* *
Danes je 06 apr 2020, 03:31

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Panasonic Lumix DMC-FZ1000 , in SONY DSC-RX10
OdgovorObjavljeno: 25 maj 2016, 21:36 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Mnenje?
Ste zadovoljni? Kateri bi bol boljši? Iščem poceni ampak DOBER fotoaparat, po možnosti vse v enem. Oba Panasonic Lumix DMC-FZ1000 in in SONY DSC-RX10 sta zelo poceni od 600-800 eur. Rada bi samo, da sta boljša od Nikon D5100 in morda nikon d7100, sem gledala primerjave na netu in bi naj bila boljša. Iščem poceni ampak DOBER fotoaparat, Dejansko sem mislila ostati na Nikonu, a trenutno iščem čim bolj poceni, vmes sem imela nepričakovane finančne zadeve in sem zaradi tega morala znižati standarde za naslednji fotoaparat. Pred meseci sem pisala o Nikon d7200 in podobnimi, a trenutno nujno rabim nov fotoaparat, saj mi je moj nikon d5100 "crknil" in ker obožujem fotografijo, ne bom dolgo zmogla brez. Denarja za FF pa nimam čeprav mi je nikon d750 in d 810 TOP izbira, a morda 1x ko bom "velika" :wink:

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Panasonic Lumix DMC-FZ1000 , in SONY DSC-RX10
OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 00:26 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Za tvoj stil fotografiranja to ne bo ok. Izberi si nekega brezzrcalca z večjim senzorjem (fuji, panasonic, olympus, sony) in v paketu ali poleg še vsaj en objektiv z bolj odprto zaslonko. Začetna cena bo nižja, vsaj prvi trije pa imajo obilo možnosti za kasnejšo nadgradnjo z novimi objektivi.
Od predlaganih pa seveda Sony zaradi zaslonke.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 10:22 
Odsoten

Pa ne teh ultrazoomov primerjat z dslrji. Enostavno to ni isti razred.
Ne vem, kje si prečitala, da je boljši od d7100??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 14:59 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Klukec Razmišljala sem še o SONY ALPHA
A6000

ro-bi prečitala sem tukaj:

http://snapsort.com/compare/Nikon-D7100 ... DMC-FZ1000

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 15:03 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Ful bi bila vesela če kdo pozna kakšen ok Sony-jev fotoaparat,(LAHKO TUDI FUJI) ker me nekako mika, da bi menjala opremo na Sony-ja.
Žal trenutno več kot 680 ne morem dati, to je tudi začasna rešitev, toliko, da lahko fotkam, ker imam fuč Nikona in ne vzdržim brez fotografije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 17:35 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Sony A6000 je raketa in to kvalitetne verzije. :workship:
Sicer te bodo vsi prepričevali da nima neke poceni glaževine za gor dat (kot da so pri konkurenci pa kaj cenejše, govorim za nove), pa da jih je malo (že res, vendar pa je resnici na ljubo nov igralec v peskovniku kjer se konkurenca igra že desetletja). Ko si pa enkrat kupiš glaževino jo pa preprosto imaš, ker je kvalitetna.

Sam imam A6000 in sem navdušen, za svojo ceno, priročnost, težo je, vsaj zame, to to.
Od 14 gumbov jih lahko sprogramiraš po svoji želji 10 (oz. 9 - srednji gumb pri okroglem zadaj je bolje da je na tovariniški nastavitvi), s tem da je eden od teh 9ih FN gumb, pod katerim se skriva še 12 popolnoma nastavljivih možnosti ..................... Sama kvaliteta fotografije je precej izboljšana, sploh iso, napram starejšim sony dslrjem, kjer je bil iso reeeeeeeees nemogoč in sem takrat razmišljal da bi preprosto skočil iz tega vlaka na konkurenčnega - vendar so bile cene kompletov tisto kar moji denarnici ni dišalo.

Sam nimam neki veliko število objektivov, vendar za mojo malenkost zadostuje. Kit objektiv 55-210 sploh ni tako zelo slab kot bi lahko mislil, noooo seveda nima Zeiss nalepke gor. Edino kar pogrešam v svoji torbi je pravzaprav 18-105 f4 in bi bilo to to zaenkrat. Drugače pa imam kit kompleta 16-50 in 55-210, zeiss 50 f1.4, sony 28 f2.0, samyang 12 f 2.0, sigma 60 f2.8.

Ko se enkrat navadiš na vse gumbe in možnosti je uporaba zelo preprosta. Kar je pa najbojše pri ogledu fotografij na razbeljenemu soncu je pa digitalni okular - takoj lahko vidiš ali je presvetlo/pretemno (če to hočeš vidit na lcdju, moraš nastaviti bolj svetlejše in potem ni relavantna ocena), oceniš kvaliteto ostrine, nastimaš si lahko prikaz tretjin v okularju/lcdju ....................................................................................................................................

Ena zadnjih fotk - izpust kobil na pašnik v Lipici:

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 20:01 
Odsoten

ljubiteljicaNarave je napisal/-a:

Spodaj pa edini komentar:"terrible compare site"...

Poglej si med detajlno primerjavo. D7100 ima krepko boljšo kvaliteto fotke. Med tema dvema realno ni primerjave za resno fotografiranje.
Avtofokus je na d7100 krepko hitrejši (kaj ti rabi 12 slik na sekundo pri panasonicu, če so vse iz fokusa!?), pri visokem ISO ga nikon povozi komplet, stabilizacijo imaš v ogromno objektivih, nimaš pa all in one, to pa res. Treba je menjat objektive (in jih kupovat), pri panasonicu je to že v kompletu.
Ne vem za tvoje fotografske navade, a jaz med tema dvema panasonica niti povohal ne bi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 maj 2016, 20:39 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Odvisno, kaj rabiš. FZ1000 je zelo spodobna zadeva in zmore kar nekaj zanimivih trikov. Iz 4K videa se da recimo brez težav potegniti 8 MP fotke, kar je za večino rabe več kot dovolj. Če se ti ne da menjavat objektivov in če ne fotkaš v ekstremno slabih svetlobnih pogojih, je FZ1000 to, kar ti zna zadoščat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 05:47 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
680 € ni ravno majhen denar, če se ozreš za rabljenimi aparati in objektivi, lahko dobiš čuda. Pa ne rabiš najnovejših zadev, da bodo fotke dobre. Kakšen Nikon D7000 dobiš rabljen že za dobrih 300 €...če imaš pa še kakšen objektiv od prej, pa sploh ni treba toliko zapravit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 15:00 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

HVALA VSEM.
Moram še dobro premisliti vse skupaj.

Je pa tako, strah me je kupovati rabljene zadeve in jaz ne vem kako je s tem, ampak a ni tako, da fotoaparatu teče tisti "rok uporabe" glede na število fotk, posnetkov? Če sem zdaj biksnila v temo, se opravičujem. A večina zraven pripiše koliko fotk je nardil s fotoaparatom. In je v večini kar veliko.

Malo mi je škoda, ker imam nikkorje objektive 85 mm, 50 mm in 18-200.
In bi mi res bilo lažje ostat na Nikonu.
Samo so to drage zadeve, cenjene in se bojim rabljenih kupovat.
Nikon D7000 sem pa slišala, da je zelo slab, da ni nekaj baš.
Če že, bi kupila raje d7100, čeprav favorite v CROP formatu mi je d7200.
A je za mojo denarnico predrag. Pride jurja.

Zdaj ste mi dali ogromnoo za mislit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 15:48 
Odsoten

Tudi sam raje kupim novo kot rabljeno. Saj vem da se tudi novo lahko pokvari zelo hitro, vendar je nek sproščujoči občutek ob tistem garancijskem listku prisoten :D :D

Vsaka stvar se z uporabo obrablja vendar če lastnik ravna s fotoaparatom vsaj kolikor toliko skrbno zdrži fotoaparat praviloma čez tiste številke ki jih navaja proizvajalec za določen del (npr. vzdržljivost zaklopa).

PS: Kaj si pa ti počela s svojim da ti je spregu ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 16:17 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Mojega imam od svojega 13 leta in imam fuč zaslonko, flash, fotkam lahko le na sport, M,A, S nič ne dela.
Mi je en Mariborski fotograf rekel, da s takšnimi omejitvami, ki jih imam jaz moram pa imeti res žilico, da takšne fotke posnamem kot jih.

Fotkam še. A so mi te omejitve že utrujajoče. Enostavno ne želim več fotkat v sport, ker delam preveč portretne fotografije.

Mislim saj še gre. Te fotke sem spravila skup s temi omejitvami... A so mi malo hude omejitve.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

screenshot

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 16:55 
Odsoten

Reskiraj in kupi rabljenega 7100. Fotoaparat že poznaš, tako da ga lahko stestiraš na hitro in to je to. Sploh ker že imaš nekaj lečovja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 20:04 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Če že imaš vse te objektive, nimaš kaj razmišljat, ostaneš na Nikonu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 maj 2016, 23:26 
Odsoten
Pristopni član

Tudi sam imam A6000, je super ampak leče so pa drage pa naj reče kdo kar hoče.

Če imaš od prej Nikona vidm da 3 objektive, obvezno ostani na Nikonu. Zdaj nevem koliko si rekla za body da imaš. Nikona D700 tudi poglej če se dobi kakšen je le FF okolio 700€ navzgor se začnejo, drugače pa D7100 je super zadeva. Nikon D300s je nažalost že malo star aparat, ga D7100 povozi.
Pri nakupo pogledaš da dela Flash, lcd, ostrenje, pisanje na kartico pa obvezno zraven laptopa pa pogledat število zaklopov na fotkiču da ni preveč zgonjen in boš davala še 150€ za novi zaklop.
Pa ker vidim da si iz MB, poglej še malo na avstrijsko bolho https://www.willhaben.at/iad se najde marsikaj ugodnega naprimer
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 162296059/ v celovec na izlet :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: