmilitaryintelligencegrou ... ronaut.gif
dopolnjenim pa seveda nikakor;
sicer gremo lahko komplicirat v smislu, ali je portret v prostoru, ki je po zakonu dovolj odprt, da je še dovoljeno kaditi, ustrezen ali ne, pa nima smisla, v povprečju bodo že dobili manj točk od določenega števila glasovalcev in od komisije (potem pa: denimo, nimam neke primerne makro fotke, pa objavim kar en odličen akt, bo dobil več točk - če ga ne bo komisija izločila ...),
sploh se pa s takimi malenkostmi ukvarjamo taki, ki smo skupaj v vseh krogih dobili manj točk, kot najboljši z eno samo fotko :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 20:56 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ej ste natančni :lol:. Strogo gledano so trenutno morda 3 take fotke notri, razširjeno pa tri nekako ne pašejo. Jaz bi na vašem mestu raje poiskal dobre fotke in jih dal gor in ne bi iskal dlake v jajcu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 jul 2010, 21:12 
Odsoten
Pristopni član

Ales_borlak je napisal/-a:
Ej ste natančni :lol:. Strogo gledano so trenutno morda 3 take fotke notri, razširjeno pa tri nekako ne pašejo. Jaz bi na vašem mestu raje poiskal dobre fotke in jih dal gor in ne bi iskal dlake v jajcu.

dlaka v jajcu, hmmm....fora je, da meni sploh ne gre za to koliko točk bo katera fotka dobila, še najmanj pa koliko jih bo moja, ampak za to, da če so že neka pravila, se jih pač držimo. Drugače pa ne vem, zakaj sploh so.....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jul 2010, 10:36 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Se močno strinjam z Mojco. Trenutno je nalepljenih 13 fotografij in po mojem skromnem mnenju jih 8 ne ustreza pravilom, kar je več kot 60% :(
To je pa že jajce v dlaki :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jul 2010, 12:44 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Nova Gorica
Pridružujem se mnenju Firbeca in Mojcas.
Fotke, ki ne ustrezajo pravilom razpisa bi bilo potrebno že v štartu izločiti.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jul 2010, 20:45 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
MarkoPolo je napisal/-a:
Se močno strinjam z Mojco. Trenutno je nalepljenih 13 fotografij in po mojem skromnem mnenju jih 8 ne ustreza pravilom, kar je več kot 60% :(

Ja to pač pomeni, da bi v primeru, če bi bilo glasovanje sedaj, tistih 5 dobilo vse točke, ostale pa nič. Ok, se ne izide, ampak te bi bile zmagovalne. Ampak tudi tiste, ki naj bi "ustrezale" ... no ja, raje glasujem za katero od ostalih. Še enkrat, nehajte se obremenjevat in raje fotkajte. Tehničarji :lol:.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 jul 2010, 22:16 
Odsoten
Pristopni član

Ales_borlak je napisal/-a:
MarkoPolo je napisal/-a:

Ja to pač pomeni, da bi v primeru, če bi bilo glasovanje sedaj, tistih 5 dobilo vse točke, ostale pa nič. Ok, se ne izide, ampak te bi bile zmagovalne. Ampak tudi tiste, ki naj bi "ustrezale" ... no ja, raje glasujem za katero od ostalih. Še enkrat, nehajte se obremenjevat in raje fotkajte. Tehničarji :lol:.

no, saj v tem je point.......ko te človek posluša se mu zdi, da so pravila sploh nepotrebna, saj boš itak glasoval za tiste, ki ne ustrezajo.....ni mi pa jasno, v čem je finta #-o .... mogoče se ob tem samo zabavaš...upam vsaj :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 jul 2010, 00:21 
Odsoten
vstopil v forum

sploh nevem zakaj so napisana pravila, ki se jih itak redko uposteva :roll:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 108 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: