* *
Danes je 24 jun 2019, 19:12

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 08:18 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
zgleda, da je hudičeva pi*kica ratu :rofl2:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 09:12 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
zmiki: vsekakor imam bolj pomembne reci za delat kot se tukaj s tabo prerekat, pa tudi ce imam samo za sedet pred televizijo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 09:44 
Odsoten
vstopil v forum

Khm, kolega fizik, razliko med uklonom in lomom svetlobe pa učenci spoznajo v osnovni šoli pri pouku Naravoslovja. Možno je tudi, da se je kaj spremenilo, pa se sedaj svetloba ob prehodu v vodo ukloni in ne lomi!
Kdo bi vse to vedel. :roll: HEC HEC

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 10:51 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

domi: hehe, se vidi da sem se ucil pri italjanckih :)

bom pregledal in poskusil popravit. hvala :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 13:01 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
Remi je napisal/-a:
zmiki: vsekakor imam bolj pomembne reci za delat kot se tukaj s tabo prerekat, pa tudi ce imam samo za sedet pred televizijo

ce moras na dobronamerno pripombo odreagirat zaljivo in pokroviteljsko bo TV nedvomno boljsa izbira.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 sep 2005, 18:19 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kp, spol: Moški
Citiram:
Če s 100 mm objektivom slikamo portret človeka na razdalji 3000 mm in zaslonko 2.8, dobimo

(formula)

Globinske ostrine imamo torej 78 mm, od tega 39 mm za goriščno ravnino in 39 mm pred njo.

Ma kakšna goriščna ravnina? Pri CCD-ju oz. filmu?

LP,

breskvica

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 08:33 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Sem prebral, tudi enačbe :D (srednješolska fizika in matematiko je več kot dovolj za to znanost)

Lepo to prebrat, korektno si to spisal, Remi. No, pa sej si fizik, ni hudič, da ne bi šlo. :D

Še lepše, pa bi bilo to imet v fotoaparatu. DOFMA bi se temu lahko reklo (depth of field managemant assistent). :D
Sicer A-dep, ki je v bistvu program za nastavitev na hiperfokalno razdaljo in ustrezno zaslonko, vse ostalo stvari pa je treba kljub vsej veleumni elektroniki na roke delat. :roll:

Sicer meni je tista tabela s formulami, ki sem si jo naredil v excelu popolnoma dovolj za igračkanje. Za delo pa imam na objektivih črtice, ki jih na vaših svetlečih šakatlicah ni. :wink: Da ne govorimo o Hasselbladu. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 09:16 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

matej, o tej integraciji sem ze jaz razmisljal...
najbolj fajn bi bilo, ce bi fotoaparat, ki pac ve na koliko dalec fokusira, kaksna bo zaslonka in goriscnica, izrise kar en lep graf na displaycku, ki ti pokaze koliko blura (torej kaksen bo c) v odvisnosti od razdalje do fokusirane tocke.
to bi bilo zakon.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 09:40 
Odsoten

In največji hec je, da bi morali samo programerje malo zmigat, pa bi bilo. Ne rabiš nobenih dodatnih hardverskih stvari. Če že hočejo odirat bi lahko bilo to vsaj kot plačljiv upgrade. Ma dokler lahko prodajajo to kar imajo, kaj bi si komplicirali življenje. Resni fotografi ki se ukvrjajo s te sorte slikanjem (na počasi...) imajo itak srednji format, tam pa mislim da so povsod še vedno vsaj črtice, če ne tudi kaj boljšega.
Lahko bi pa tudi dali na objektive displeje z indikatorji globinske ostrine. Če se že mora povsod nekaj bliskat in mažikat, naj se še na objektivih, to bi tudi bilo nekaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 09:43 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Matej je napisal/-a:
In največji hec je, da bi morali samo programerje malo zmigat, pa bi bilo. Ne rabiš nobenih dodatnih hardverskih stvari. Če že hočejo odirat bi lahko bilo to vsaj kot plačljiv upgrade. Ma dokler lahko prodajajo to kar imajo, kaj bi si komplicirali življenje. Resni fotografi ki se ukvrjajo s te sorte slikanjem (na počasi...) imajo itak srednji format, tam pa mislim da so povsod še vedno vsaj črtice, če ne tudi kaj boljšega.
Lahko bi pa tudi dali na objektive displeje z indikatorji globinske ostrine. Če se že mora povsod nekaj bliskat in mažikat, naj se še na objektivih, to bi tudi bilo nekaj.

In verjemite, da se dela na tem. Že za drugo leto obljubljajo stvari, o katerih se mi niti ne sanja. Vrat mi ne želijo odškrtniti, da pogledam njih razvoj. A "baje" naj bi foto kamera bila povsem nekaj drugega kar danes poznamo.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 09:48 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:
Matej je napisal/-a:

In verjemite, da se dela na tem. Že za drugo leto obljubljajo stvari, o katerih se mi niti ne sanja. Vrat mi ne želijo odškrtniti, da pogledam njih razvoj. A "baje" naj bi foto kamera bila povsem nekaj drugega kar danes poznamo.

Matjaž

bo zjutraj skuhala kavo in igrice bo imela

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 09:55 
Odsoten
Padel v boju
Uporabniški avatar

Kraj: Kamnik
sej glih to me skrbi.
japončki pa kava :roll:
ili illy ili ništa :twisted:

to jim povej, Matjaž.
illy je itak ardeč... torej na druge neabopasal :rofl2:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 10:00 
Odsoten

Citiram:
Že za drugo leto obljubljajo stvari, o katerih se mi niti ne sanja.

Kdo?
Rdeči? Mogoče modri (se bo potem vedelo, zakaj je hlod?) Bo mogoče rumena revolucija?
Ampak se spet bojim, da se bo gora tresla.....jaz bom pa še vedno na dia slikal. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 11:03 
Odsoten

Matej je napisal/-a:
Hm, a tudi na že narejenem fotoaparatu (primer 300D)? Ker me čudi potem, da to že ni kdo naredil. Ni problem kaj novega sprogramirat v firmwareu za tistega, ki to zna.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 sep 2005, 11:11 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
matjaz je napisal/-a:

Matjaž

Saj sem rekel, gravitacijsko polje v objektivu, ki ukrivi svetlobo do te mere, da celo debeli Amerikanci s Canonovo pro opremo naredijo dobro fotko domače mačke :lol:

(Če bo pa res kaj revolucionarnega, jim pa čestitam, ker meni ne pade na pamet, kaj bi si človek lahko še želel.)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 53 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: