* *
Danes je 02 apr 2020, 16:01

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: fotoaparaje ti s touch screenom
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2016, 19:22 
Odsoten
vstopil v forum

Igral sem se en dan s Pana GX80 ampak se ne morem odlociti ali mi touch screen ustreza ali ne.

Za izbiranje po menujih in brisanje slik je super, ampak slik ponavadi ne brisem ampak izberem pri uvozu v LR katere hocem.

Slikanje in premikanje AF tocke oz sprozanje s pritiskom na zaslon je bilo pa krizev pot.

Za slikanje z zaslonom, moram drzati kamero stran od sebe. Ce sem na soncu nic ne vidim, ce sem v zaprtem prostoru, sem sicer vse videlo so pa casi bili okoli 1/30 ali dlje in potem slika na vsa pretresena. Delovalo je zgolj slikanje ko sem bil v senci in slikal osonceno sceno.

Drzat kamero pri obrazu ni slo (moje boljse oko je levo in najvec slikam z njim)

Potem sem pa hotel poiskusiti fokusiranje z dotikom pri portretiranju. 1,2 objektiv gor, kamero na stativ, mojo drago v polprofil in s prstom na bliznje oko. Oster je bil bodisi nos, bodisi uho, ampak prst je enostavno vecji od ocesa, ki sem ga hotel izostriti.

Kdaj vi uporabljate touch screen pri fotoaparatu?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: fotoaparaje ti s touch screenom
OdgovorObjavljeno: 04 avg 2016, 19:34 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Jaz za izbiro fokusne točke, približno kje naj bo, potem pa raje z gumbom sprožim, ko natančno skadriram.

primoz72 je napisal/-a:
Potem sem pa hotel poiskusiti fokusiranje z dotikom pri portretiranju. 1,2 objektiv gor, kamero na stativ, mojo drago v polprofil in s prstom na bliznje oko. Oster je bil bodisi nos, bodisi uho, ampak prst je enostavno vecji od ocesa, ki sem ga hotel izostriti.

Prevelik prst? Mogoče si imel preveliko točko? Jaz imam nastavljeno najmanjšo, razen, če slikam pokrajino...kjer naj bi bilo vse ostro.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: fotoaparaje ti s touch screenom
OdgovorObjavljeno: 06 avg 2016, 06:42 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Ljubljana
Touch screen uporabljam (na G7) za pozicioniranje točke ostrenja. Ko gledam skozi iskalo, s prstom po ekranu premikam točko ostrenja, kjer jo želim. Sledi odlično, natančnost ostrenja na izbrani del motiva je super. Najmanjša točka, seveda.
A z desnim očesom. Z levim bo težje (nos). Če boš poskusil, priporočam nastavitev za relativno sledenje prstu. Nastavitev touch AF pad na offset.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: