* *
Danes je 25 jun 2019, 12:31

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 12:58 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
juze je napisal/-a:
matjaz je napisal/-a:

In verjemite, da se dela na tem. Že za drugo leto obljubljajo stvari, o katerih se mi niti ne sanja. Vrat mi ne želijo odškrtniti, da pogledam njih razvoj. A "baje" naj bi foto kamera bila povsem nekaj drugega kar danes poznamo.

Matjaž

Saj sem rekel, gravitacijsko polje v objektivu, ki ukrivi svetlobo do te mere, da celo debeli Amerikanci s Canonovo pro opremo naredijo dobro fotko domače mačke :lol:

(Če bo pa res kaj revolucionarnega, jim pa čestitam, ker meni ne pade na pamet, kaj bi si človek lahko še želel.)

s pomanjkanjem fantazije ni ravno za se hvalit. jaz imam pa en kup idej kaj bi se dalo (zelo preprosto) izboljsat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 13:15 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
juze je napisal/-a:
(Če bo pa res kaj revolucionarnega, jim pa čestitam, ker meni ne pade na pamet, kaj bi si človek lahko še želel.)

Saj si PC tudi nisi želel dokler ga ni bilo ne?

@bine kakšen illy neki

Zapata Vive!

http://www.dostje.org/Aktualno/aktualno_frames.htm

na desni klikni trgovina in potem kava!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 17:05 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Remi je napisal/-a:
juze je napisal/-a:

s pomanjkanjem fantazije ni ravno za se hvalit. jaz imam pa en kup idej kaj bi se dalo (zelo preprosto) izboljsat.

Ma, meni domišljija ni nikdar delala v to smer. OK, razen prozornega LCD zaslona, ki bi deloval kot prilagodljivi ND filter, ampak pustmo to. Drugače pa klinc, razen prgišča megapikslov več in šleparja šuma manj ne čutim potrebe po še čem. :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 17:25 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kp, spol: Moški
breskvica je napisal/-a:
Citiram:
Če s 100 mm objektivom slikamo portret človeka na razdalji 3000 mm in zaslonko 2.8, dobimo

(formula)

Globinske ostrine imamo torej 78 mm, od tega 39 mm za goriščno ravnino in 39 mm pred njo.

Ma kakšna goriščna ravnina? Pri CCD-ju oz. filmu?

A ne bo nobene obrazložitve kje se nahaja ta goriščna ravnina?

LP,

breskvica

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 nov 2005, 08:42 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

mislim da je obrazlozeno...

goriscna ravnina je tista, na kateri lezijo vse tocke, ki se potem fokusirajo tocno na senzorju.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 nov 2005, 16:54 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
matjaz je napisal/-a:
Matej je napisal/-a:
In največji hec je, da bi morali samo programerje malo zmigat, pa bi bilo. Ne rabiš nobenih dodatnih hardverskih stvari. Če že hočejo odirat bi lahko bilo to vsaj kot plačljiv upgrade. Ma dokler lahko prodajajo to kar imajo, kaj bi si komplicirali življenje. Resni fotografi ki se ukvrjajo s te sorte slikanjem (na počasi...) imajo itak srednji format, tam pa mislim da so povsod še vedno vsaj črtice, če ne tudi kaj boljšega.
Lahko bi pa tudi dali na objektive displeje z indikatorji globinske ostrine. Če se že mora povsod nekaj bliskat in mažikat, naj se še na objektivih, to bi tudi bilo nekaj.

In verjemite, da se dela na tem. Že za drugo leto obljubljajo stvari, o katerih se mi niti ne sanja. Vrat mi ne želijo odškrtniti, da pogledam njih razvoj. A "baje" naj bi foto kamera bila povsem nekaj drugega kar danes poznamo.

Matjaž

Obstaja kak fotoaparat, gsm, etc. nad katerim en računalničar ni razočaran, ker je sw slab oz. nedodelan? Sigurno pa za to ni kriv R&D ampak le marketing.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 mar 2008, 19:59 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

kaj pa to zdaj dela v "težave v galeriji"?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 mar 2008, 20:10 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Ma pred časom sem narobe pometal članke in reportaže iz prve strani sem notri in tisti starejši še niso nazaj. Evo že gre. :wink:

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: