* *
Danes je 08 mar 2021, 04:22

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: MacBook ali MacBookPro?
OdgovorObjavljeno: 02 maj 2008, 09:31 
Odsoten
Pristopni član

Odločitev je padla. Grem na Maca. Pa se je spet pojavil nov problem.
Zaradi mobilnosti mi bolj leži prenosnik. Nekako pa se ne morem odločiti med MacBookom ali MacBookPro.
Za nestrokovnjaka s področja računalništva ni ogromne razlike. Oba imata 2GB, MacBook ima integrirano gr. kartico, Pro ločeno, razlika v velikosti diska, podpora zunanjega monitorja je pri Proju brez vmesnika,... MacBook se mi zdi bolj praktičen kar se tiče prenosnosti.
Kakšen nasvet izkušenih uporabnikov?

V glavnem ga bom potreboval za vse kar je v zvezi s fotografijo in pa urejanje videa za domačo uporabo. Ker mi bo to edini računalnik bi na njega v primeru domače rabe priklopil še večji monitor za potrebe urejanja in obdelave fotk. Kar se uporabe programov tiče predvsem Ligtroom ali Aperture, PS,... Za video pa Premiere Elements, mogoče bo v redu tudi iLife.

Boštjan

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 maj 2008, 09:39 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Brestanica
Nekoč sem bil tudi sam pred to dilemo. V praksi se mi je izkazalo, da mi MacBook bistveno bolje služi. na njem vsi foto programi delajo b.p., kar pa se uporabnosti tiče je bolj priročen in lažji za prenašanje, kar je v osnovi za nas fotografe najpomebneje.

Osebno ti predlagam MacBooka, saj boš v doglednem času sigurno nabavil če iMaca in boš vsekakor popolnoma zadovoljen.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 maj 2008, 09:30 
Odsoten
napreduje v forumu

Sam bi ti priporočil Macbook Pro. Macbook je že luštkan in priročen, sploh na potovanjih, ampak 15" Pro na koncu koncev ni toliko večji, da bi bilo moteče, pri resnem delu se pa le pozna razlika...

LPB

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 maj 2008, 11:58 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Čisto odvisno za kaj ga uporabljaš. Sam ga imam za PowerPoint ali Acrobat predstavitve, potovanja, normalno PS CS3 uporabo, korak v PC programe in net in mi za to navaden book ustreza. Predvsem zaradi velikosti.

Če želiš delati več in predvsem si pripravljen dati več in rabiš malo večji zaslon potem pro.

Tak sem se jaz odločil, ker mi book ni prva mašina ampak samo uporabna zadeva za okoli skakat.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 maj 2008, 21:00 
Odsoten
Pristopni član

Imel sem MacBook oziroma iBook G4 sedaj uporabljam MacBookPro in lahko rečem, da je vreden svojga denarja, razen baterije se mi zdi, da jo hitr pobira za 7 mescov staro mašino.

Sem prepričan, da s Pro modelom težko fališ. Začel sem z Mac LC-jem, letnik 1991 pa še vedno dela s prvo baterijo. Mac je precej stabilen pa še jajc z virusi je velik manj.
Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 maj 2008, 21:02 
Odsoten
Pristopni član

Imel sem MacBook oziroma iBook G4 sedaj uporabljam MacBookPro in lahko rečem, da je vreden svojga denarja, razen baterije se mi zdi, da jo hitr pobira za 7 mescov staro mašino.

Sem prepričan, da s Pro modelom težko fališ.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: