* *
Danes je 05 mar 2021, 21:25

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: zakaj mac?
OdgovorObjavljeno: 25 jun 2008, 14:49 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Živjo.

vidim, da ste tu pro uporabniki Maca, pa me neki zanima...
Zakaj se uporablja Maca? Zadnje čase z različnimi ljudmi vedno naletim na isto debato. iz teh debat sem uspela izluščit, da so bli maci popoularni pred leti zato, ker so bli boljši zarad dizajnerskih programov, zdej ma pa windows že boljši support. edin procesorje naj bi mel mac boljše, ampak so tok dražji, da če kupiš pc-ja s tok zmogljivim procesorjem, daš lih isto, kot za maca.
resnično ali miti? je mac samo stvar prestiža in navade al je kaj več za tem? :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: zakaj mac?
OdgovorObjavljeno: 25 jun 2008, 21:51 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Zato, da se mi ni treba ukvarjati s takimi rečmi:
viewtopic.php?f=6&t=16969
Pa zato, ker je uporabniški vmesnik precej bolj dodelan in boljše izkorišča prostor na zaslonu, ki ga itak nikdar ni dovolj.
Pa tudi zato, ker imam dobro sestavljen in tih računalnik.

OK, razlogov je še milijon, ampak ti so zame nekje najpomembnejši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jun 2008, 08:13 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Brestanica
Naj ti odgovorim v enem stavku.

Kdor je enkrat začel delati z Macom, se nikoli več ne vrne na Windowse.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 jun 2008, 13:48 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: Medvode / Slovenija
guzman je napisal/-a:
Naj ti odgovorim v enem stavku.

Kdor je enkrat začel delati z Macom, se nikoli več ne vrne na Windowse.

Tole ni cisto res... saj je se vedno precej zadev (predvsem poslovnih programov) ki na MACu enostavno ne delajo... :) ... Tako da sem kljub temu, da sem doma presaltal na MAC, v sluzbi se vedno obsojen na Windows...

Seveda so alternative, kot so razni softveri za virtualizacijo ('VMWare Fusion ali pa Parallels ali kaj tretjega...) samo to ni to... Windowsi v takem virutalnem okolju lauafajo obupno pocasi, ce nimas ravno neke "top of the top" masine z ogromno kolicino pomnilnika... Prav tako laufa MAC v virtualnem okolju pod Windowsi bolj kot ne pocasi :) ...

Se pa strinjam s tem, da tisti, ki so kakorkoli poskusili MACa in niso ze v osnovi nastrojeni proti temu (tako sicer redko poskusijo kaj novega :) ) ... da gledajo, kako bi vseeno lahko tudi sluzbeno masino zamenjali z MACom :) ...

Windowsi so tako razsirjeni, da so bolj zanimivi za pisce virusov... in tako na MACu ni potrebno imeti nobenih programov, ki bi scitili pred virusi in hkrati kradli resurse, ki jih ni nikoli dovolj :) ... Tudi nacin dela v MAC OS-u je bolj prijazen...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jun 2008, 08:00 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Na sončni strani Alp
Pa je možen dual boot Win/Mac?

Trenutno tako gonim tudi Linux.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jun 2008, 08:46 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Brestanica
Dualboot je možen in sestavni del sistema je tudi program Bootcomp, ki omogoča zelo enostavni inštalacijo Windowsov na vašega Maca.

Naj pa odgovorim še na prejšnji post, ki ga je objavil Jest. Večina uporabnikov Maca se ukvarja ali z glasbeno ali video produkcijo ali pa s fotografijo, kar počnemo mi vsi, ki smo na tem forumu. In ker uporabljam Maca za obdelavo fotografij, mi je popolnoma vseeno, če moram kak poslovni program zagnati v Parallelsih. Zaradi Proklika in računovodske aplikacije se nikakor ne želim odpovedati zanesljivosti in hitrosti mojega iMaca, ki mi jo nudi pri tem, zakar sem ga sploh kupil.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2008, 14:03 
Odsoten
Pristopni član

Men je vse lepo in fajn, samo par stavri me pa orng moti, najbolj pa miš, sa je občutek na macu z miško obupen. Ima neko pospeševanje vklopljeno ki se ga ne da izklopit, sem probal že par programov ki poizkušajo to popravit pa nisem še kakšnega res dobrega našel.
Kot druge me jezi ker zmerom ko kopiram datoteke iz PC-ja moram nastavljati uporabniške pravice in vsakih hoče geslo. Če kdo ve kako se tega znebim se priporočam. Cinema display se greje kot kakšen radiator :( ...
Drugače pa delam z zelo velikimi datotekami (jumbo & co) in moram rečt da le te prabavi kot za šalo...delam z PC ji ki so v domeni in tudi s tem nima problemov.
Govora je pa tudi že o naslednjem OS ki bo menda "Snow Leopard", glavna sprememba pa naj bi bila optimizacija sistema za Inetlove proce...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 28 jun 2008, 14:13 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kje natančno ti teži za uporabniške pravice?

Kar se pa miši tiče, pa pojma nimam, jaz ne opazim razlike med Maci in PC-ji. Razen če imaš Mighty Mouse, ki je obupen.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jul 2008, 18:45 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

mhm.... no sej, sliši se razumljivo. čeprav js sem bla parkrat na macu na faksu pa sem bla čist zgubljena. :) ampak res nisem hardcore oblikovalka niti fotograf...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jul 2008, 18:52 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Eh, jaz nisem hardcore nič, pa mi je mac še zmeraj razsvetljenje, kar se tiče računalnika :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jul 2008, 14:18 
Odsoten
Pristopni član

Ko potegnem mapo iz windows imam pod get info sledeč prikaz....najboljši je uporabnik "nobody" ki ima vse pravice :roll:
Slika

Glede miške me pa moti občutek z miško, ne glede a je mighty mouse ali pa logitech Mx xxyyy...
Če v Googla vpišeš OSX mouse acceleration vrže na tone zadetkov ljudi ki prtožujejo čez miško na macu
Če sem dlje časa na Macu je OK, ker pa skačem med dvema računalnikoma z xp in osx je pa kar tečno...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jul 2008, 23:07 
Odsoten
zigaintihar.com
Uporabniški avatar

z misko imam tudi jaz vedno probleme ko grem na mac. ali je to mighty, ali mx revolution, mx air...enostavno ne funkcionira tako dobro kot na PCjih. :( predvsem zacnem noreti, ko moram na macu narediti kaj z lassom v photoshopu. :x

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2008, 21:51 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

evo, sprobala maca pri kolegici. ta miš je čist blesava :) (ne vem, a je kej posebnega, dobila jo je zraven laptopa). ful je hitrejša!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jul 2008, 12:16 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Tudi moja žena uporablja Macbooka. Ampak na njem lavfajo Windowsi :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jul 2008, 22:02 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

:o :o :o :o ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: