* *
Danes je 25 avg 2019, 05:29

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Tablica
OdgovorObjavljeno: 28 jul 2011, 14:50 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
Ali jo kdo kdo uporablja, a tako na kateri ne piše iPad? :wink:
Kateri model, kako se obnese?

Že kar nekaj časa čakam na nekaj tankega, lahkega, a velikosti zaslona cca. A4 (10"), z zelo vzdržljivo baterijo, s priključkom USB, z možnostjo branja PDF (tudi DOC), gledanja filmov (divx), poslušanja glasbe (mp3), z net brskalnikom, gps sprejemnikom in možnostjo uporabe zemljevidov (free, garmin ali nokia združljivi). Za nameček naj bi bila cena ploščate zverinice manjša od 500€ [-o<

Imam šanse? Poznate kaj takega?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Tablica
OdgovorObjavljeno: 28 jul 2011, 15:05 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Nekaj dni sem uporabljal Asus EEE Transformer, samo da pride s slovensko tipkovnico, pa bo moj. Uporabniška izkušnja je dobra, če že imaš Android telefon, ti je vse hitro jasno. Cena brez tipkovnice mislim da je pod 500€, ampak meni zaradi pisanja člankov slednja pride prav, poleg tega krepko podaljša avtonomijo, dobiš dva normalna USB vhoda, dodaten SD čitalec ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jul 2011, 18:38 
Odsoten
vstopil v forum

MarkoPolo je napisal/-a:
Ali jo kdo kdo uporablja, a tako na kateri ne piše iPad? :wink:
Kateri model, kako se obnese?

Že kar nekaj časa čakam na nekaj tankega, lahkega, a velikosti zaslona cca. A4 (10"), z zelo vzdržljivo baterijo, s priključkom USB, z možnostjo branja PDF (tudi DOC), gledanja filmov (divx), poslušanja glasbe (mp3), z net brskalnikom, gps sprejemnikom in možnostjo uporabe zemljevidov (free, garmin ali nokia združljivi). Za nameček naj bi bila cena ploščate zverinice manjša od 500€ [-o<

Imam šanse? Poznate kaj takega?

Zal mi je, uporabljam kake dva meseca ipad2 in dela vse kar si nastel a stane vec kot zahtevas. Sem sprobal guglcke a zal razen v ceni ni primerjave, pa verjemi da nikoli nisem bil jabuk fan, enostavno vec razredov razlike
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 00:08 
Odsoten
Vreden zaupanja

Od Acerja imaš A500 (android) in W500 (Windows), sedaj pa se sam odloči. Obe sta tam okoli 500€, A je cenejši. Pa še opozorilo, Windows 7 so zelo slabi za uporabo na dotik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 00:17 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Brezice
win7 sploh ni uporaben za touchscreene. imam enga hpja, sicer rezistiven ampak izkusnja je bedna.

drugace ze nekaj casa uporabljam galaxy tab, samo je 7" ker ga seboj nosim. ipada sem imel kaksne dva dni pa mi ni sedel. probal sem tudi 10" tab od samsunga in motorolo xoom. kot pa je rekel ales,.transformer zmaga. z vsemi pa lahko delas vse nasteto, tako da je samo vprasanje kateri os imas raje..odprt al zaprt ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 07:10 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
pravzaprav, če bi kje dobil novega ipad-a prve generacije bi zadostil tudi tvojim cenovnih zahtevam... kar sem sprobaval, za enkrat druge tablice po stabilnosti in kakovosti še ne sežejo ipadu blizu (res pa, priznam, da razen ipada nobene nisem imel dlje časa), pa vendar... eee transformer je zelo zanimiva zadeva (a kaj ko imam raje iOS+jailbreak kot androida).

Če nočeš ipada, sta po moje trenutno same dve relevantni opciji... EEE transformer in Samsung Galaxy tab.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 07:31 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Ja, Asusa že dolgo spremlajm (ko še n i bil niti v redni prodaji) - :-k
Na tujih straneh pa zelo hvalijo Xoom_a :idea:
:dontknow:

Ker nimam izkušenj z Androidom - je treba tudi po vsako dodatno aplikacijo v štacuno ali je kaj uporabnega tudi free?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 07:40 
Odsoten

Zelo fino bi bilo, če bi se katero od teh tablic (ali netbookov for all that matters) dalo uporabiti tudi kot monitor za snemanje videa iz DSLRjev. Ampak hdmi vhoda nima nobena, ane (niti skozi kak usb ključ)?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 jul 2011, 08:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
Odyn je napisal/-a:
Zelo fino bi bilo, če bi se katero od teh tablic (ali netbookov for all that matters) dalo uporabiti tudi kot monitor za snemanje videa iz DSLRjev. Ampak hdmi vhoda nima nobena, ane (niti skozi kak usb ključ)?

Pogojno (ampak res pogojno!, ker še vedno rabiš imeti računalnik) je to že izvedeno na ipadu...

http://www.youtube.com/watch?v=CXZ_AcgIyT8

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2011, 08:11 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

MarkoPolo je napisal/-a:
Ker nimam izkušenj z Androidom - je treba tudi po vsako dodatno aplikacijo v štacuno ali je kaj uporabnega tudi free?

Predvsem me zanima kako je z zemljevidi. Kaj nista Asus in Garmin nekaj skupaj razvijala na Adroidu?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2011, 08:46 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Garmin definitivno na Androidu ne dela. Na Androidu imas par opcij (Navigon, Igo, Sygic, pa verjetno se kaj), ki pa so vse placljive. Pa seveda Google maps, ki je sicer cisto cool, vendar pa za kaj vec rabi internet, kar pa zna priti na koncu "malce" drazje, kot placljive navigacije ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2011, 10:25 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ah pa sej se vse dobi tudi zastonj :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2011, 13:35 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Seveda se, samo da ne bos potem naslednjic jokal, ko bo nekdo isto rekel za tvoje fotke... :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2011, 20:10 
Odsoten
Vreden zaupanja

Lajkam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 avg 2011, 08:53 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

hehe...seveda maš prav ogabe. Sej drugače jst kupim kar je dobrega in kar redno uporabljam, ampak še vedno se pojavi kakšna aplikacija, ki jo testiram dalj časa. Dam pa zato kakšen donation več za freeware pa si popatcham karmo :D

Drugače sem na androidu sprobal igo in sem bil kar zadovoljen, ampak mislim, da je za avto navigacijo najboljša namenska naprava, ker stane manj kot 100eur in je izredno praktična za avto. Za vse ostalo, pa je google maps. Obstaja brut verzija, ki ti omogoča, da se zemljevidi shranjujejo lokalno in potem ne rabiš prenosa podatkov, ko greš npr. v tujino.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: