* *
Danes je 22 nov 2019, 04:26

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Auto focus in kalibriranje v body-ju
OdgovorObjavljeno: 04 maj 2019, 05:20 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Sl. Konjice
Pozdravljeni,

imam nikon d7000 star 5 let. Zraven pa objektiva nikon 35/1.8 in tamron 17-50/2.8. Nikoli nisem uporabljal čisto odprte zaslonke
in zaradi tega nisem opazil, da imam backfocus. Naredil sem enostaven test, kjer sem v diagonalo postavil 5 baterij. V fotoaparatu
sem nastavil sharpanje na 0. Aparat postavil na stojalo in se igral z AF finetune. Focusiral sem vedno na sredinsko baterijo. Ker imam
backfocus sem affinetune spreminjal v - coni. Od vseh 21 možnih opcij, je vedno baterija, ki je za sredinjsko, ostra ... Ker mi niti
af finetune ne pomaga, sem iskal dalje in naletel na dva videa na youtube. Focus sem imel na single in sredinjsko.

1. pravi, da je potrebno postaviti zrcalce v položaj za čiščenje senzorja. Na desni strani sta potem dva vijaka. Obračaš v smeri urinega
kazalca za backfocus. Tisti bližje senzorju je za AF. Zelo pazit, da se ne dotakneš senzorja!!! Zato mi tale ni najbolj všečna rešitev.

2. pravi pa, da enostavno odstrani spodnji del aparata in bom videl 3 luknje, ki so isto namenjene af točkam. Pod kotom 45 vstaviš
inbus ključ in obrneš v smeri urinega kazalca za backfocus oz. kontra. Pri tem mi ni najbolj jasno za koliko in kateri vijak bi moral
nastavljati, ker je vsak za nekaj ...

A je kdo to sprobal?

Aparat ni vreden nič, že zdavnaj izven garancije ... A obstaja še kakšen drugi način?

Hvala in lp.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 1 prispevek ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: