* *
Danes je 25 okt 2014, 16:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Čudne težave z SD kartico
OdgovorObjavljeno: 03 mar 2009, 23:18 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Slovenija
Danes se mi je zgodilo nekaj zelo čudnega.

Na hitro sem moral neki malega pofotografirati - vzamem Canon 1000D, naredim tistih 10 fotografij - pred tem sformatiram kartico, ker je bila polna neke "solate" od prej - nakar vzamem kartico iz fotiča in jo butnem v čitalec,...

Takoj ko vtaknem čitalec v USB se oglasi znani "USB zvočni signal", a kartice računalnik ne spozna. V my Computer se ne pojavi ikona za zunanji disk,... vglavnem do vsebine na kartici ni mogoče prit z nobenim meni znanim postopkom. Poskusim še 2 druga čitalca, dva vgrajena v prenosnike, poskusim kabel direkt v fotoaparat - povsod isto.

Prvo kar pomislim je odpoved kartice. Odpravim se v prodajalno, kjer sem kartico kupil in brez večjih težav mi jo zamenjajo za novo. Prinesem domov - dam v fotoaparat, naredim nekaj posnetkov - spet ponovim postopek s čitalcem. ... ISTO kot prej. S popolnoma novo kartico..

Aja, pozabil sem omeniti, da v fotoaparatu kartica deluje popolnoma normalno. Pregled slik , zaporedno fotografiranje... vse OK. 3-je računalniki pa je ne spoznajo.

Sedaj sem za napako posumil fotoaparat, ki je sicer star 2 mesca. Sposodim si kolegovega Nikona. Kartico sformatiram v njegovem aparatu, naredim nekaj posnetkov. ko dam v računalnik - spet nič. Ko dam kartico s posnetki narejenimi na Nikonu D80, jih lahko na svojem fotiču normalno preglejujem...

Sedaj si od kolega ne upam sposoditi kartice in jo dati v svoj aparat, ker ne vem, ali jo bo le-ta uničil.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Čudne težave z SD kartico
OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 07:11 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Vrzi v smeti citalec...

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 07:24 
Odsoten
napreduje v forumu

Si lahko pred tem čital kartico z vsemi tremi čitalci? Kartica je SDHC?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:05 
Odsoten
Pristopni član

Prej je kartica delala v vseh čitalcih - edino za oba prenosnika nisem ravno 100% ali sem jo že imel v vgrajenem čitalcu ali ne. Sta pa oba prenosnika relativno nova (pol leta) Skoraj nemogoče se mi zdi, da bi hkrati crknila dva zunanja USB čitalca, kjer je kartica prej normalno delala.

Ne vem če je Transcendova 4GB 133x kartica SDHC. Na kartici to ne piše - potem verjetno ni??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:14 
Odsoten
urednik e-Fotografija.hr

Kraj: Zagreb
Pogledaj prvo ovo:
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=926&z=1

a onda pogledaj svoju karticu. Pogotovo kontakte. Oni moraju biti ravni (svako za sebe) i moraju svi biti u istoj liniji. Temperaturno opterećenje će napraviti deformaciju koja može uzorkovati probleme. Kamere koriste drugačiji utor za karticu (mehanički) od čitača koji to obično imaju neku univerzalnu varijantu i osjetljiviji su na deformacije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:18 
Odsoten
Pristopni član

zbozic je napisal/-a:
Pogledaj prvo ovo:
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=926&z=1

a onda pogledaj svoju karticu. Pogotovo kontakte. Oni moraju biti ravni (svako za sebe) i moraju svi biti u istoj liniji. Temperaturno opterećenje će napraviti deformaciju koja može uzorkovati probleme. Kamere koriste drugačiji utor za karticu (mehanički) od čitača koji to obično imaju neku univerzalnu varijantu i osjetljiviji su na deformacije.

Včeraj sem menjal kartico in ta je popolnoma nova - brez fizičnih poškodb in deformacij. Takšna je bila tudi prejšnja katero sem nesel v menjavo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:22 
Odsoten
napreduje v forumu

HC je kratica za high capacity in vse kartice večje od 2gb so HC. A imaš ti kak lock button na kartici? Mogoče si ga po pomoti prestavil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:31 
Odsoten
napreduje v forumu

Če je 4 GB je zelo možno, da je SDHC, ampak pisat bi pa to moralo gor.

Na tem forumu so pisali, da so morali na prenosnikih nadgraditi firmware čitalcev, da so spoznali novejše SDHC kartice. Poglej na proizvajalčevo stran, če ni morda to problem, cukni dol nadgradnjo in zaženi.

Sam sem imel na starem računalniku probleme z enim čitalcem in enim prenosnim HDD. Stvar je delovala tudi po nekaj mescev, potem pa je naenkrat zablokiralo in mi napisalo, da naprave, ki jo je sicer prepoznal, ne morem uporabljati. Pomagalo je edino brisanje inštaliranih USB portov in USB hubov iz control panel/system, vedno pa tudi to ne. Z zdajšnjim računalnikom oba delata b.p.

Še to - problemi so SKORAJ izginili, ko sem miško iz USB prestavil prek vmesnika na navaden (PS2 ali kak je že) priklop, kot sem enkrat prebral na netu... Pa v biosu sem izklopil podporo za miško in tipkovnico na USB. Pri stari gigabytovi osnovni plošči je to pomagalo.

Zadnjič spremenil floyd1, dne 04 mar 2009, 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:35 
Odsoten
napreduje v forumu

romeno je napisal/-a:
HC je kratica za high capacity in vse kartice večje od 2gb so HC. A imaš ti kak lock button na kartici? Mogoče si ga po pomoti prestavil.

Mislim, da na Wikipediji piše, da so navadne SD kartice do 4 GB, res pa je, da je še nisem videl pri nas v trgovinah, le na netu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 09:57 
Odsoten
Pristopni član

Bom danes stopil še do enega kolega in poskusil z njegovim čitalcem. Pogledal bom tudi za nove gonilnike pri prenosniku...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 20:15 
Odsoten
Pristopni član

Rešil oz. odkril sem težavo. Kakšna je verjetnost, da sta mi hkrati crknila oba USB čitalca in to pri obeh samo SD reža CF dela še vedno normalno :evil:
Razlog, da kartica ni delala v prenosniku je v SDHC. Prenosnik zgleda spozna samo do 2GB kartico.
Razlog za nedelovanje s kablom direkt v fotoaparat pa sumim na neorginal kabel (morda je bil uporabljen usb kabel predolg...).

Vglavnem zdaj zadeve "špilajo". Hvala vsem za nasvete in pomoč.

lp M

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 20:25 
Odsoten
napreduje v forumu

Mogoče pa je v driverjih problem. Poizkusi odstranit stare in namesti nove, ali pa poglej če obstaja update.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 mar 2009, 20:34 
Odsoten
Pristopni član

Poskusil vse živo. Na netu so neki fixi in posodobitve za WinXP, pa nič od tega ne dela. Za moj prenosnik pa tako ali tako ni uradnih XP gonilnikov... tako da ni neke sile. Samo da sem razjasnil zadeve in sedaj z nanovo kupljenim čitalcem stvar deluje.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: