* *
Danes je 08 mar 2021, 04:53

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Mac kotiček - NASVETI & ZVIJAČE
OdgovorObjavljeno: 06 mar 2008, 13:58 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Brestanica
V Mac kotičku smo pričeli z rednimi objavami zvijač in trikov, ki se uporabljajo pri delu z vedno bolj priljubljenimi Applovimi računalniki.
Glede na to, da je v novem MAC OSX 10.5 Leopard preko 300 izboljšav, bo tudi zvijač temu primerno veliko.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Mac kotiček - NASVETI & ZVIJAČE
OdgovorObjavljeno: 06 mar 2008, 22:52 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: all over the World
guzman je napisal/-a:
V Mac kotičku smo pričeli z rednimi objavami zvijač in trikov, ki se uporabljajo pri delu z vedno bolj priljubljenimi Applovimi računalniki.
Glede na to, da je v novem MAC OSX 10.5 Leopard preko 300 izboljšav, bo tudi zvijač temu primerno veliko.

a je zadeva že dovolj zrela da bi Tigra dal s štrika? :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 mar 2008, 23:02 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Absolutno. Jaz ga (Leoparda) uporabljam od dneva legalne prodaje pri nas. Izšla sta dva popravka, ki sta izboljšala stabilnost in nekaj porodnih težav, tako, da sedaj vse deluje tako, kot smo vsi pričakovali.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 mar 2008, 23:56 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: all over the World
guzman je napisal/-a:
Absolutno. Jaz ga (Leoparda) uporabljam od dneva legalne prodaje pri nas. Izšla sta dva popravka, ki sta izboljšala stabilnost in nekaj porodnih težav, tako, da sedaj vse deluje tako, kot smo vsi pričakovali.

torej spet deu... po legalno verzijo pa delat... :?
14dni bo še počakal, da te vse te snežne aktivnosti končajo pri nas, da ne bi bilo kakšnih presenećenj :twisted:

tnx info...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 09:12 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Eni še mal jamrajo, da je še nekaj težav. Jaz ga bom najprel dan na Book in če ne bo težav še na delovno mašino.

Tuki sem bil vedno bolj ziheraški. Ni časa za odkrivanje eventuelnih težav. Zato pa je dobro, da imamo ta železarski del fotografije tudi med nami, da si izmenjamo izkušnje in mnenja.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 10:38 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
kaj se tudi macu da izboljsat stabilnost?
torej je tudi mac bil nestabilen?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 10:46 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Ja, meni sta se dva maca v enem letu že trikrat obesila :lol:

Resno, trenutno imam uptime tam nekje okrog 20 dni, rekord je bil pa 37, potem je bilo pa treba namestiti novo verzijo OS X in je šel uptime v maloro. Tako stabilno kot razni IBM-ovi z/OS strežniki pa vseeno ni.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 11:31 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Ni bilo problemov s stabilnostjo. Problemi so bili s tem, da nekateri starejši programi niso hoteli delovati v Leopardu, potej je imel v Mailu 2x Mailboxe v Cover Flow ni prikazoval določenih fotografij (ni bral RAW formata)...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 11:47 
Odsoten
vstopil v forum

guzman je napisal/-a:
...
Vse, ki vas karkoli v zvezi z Mac-i ali proizvodi za Mac-e pozivam, da se ojunačite. Mi iz e-Fotografije pa se bomo potrudili, da bomo rešili vaš problem in našli odgovor na vaše vprašanje.

hehe, bo treba merkat na besednjak, sicer bo kdo še resno mislil, da so z njimi sami problemi.. :lol:
:wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 12:41 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

ja lih sem hotel rect (pa resno nocem vojne zanetovat) ampak ce se to res tako sesuva kot pravite (pa nov OS gor al pa dol) ,.. appli naj bi bli precej bolj stabilni kot winsi,.. pa se mi taka frekvenca sesuvanja zdi visoka se za windowse .. kako pol,.. a to vam gre cel OS ali samo program ne dela npr (laicni nivo)

oz a to resno mislite ali je zafrkancija..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 13:11 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Da ti dva računalnika v enem letu (en je laufal eno leto, drugi pa pol leta) trikrat zmrzneta (ekvivalent BSOD) se ti zdi dosti?

No, v bistvu je bil samo en kernel panic nepričakovan, tisti me je res presenetil, ostala dva pa ... Eno je bila eno hudo beta verzija Parallels, ki je šarila po jedru - kar sicer ni prav, OS bi moral biti dovolj ločen od programov, da ga ne morejo sesuti.

Drugo je bilo prav predrkavanje - koliko različnih USB naprav lahko kot mali froc izklapljam in vklapljam, ne da sesujem računalnik. Je pokleknil, kar ni prav, ampak dobro, pri meni vsakega mine potrpljenje. :D

Tretjič je bilo pa res nepričakovano. Paf, in je šel.

Če primerjam to z mojimi izkušnjami z Windowsi - na osebnih (dosti sumljivih programov) in na službenih (več ali manj čiste zadeve) mašinah, je to odločna izboljšava.

Kar se pa tiče programov - Safari se rad začne grdo obnašati po treh-štirih dnevih, kake igre tudi včasih zmrznejo, Transmission (BitTorrent) crkne v povprečju enkrat na teden, to je pa to. Ampak da bi pa kak program tako učinkovito zablokiral sistem, da ga ne bi mogel ubiti, to pa ne.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 14:46 
meni dela mašina bp že 15 mesecev. vmes sem updejtal leopard in vse je šlo kot po maslu. edino kar me moti je prevelika požrešnost rama. tega pri jabki ni nikoli dovolj. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Mac kotiček - NASVETI & ZVIJAČE
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 14:53 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
SpeedNET je napisal/-a:
guzman je napisal/-a:

a je zadeva že dovolj zrela da bi Tigra dal s štrika? :wink:

Odvisno kaj delas.

Za PS laufat in slike obdelovat sploh ni problema z 10.5.2.
Ce si bolj ziher tip se ostani na 10.4.11 dokler ne pride 10.5.3.

Sam bil radoveden in namestil 10.5.1 - komaj sem cakal da pride 10.5.2. Je pa tako, da s samim sistemom ni nic kaj narobe. Malo ga serje Adobe, ker recimo Acrobat ni bil najbolj stabilen - so dali upgrade na 8.1.2, je sedaj bolje. PS-ov pa se zmeraj ne mores delat...

Zaenkrat pri svojem delu nisem opazil nekih blaznih tezav. PopCharX recimo ne dela tako kot v Tigru (dela pa, da ne bo pomote, samo malce moras bir previden) in pa zanimiv programcek Mail.Apetizer ne deluje v 10.5. medtem ko na 10.4. dela ok.

Na 10.5. se ne dela blotooth povezava preko nasega Mobitela in mobilnega tel. - nekaj so zmrdali pri Applu tako da skripta ne gre skozi - v 10.4.11 delalo ok. - Meni to sicer ni pomembno zna pa komu delat preglavice.

Ni nikjer kaksne garancije da bo 10.5.3 kaj boljs kot 10.5.2, zal.

Sem verjetno med redkimi, ki na vsakodnevni produkcijski masini uporablja 10.5.2 - se da sluzit € brez problema.
Za domaco uporabo pa ni nobenih zadrzkov za Leoparda razen spet, ce kdo uporablja kaksen program brez katerega mu ziveti ni.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 15:17 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jst ze vsaj 2 leti nism vidu da bi se mi winsi sesuli ... ce se ze govori o stabilnosti.
v sluzbi imam uptime na 2 masinah cez 90dni ...
tako da lahko recem da sta oba sistema dovolj dobra za resno delo.
najveckrat je susetje sistema povezano s slabim hardwerom.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 mar 2008, 15:20 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
empirik je napisal/-a:
meni dela mašina bp že 15 mesecev. vmes sem updejtal leopard in vse je šlo kot po maslu. edino kar me moti je prevelika požrešnost rama. tega pri jabki ni nikoli dovolj. :wink:

Nisi nafilal RAM-a?
Ali je tisto tvoja masina v katero vec kot 2 GB ne gre?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: