* *
Danes je 25 maj 2020, 19:00

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kakšno SD kartico naj izberem?
OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 20:19 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo!

Zanima me, katero SD kartico za Panasonic Lumix DMC-TZ7 izbrati? Izkušnje imam z SLR-ji in CF karticami, kjer se splača kupit čim hitrejšo, saj prepočasna bremza fotoaparat in lahko slikaš le tihožitje ;). Pri kompaktih je baje (bilo?) dokaj vseeno, če prav vem. Ali je sedaj pri novih že kaj drugače? Kupil bi tako, da ne bo kartica ozko grlo v fotoaparatu.

Za nasvete se zahvaljujem ...

Lp, J.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kakšno SD kartico naj izberem?
OdgovorObjavljeno: 16 apr 2009, 21:39 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

hitrost >= FPS*velikost fotke pri polni ločljivosti.

Glede na to, da nima RAW, bi morala takole po občutku kaka Ultra II povsem zadoščati. Vidim, da ima 1,8 oz. 3fps (ne vem, katera številka pod kakšnimi pogoji).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jun 2009, 11:34 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Ljubljana
Zbrisal sem vprašanje, ker je bila zbrisana povezava, na kar se vprašanje nanaša.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 avg 2009, 18:28 
Odsoten
Pristopni član

Tudi jaz imam isto vprašanje: katero SD(HC) kartico naj kupim za EOS-a 500d? Ker po pravici so meni vse iste. Ločim jih samo po velikosti. Pri nekaterih piše Class 6, pri nekaterih Class 4... Jaz sem pa samo zmeden! :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 avg 2009, 19:03 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

fotofan je napisal/-a:
Zdravo!

Zanima me, katero SD kartico za Panasonic Lumix DMC-TZ7 izbrati? Izkušnje imam z SLR-ji in CF karticami, kjer se splača kupit čim hitrejšo, saj prepočasna bremza fotoaparat in lahko slikaš le tihožitje ;). Pri kompaktih je baje (bilo?) dokaj vseeno, če prav vem. Ali je sedaj pri novih že kaj drugače? Kupil bi tako, da ne bo kartica ozko grlo v fotoaparatu.

Za nasvete se zahvaljujem ...

Lp, J.

V navodilih za uporabo lepo piše, da za TZ7 potrebuješ SDHC kartico class 6!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 avg 2009, 20:59 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Ljubljana
Berem o video HD SDHC karticah, so drugačne od tistih za fotoaparate? npr. teh:

http://www.sandisk.si/index.php?page=sh ... &Itemid=28

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2009, 12:24 
Odsoten
Pristopni član

gluspon 79 je napisal/-a:
Tudi jaz imam isto vprašanje: katero SD(HC) kartico naj kupim za EOS-a 500d? Ker po pravici so meni vse iste. Ločim jih samo po velikosti. Pri nekaterih piše Class 6, pri nekaterih Class 4... Jaz sem pa samo zmeden! :cry:

Pa vsaj kakšno hitrost naj ima kartica za tak fotoaparat? Anybody?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2009, 12:58 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Gorenjska
fotofan je napisal/-a:
Izkušnje imam z SLR-ji in CF karticami, kjer se splača kupit čim hitrejšo, saj prepočasna bremza fotoaparat in lahko slikaš le tihožitje ;)

Saj se hecaš, ane?
Za video sicer ne vem, nimam izkušenj, ampak za fotkat.....
Ja, če boš delal rafale 9fps v raw+jpeg, potem res rabiš hitro kartico. Aja, kdaj že to rabiš?
Sicer pa ne, ne ne in še enkrat ne!
Jaz dosti fotkam reportaže, pa imam tudi še eno predpotopno kartico s 4x hitrostjo, moj ternutni 'delovni konj' pa še ni upihnil prve svečke, kar pomeni, da zna delat kar velike fajle. Nikoli, ampak res nikoli me počasnost kartice ne ovira. Res pa je, da delam reportaže večinoma le v jpg. RAW pa uporabljam bolj za avtorsko fotografijo, kjer si pa itak vzameš čas in ne rabiš streljat ko manijak.
Za moje pojme so hitre kartice namenjene le ozkemu krogu top profijev, vse ostalo so navadni marketinški prijemi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2009, 14:22 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Heh, pred pol ure sem zavil v tehnično trgovino v viškem Sparu, sem šel kupovat kartico. In mi je prijazni prodajalec razložil, da je s CF-ji menda križ, ker so nekatere fizično prevelike in ne pašejo v reže, in da se mi zato najbolj splača kupit MemoryStick->CF pretvornik in potem noter tlačit MemorySticke.
Sem rajši šel na sladoled.

Kar se pa tiče ZOMG RABIŠ NAJVEČJO MOŽNO BRZINO PRI KARTICAH!!!!!!!!!!111!!!!!!!!!!! ... :lol:

S 4x kartico res ne fotkam, ampak načeloma pa kupujem počasnejše kartice, pa se mi še nikdar ni zabasal predpomnilnik. No, za video pa res rabiš malo hitrejšo kot 4x, ampak si pač prebereš v navodilih, kako hitro rabiš in kupiš tako.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 avg 2009, 14:59 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
juze je napisal/-a:
... najbolj splača kupit MemoryStick->CF pretvornik in potem noter tlačit MemorySticke.

Mogoče te je pa poznal, pa te je podražil s Sony-jevevo spominsko kartico. :satan: :rofl2:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 avg 2009, 15:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

No ja. Niso čisto vse marketinški prijemi. Ravno danes sem se odločil delati na mojo večjo 16gb Transcend kartico, ki je deklarirana s 133x hitrostjo in dati v "rezervo" manjšo 8gb 300x, ki jo imam ponavadi za primarno.
Aparat 21Mb (JPG+RAW), slikanje ene plesne prireditve in... V petih sekundah petkrat škljocnem in naslednjič "BUSY" in aparat čaka, momenti pa bežijo. Torej ni treba ravno rafala sprožiti, da "zabiješ" tako kartico. Mene tako busyriranje že dovolj moti, da počasnejših ne bom več kupoval. Komur pa prizor ne bo ušel in ima čas za razmislek med posnetki, pa ne bo imel problema niti na najbolj "požrešnih" aparatih.
P.S.: Vsi testirani USB 2.0 čitalci obe navedeni kartici praznijo s hitrostjo cca 15mb/s.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2010, 11:17 
Odsoten
vstopil v forum

Imam eno/več vprašanj/e.Pri trgovcu s foto opremo mi niso znali povedati hitrost kartice v fat box paketu ( piše sdhc high speed). :?: Ali kdo ve ,kakšna je hitrost te kartice ,zaradi primerjave z ostalimi ?Dokupil sem SDHC Ultra II ( 15 Mb/s;100x ).In katera je sedaj hitrejša? Ja vem,za kakšen šport bo pa sigurno treba dokupit kakšno močnejšo ( exterm III.) Ali lahko kdo poda svoje mnenje ali izkušnje s karticami ,kakšen test in podobno.Pač, eni smo na začetku z dslr-ji in vso pripadajočo opremo,zato hvala v naprej za kakršenkoli nasvet.

lp Andrej :|

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 jan 2010, 12:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: na relaciji med Dovjem, Ljubljano in Pekingom
@agubic... stestiraj sam - par burstov in bo... bo najhitreje, pa še videl boš v lastni kameri... ne vem kakšno kamero imaš, ampak ni nujno da boš pri cenejših in počasnejših modelih kamer videl pri fotkanju veliko razliko med Ultra II in ekstrem III sandiskovimi karticami (odvisno je tudi kakšen buffer ima tvoja kamera)...

za vse ostale teste kartic pri dSLR pa... http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=6007

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 jan 2010, 23:44 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Podgurje
Marketing dela svoje. :roll:

Za vse, ki rabijo vprašat, je Transcend 133x ali Sandisk Ultra II (oba cca. 10mb/s pisanje in branje) več kot preveč.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: