* *
Danes je 05 mar 2021, 19:53

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: APERTURE 3
OdgovorObjavljeno: 16 nov 2010, 20:23 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Samohaj je napisal/-a:
juze je napisal/-a:
Ok, jaz sem Kmet Certified Mouse Pusher Level 4 (in imam tudi Finger of Greater Clicking +2), pa mi vseeno ni čisto jasno, zakaj bi imel izvirnike zamaskirane v neki golomazni datoteki, če jih pa lahko lepo dam nekam drugam, kjer z njimi zna delati tudi kaj drugega, ne zgolj Aperture? To, da omogoča več knjižnic, mi je pa jasno.

Predlagam da si prebereš. datoteke niso tako glomazne, s fotkami pa lako delaš kar hočeš. Lohko si ponosen na svoj naziv Kmet Certified Mouse Pusher Level 4, tako kot sem jaz na mojega, saj sem tem delu Evrope edini.

No, daj mi povezavo na kak članek, v katerem je razloženo, zakaj je bolje imeti fotke v knjižnici kot pa izven nje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 nov 2010, 20:50 
Odsoten
Pristopni član

juze je napisal/-a:
Samohaj je napisal/-a:
juze je napisal/-a:
Ok, jaz sem Kmet Certified Mouse Pusher Level 4 (in imam tudi Finger of Greater Clicking +2), pa mi vseeno ni čisto jasno, zakaj bi imel izvirnike zamaskirane v neki golomazni datoteki, če jih pa lahko lepo dam nekam drugam, kjer z njimi zna delati tudi kaj drugega, ne zgolj Aperture? To, da omogoča več knjižnic, mi je pa jasno.

Predlagam da si prebereš. datoteke niso tako glomazne, s fotkami pa lako delaš kar hočeš. Lohko si ponosen na svoj naziv Kmet Certified Mouse Pusher Level 4, tako kot sem jaz na mojega, saj sem tem delu Evrope edini.

No, daj mi povezavo na kak članek, v katerem je razloženo, zakaj je bolje imeti fotke v knjižnici kot pa izven nje.

https://www.amazon.co.uk/Apple-Pro-Training-Aperture-3/dp/0321647440/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1289936987&sr=8-2

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 nov 2010, 21:11 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Mmm, fajn, da tako nesebično deliš znanje :lol:
No, očitno nimaš brezplačnih argumentov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 nov 2010, 21:15 
Odsoten
Pristopni član

juze je napisal/-a:
Mmm, fajn, da tako nesebično deliš znanje :lol:
No, očitno nimaš brezplačnih argumentov.

Edini brezplačni argument so moje nekajletne izkušnje z Aperure (že od verzije 1)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 nov 2010, 22:13 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Cumbria
...ce si lahko sposodim tole temo, bi rad nekaj vprasal.

Sem popolnoma zelen na Macu in imam sedajle le originalen iPhoto (life11). Ima sicer nekaj zanimivih stvari a subfolderjev nima (oz. jih ne najdem), ne morem premakniti fotke iz enega eventa v drugi. Ne najdem kje so na disku te slike dejansko shranjene, kot da je iPhoto v neki skriti mapi / Library. Kaj ni bolje imeti posebej mape Pictures in od tam import do Library?

Rad bi si dokupil Elements 9, ki menda ima svoj urejevalnik - in zanima me ali bi bilo morda bolje Aperture 3?

Fotografiram v RAWu . Rabim nekaj za obdelavo RAW in za pretvorbo in morda nadaljno obdelavo. Lightroom je ze malce drazji.. nisem se uporabljal niti Aperture niti Lightroom.

Prosil bi za kaksen nasvet. Hvala v naprej. Pa LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 nov 2010, 23:39 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Če se ne motim imata LR in A3 trail verzije.
Najbolje da poskusiš oba. Cenovno sta oba tam tam. Osebno sem se odločil za A3. Sem zelo zadovoljen.

Kje so pa slike v trenutni verziji iPhoto pa ne vem. Včasih so bile pod Pictures in naprej v mapah.

Je pa čudno, da ne moreš premikat slik med eventi. Mogoče jih pa moraš kako drugače tagat ali podobno.
Meni iPhoto ni bil nikoli všeč.

Elements 3 pa ne poznam.

m.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 nov 2010, 00:07 
Odsoten
vstopil v forum

No ja Marko meni tudi ne lezi kaj prevec tale iPhoto .. navajen sem bil Picase in Canon DPP.
Novi iPhoto ima Faces in ti "smart folders" niti niso tako slabi. Zacetno navdusenje je minilo in jaz se vedno iscem kako urediti vse moje fotke, kot da nekaj manjka.
Morda bo najbolje triale preiskusiti.

MarkoB je napisal/-a:
Elements 3 pa ne poznam.

Elements 9, pa hvala za mnenje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 nov 2010, 22:25 
Odsoten
vstopil v forum

Sem tudi sam prešaltal na japko in uporabljam lightroom. Najprej verjetno zato, ker sem ga tudi v windowsih, drugo je pa to, da nudi več možnosti kot Aperture. Pri Aperture pogrešam predvsem korekcijo leč in razne graduated filtre in Adjustmen brush-e. V Lightroomu uporabljaš več nastavitev z enim filtrom hkrati, kar zelo olajša in pohitri delo. Poleg tega imaš pri Aperture slabšo kontrolo nad izhodiščnimi RAW datotekami - direktno iz aperture jih ne gre brisati in imaš tako dvojno delo...vsaj jaz istočasno med obdelavo delam tudi izbor. Vsekakor pa če je možnost sam probaj oba in se sam odloči...

LP, Iztok

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 nov 2010, 22:56 
Odsoten
vstopil v forum

Malce sem prebiral med reviewi in sem opazil, da se mnogo ljudi pritožuje nad "počasnostjo" Aperture3 in večkrat freeze pojava.

Samohaj je napisal/-a:
Kar se tiče Apertura 3, pa fantje, glede na to da sem Apple Certified Trainer Level 2, in to ravno za Aperture 3, se lahko dogovorimo za kako enodnevno seanso in vam pokažem vse skrivnosti, ki jih A3 vsebuje.

Morda lahko Samohaj, kaj več na to temo pojasni, saj je ta pravi stručko. Morda bo lightroom zame ta pravi.
V čem je trial omejen za razliko od full verzije?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 nov 2010, 23:12 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Robert UK je napisal/-a:
...
Morda lahko Samohaj, kaj več na to temo pojasni, saj je ta pravi stručko. Morda bo lightroom zame ta pravi.
V čem je trial omejen za razliko od full verzije?

Aperture trail dela 30 dni. Je pa isto kot full. Ko ga kupiš lahko samo vpišeš SN noter - tako nekako, se ne spomnim več točno.

Za LR ne vem.

Kar se pa počasnosti tiče pa moram rečt, da nimam teh težav. iMac 24" in 24" pa tudi nista ravno neki hudi mašini. Ena od knjižnic vsebuje 22.385 fotografij in je na zunanjem disku, dela OK.

Stručko pa tudi lahko kaj pove, škodit ne more. Mu boš verjetno moral plačat... :twisted:

V A3 se da lepo delat tudi izbor. Če imaš res veliko fotografij za izbrat in se mudi, je zame še zmeraj najhitreje to naredit v iViewMedia Pro oz. sedaj po novem Microsoft Expression Media 2. Za fotografiranje v studio kjer je dosti kontrole nad lučmi in ne škljocaš vse povprek pa je A3 super.

Res najboljše da poskusiš oba in ugotoviš kateri ti bolj ustreza glede na svoje potrebe.

Meni se je LR zameril že pred časom, ko sem še uporabljal C1 Pro.
Me je potem C1 Pro razočaral, sem šel na A3 in mi ni žal. Se mi zdi da je A3 je bil bolj poceni kot update za C1 Pro...

m.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jan 2011, 08:20 
Odsoten
Pristopni član

Če je že kdo brskal po novem app storu ponujajo Aperture za dobrih 60€ :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jan 2011, 09:10 
Odsoten
Pristopni član

Hoyt je napisal/-a:
Če je že kdo brskal po novem app storu ponujajo Aperture za dobrih 60€ :)

Aja, 60 eur, kje si pa to najdu. (200 US)

Kakorkoli sem za APRETURE 3 predavanje. Samohaj če boš
organiziral me prosim daj na listo.

Lp Tomaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jan 2011, 23:53 
Odsoten
vstopil v forum

Potrjujem dobil sem ga za £44 na App Store :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 28 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: