* *
Danes je 08 mar 2021, 03:20

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Problem - prenos fotk iz aparata na Mac-a
OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 08:00 
Odsoten
napreduje v forumu

drgač mi je pa kolega lih včeraj linkal tole, kokr en izboljšan finder, ga že ma gor, prav da je rešenih dosti stvari, ki so v Finderju obup (batch rename,..).
Ko se vrnem v Slovenijo potegnem dol..

http://www.cocoatech.com/
"Path Finder is an award-winning file browser and management application for Mac OS X. If you've ever wished Apple's Finder just did feature X or feature Y, Path Finder may be what you've been looking for..."

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 10:30 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Finder je na splosno obup, tako da hvala za tale link. Naj si kdorkoli misli kar si zeli, ampak ce nisi ravno najvecji Apple fanboy za katerega je zlato vse kar samo disi po obgrizenem jabolku, je celo srot kot Windows Explorer svetlobna leta pred Finderjem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 11:19 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
No ja, zame je Finder hudo uporaben, predvsem zato, ker takoj posodobi prikaz imenika, če se pojavijo nove datoteke, pa nima tistega nadležnega zamika pri odpiranju mapk, ki ga ima Explorer. Pa s tipkovnico se ga da fino upravljati. Pa Cover Flow pride prav. Ima pa par budalosti, ja.
Ampak nisem kvalificiran za vrednostne sodbe, ker nisem ogabe :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 11:44 
Odsoten
napreduje v forumu

ogabe je napisal/-a:
Finder je na splosno obup, tako da hvala za tale link. Naj si kdorkoli misli kar si zeli, ampak ce nisi ravno najvecji Apple fanboy za katerega je zlato vse kar samo disi po obgrizenem jabolku, je celo srot kot Windows Explorer svetlobna leta pred Finderjem.

To ja, eni res pol pretiravaja z "Mac fanizmom". Pluse ma hude, minuse pa ene prov banalne. Recimo, zaporedoma natipkaš črko "L":
lllllllllllllllllllllllllllll
pri meni (BookPro, 15") je vsak ta tretji L spran. Sem omenu to prej omenjenemu kolegu, Mac fan, sploh opazu ni. Če se ne motim, je to "moire" efekt, ki ga pri mašini za 2000 eur ne bi smelo biti..
Explorer v Win7 je za moje pojme super, všeč mi je funkcija "arrange by, sort by", kjer si sam nabašeš vse možne kategorije, po katerih naj ti sortira fotke (finder jih še "by created" ne zna..), še bolše je pa to narejeno v Adobe Bridge (se prav kategorije sortiranja in razvrščanja)..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 11:48 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
juze je napisal/-a:
Ampak nisem kvalificiran za vrednostne sodbe, ker nisem ogabe :lol:

Bo drzalo... Ko bos imel Maca vec kot 2, 3 leta, se zna zgoditi, da bo tisto zacetno navdusenje malo popustilo in bo samo se racunalnik ne stil zivljenja. In potem na vse skupaj zacnes gledati malo drugace ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 11:52 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Ni ga čez total commander. Čeprav v 7ki je Explorer tudi kar koristen, še posebej za hiter pregled pdfjev, psdjev, epsjev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 apr 2010, 12:41 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Jaz sem na macih vsak dan že od 89 leta pa jih uporabljam povsem za kaj drugega kot gledat neki Finder. Do danes sploh nisem šel gledat njegove zavihke kaj bolj podrobno. Pa me tudi zdaj ne zanimajo. V bistvu tudi zelo zelo malo poznam sam sistem in njegove možnosti. Enostavno ga rabim za delovnega konja in mi je roka v vseh teh letih na macih le redko posegla po "bajt batini (še pomnite)". Sem pa tudi daleč od Mac fana, kvečjemu zelo zadovoljen uporabnik. Ma smo različni. :wink:

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 apr 2010, 18:11 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Eni temu rečejo simplicity. :)
Važno je da dela.

Po 11 letihi dela na macu sem prejšnji teden instaliral w7 na maca... groza. Še dobro, da jih lahko enostavno zbrišem.

m.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 okt 2010, 20:30 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Kraj: Ignore mode: Kajtimar
MEDIA je napisal/-a:
Kateri program uporabljate za prenos fotk iz fotoaparata na Mac-a? Iskreno povedano, odkar imam MacBook pro-ja (Nikon D700), imam stalno težave s prenosom fotk..

- Finder je itak največji minus njihovega OSa, prenos fotk nemogoč
- iPhoto moraš najprej importat iz aparata, nato pa exportat v komp
...
Skrtka, pogrešam PC način, kjer mi je fotič odprl v eni mapi, sam sem odprl drugo mapo, prijel fotke in jih zašibal čez.
Seveda dopuščam možnost svoje napake, me pa zanimajo vaše izkušnje na tem področju...
Lp

Danes prvič uporabil iPhoto in stvar mi je všeč ( matr, ratal sem epl fenboj).
Za hitro obdelavo boljše kot Picasa.
Glede prenosa fotk. Kot je napisal Juze. Finder- uporabnik-pictures; narediš novo mapo, zagrabiš fotke in jih preneseš; Nikon D90 ima SD kartico MacBook pa SD slot :D
Verjetno bi šlo z USB-SD ključkom.
Ali pa jih "importaš" z iPhoto, kjer ti jih lepo zvrsti po "dogodkih"(datumih), te datume poimenuješ in je končano.

Jap, malo kasno, ampak bolje kot nikoli.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: