* *
Danes je 06 apr 2020, 21:35

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 7D autofocus problem
OdgovorObjavljeno: 17 apr 2017, 22:26 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo.

Zadnje čase se mi kar precej problemov prične s stavkom, na Bolhi sem kupil. In seveda tudi tokrat ni nobene izjeme.

Kupil sem rabljen 7D z cca 30K zaklopi, vizualno brezhiben, nekaj prahu na na focus screenu to je pa to. Uproabljan naj bi bil kot backup na porokah/darilo za dekle, kamera za na dopuste,....

Že nekaj časa ugotavljam da slike niso najbolj ostre. Imam tudi 5DII kjer vse dela tako kot more. Skoraj vedno uporabljam, sredisnko točko za ostrenje, imam Canon 17-40, 50 1.4, 70-200 2.8 IS II, EFS 17-55 IS, z nobenim od objektivov nikoli nobenih problemov. Vse v zmožnostih objektivov.

Zadnič pa sem na 7D namontiral Canon 50 1.4 in nekako ni bilo ostro tako kot bi moralo biti. Pred tem sem imel 40D ki je ostril čisto ok. Sprobal sem vse možne nastavitve, resetiral kamero kot pišejo po forumih (odstraniš obe baterije in daš factory defaults). Na 5DII vse deluje lepo na 7D pa ne.

Naredil sem tudi vzorec za fokus ter ugotovil da je malo backfokusa, to sem nastavil in sedaj ostri ok vse kar je oddaljeno cca do 3m, kar je dal pa še vedno zgreši. Če pa nastavim na live view ter izostrim tam, pa je vedno 100% ostro. Nastavil sem vse objektive, pri se pravi 50 1.4 +8 front, 70-200 +4 front 17-55 +2 front.

Nič ne pomaga če nastavim AF extension. Edino kadar fotografiram hitro premikajoče zadeve na servo-af ter zone af, takrat zadane vse. Dobro se azvedam nastavitev, poiszkusil sem že vse možno, pa ni nič bolje. Tudi firmware je zadnji.

Berem po tujih forumih da ima dosti ljudi težave stem. Po odgovorih sodeč naj bi pošiljali na servise v času garancije in jim naj bi jim menjali CMOS senzor, shutter boxe in podobne drage stvari.

Moti me to da v live viewu ostri tako kot mora, drugače pa ne, ko pridem domov objavim še slike.

Ima še kdo tak problem oz. pozna rešitev. Mogoče kdo ve koliko stane kalibracija na servisu?

Že v naprej hvala za odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: 7D autofocus problem
OdgovorObjavljeno: 18 apr 2017, 14:41 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Odvisno koliko živcev ti je še ostalo:

1.- Prodaj naprej kot "novega"
2.- Če ti je ostalo še kaj živcev in imaš čas - preveri če na servisu če bodo zamenjali pod garancijo oziroma kot znano serisko napako
3.- Če maš dnarja ko pešk, eeeee potem pa daj na popravilo in se veseli praktično novega fotoaparata.

Jaz bi šel v tem vrstnem redu. :dontknow: :dontknow:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 apr 2017, 20:19 
Odsoten
vstopil v forum

Če kaj pomaga. Jaz sem imel probleme z kombinacijo Sigma 18-35 F1.8 in canon 7d, z ostrenjem. Ostrenje ni delalo konsistentno na sredinski točki. Vse ostale točke so delale v nulo. Ni pomagala nobena kalibracija...enostavno je naključno fokusiralo. Baje neki problemi z preveliko zaslonko objektiva, se naj bi pojavljalo pri nekaterih objektivih z zaslonko večjo od F 2.8 in to samo pri sredinski AF točki. Takoj ko sem AF prestavil drugam, je delalo normalno v nulo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 maj 2017, 00:19 
Odsoten
Pristopni član

Hvala obema za odgovore.

Prodajal ne bom ker bo potem nekdo drug imel probleme stem. Preizkusil sem še kolegov 7D ter 7DmkII od drugega kolega in lahko samo rečem da je moj primerek še zelo soliden. MkII je sploh porazen kar se tiče večjih zaslonk. Oba pa lepo ostrita v LiveViewu. Poizkusil sem tudi z nihovimi objektivi se pravi ef 24-70 f/4 is usm L ter efs 15-85 is usm, pri obeh je bilo malo odstopanja.

Res čudno ker s 40D tega ni bilo. Res nebi rad menjal ker je razen tega super body. Res malo preveč opevajo tale autofocus na novejših bodyjih. Kar se mene tiče naj porihtajo sredinsko točko in bom srečen :)

Komar, pri meni to ne pomaga. Imam pa še najboljše rezultate ko ugasnem IS. Je možno da je problem če je IS prižgan pri hitrejših časih, recimo 1/500 in več. Če je ugasnjen ostri čisto ok na sredini.

Pri 50 1.4 pa ima problem naprimer če si oddaljen od fokusiranja več kot 5m in je zaslonka bolj odprta od 2.8. Če sem bližje zadane lepo.

Tako da...

Ostaja pri meni, zavedam pa se njegovih omejitev in pač malo večkrat preverim če je v fokusu.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: