* *
Danes je 17 nov 2019, 04:28

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Brisanje slik med slikanjem, ni slik!
OdgovorObjavljeno: 13 jul 2012, 07:29 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni!Imam Canon EOS 1100d in pred kratkim sem se vrnila iz nepozabnega potovanja po zahoda ZDA, ki je pravi raj za fotografe. Ker se je seveda na veliko slikalo, sem skoraj vsak dan prenesla slike iz fotiča na leptop. Sedaj pa vidim, da mi nekaj slik v eni mapa manjka!Verjetno zato, ker sem samo enkrat nekaj slik zbrisala na fotiču, potem sem jih pa prenesla na leptop. Potem se je še na veliko slikalo in so ok slike, ker nisem brisala. In v tisti mapi, ko manjka nekaj slik, so slike pomešane. Je kakšna možnost, kakršna koli (tudi s plačilom pri komu), da bi mi jih povrnili? Se sploh da?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Brisanje slik med slikanjem, ni slik!
OdgovorObjavljeno: 13 jul 2012, 08:20 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

mija je napisal/-a:
.... Sedaj pa vidim, da mi nekaj slik v eni mapa manjka!Verjetno zato, ker sem samo enkrat nekaj slik zbrisala na fotiču, potem sem jih pa prenesla na leptop. Potem se je še na veliko slikalo in so ok slike, ker nisem brisala. In v tisti mapi, ko manjka nekaj slik, so slike pomešane. Je kakšna možnost, ...

Seveda je možnost, žal ne prav velika, če si po brisanju še veliko snemala na isto kartico (še posebej, če je polna preko polovice). Isto velja za PC, če je večina diska še prosta, je najbrž kaj od tistega kar "pogrešaš" še na njem. V vsakem primeru pa do morebitne rešitve fotk ne uporabljaj več (naj se nanjo ničesar na zapisuje!) tiste kartice, ki je bila v Canonu, pa tudi tudi na disk prenosnika ničesar ne kopiraj.

Z brezplačnim programom Recuva http://www.piriform.com/recuva/download/portable (ali pa kakšnim podobnim) preveri kaj od izbrisanega je še dostopno na kartici, ki je bila v fotoaparatu, nato pa isto naredi še na disku prenosnika.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Brisanje slik med slikanjem, ni slik!
OdgovorObjavljeno: 13 jul 2012, 10:23 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

zar (zero assumption recovery) ima opcijo za iskanje slik zdaj zastonj (mislim, da bi našel precej več kot recuva)
vendar mislim, da je po večkratnem ponovnem presnemavanju verjetnost, da kaj najdeš, dokaj majhna

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: