* *
Danes je 02 apr 2020, 17:36

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Pentax K-1
OdgovorObjavljeno: 03 mar 2016, 14:05 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: MOJSTRANA
in ob tej resoluciji z pixel shiftom bodo spet vse babe grde.....:D..tamron 17-50 še vedno rula...:D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 mar 2016, 18:35 
Odsoten
Pristopni član

mato7 je napisal/-a:
AVivod je napisal/-a:
Bolj kot aparati, so objektivi nesramno dragi.

Sploh ob dejstvu, da so zadnje verzije le preoblečeni Tamroni.

Glede cene objektivov se ne strinjam. Zadnja serija je tudi weather sealed, Tamron niso, pa verjetno niso spreminjali samo tega.

Še vedno velja, da je slabo vreme za fotografijo dobro vreme, tako da sta zatesnjen body in objektiv vredna nekaj denarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 mar 2016, 16:14 
Odsoten
Pristopni član

TEGA pa celo večina Pentaxistov ne ve,

da lahko z vsemi MF objektivi, celo najstarejšimi na vseh K-bodyih
fotografirajo skoraj tako hitro kot z najmodernejšimi AF objektivi.

Z malo vaje dejansko lahko uporabljate vse MF objektive
veliko bolje na Pentaxih kot na kateremkoli fotoaparatu drugih izdelovalcev.

Podroben članek o tem je na Beseničarjevi spletni strani.

Poudarjam: te funkcije nima NOBEN drug proizvajalec. [-X
kot boste videli iz članka - brez kompromisno deluje tudi na K-1. =D=
Saj sem vedel, da ni priljubljena firma, da je pa tako hudo, si pa ne bi predstavljal niti v najhujši nočni mori. Od enega prispevka o K-3 (star leeeta) nit besedice ..

No - to pa ni fajn.
:(

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 mar 2016, 06:46 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Kras
V Sloveniji imamo forum posvečen uporabnikom Pentax aparatov. Poiščite na netu.
To, da se da na Pentaxu veliko bolj uporabljat MF objektive seveda ne velja, a vsak ima lahko svoje mišljenje glede tega. Za tistega, ki kaj drugega kot Pentaxa ne pozna, je zagotovo Pentax najboljši.
Zakaj je Pentax dokaj zapostavljen v slovenskem in svetovnem merilu je seveda povezano s tržim deležem te blagovne znamke, ki je sedaj že nekaj let pod okriljem Ricoha. Trži delež je vsekakor pod 5%. Krivda za take razmere je še najbolj na strani trženja in nekaj nerazumljivih potez predvsem bivših lastnikov Pentaxa. Sami aparati so sicer precej dobri in na večini segmentov primerljivi s konkurenco, sploh pri kvaliteti slike. Korak ali celo dva nazaj pa so pri AF in videu.
V Sloveniji je s Pentaxom še poseben problem, ker nismo del evropske garancijske sheme.
Dobro se spomnim prodajalke fotoaparatov v Trstu, ko je ob omembi Pentaxa rekla: Odlični aparati, ki jih nihče več ne kupuje.
Tudi sam sem pred skoraj petimi leti skočil s te barke. Pentax mi je še vedno pri srcu, in ga vsake toliko z nostalgijo še rad primem v roke. Upam, da se poberejo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 mar 2016, 21:14 
Odsoten
Pristopni član

Še mojih 5 centov na to temo.

Doslej nisem imel Pentaxa, a mi je K-1 tako padel v oči, da sem postal pozoren tudi na K-3 II.

Rabim opremo z naslednjimi lastnostmi:
- čim boljša statična slika (dinamični razpon in ločljivost)
- po možnosti zatesnjeno pred prahom in vodo, a to ni prva prioriteta
- vgrajen GPS in digitalni kompas (kdor dela kaj na terenu, kar terja geolociranje fotk, ve, kako prijetno je to že imeti v fotoaparatu)
- poceni, lahki in dobri f/4 zoomi, ker praviloma delam takšne motive in s takšnimi zaslonkami, da so objektivi glede ostrine od roba do roba na optimumu.
- čim nižja cena vsega sistema
- nadgradljivost, odprtost sistema

K-1 vsekakor pokrije nekaj teh zahtev, pixel shift tehnologija je impresivna in ustreza sliki iz foveon senzorja enake ločljivosti ali senzorja z Bayer filtrom z dvakrat višjo ločljivostjo. Problem so dobri f/4 zoomi (t.j. splošna razpoložljivost dobrih modernih objektivov) in dejstvo, da bodo tehnološko težko lovili Sony. A7r III bo imho v bodoče tudi imel neko vrsto pixel shift tehnologije, ko že imaš v bodyju IBIS, je tehnična rešitev tega preprosta in poceni (verjetno bi zadoščal že firmware upgrade).

Počakal bom na teste in se potem odločil, a se mi kar zdi, da bo na koncu moja osnovna oprema za delo na terenu sony a7r II, canon 17-40/4L (letnik mlajši od 2012), canon 70-200/4L IS in canon 40/2.8 stm, ne bom imel sicer GPS, kompasa in vremensko zadihtane opreme, a če moraš cel dan od jutra do večera več dni zapored nositi vso kramo na hrbtu, se poznajo vsaka kila in vsak liter volumna manj.

Edit: Še en argument za Canon-Sony (Sigma) sistem vs. Pentax, pa naj mi bo K-1 še tako všeč: http://www.sigmaphoto.com/mount-converter-mc-11

Racionalna SWOT analiza žal Pentaxu kot FF ekosistemu ni naklonjena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 mar 2016, 14:14 
Odsoten

k20 ni dobro služi že leta in k1 bo odličen nadomestek, ki spet nese velike in še kmal na 1000e. [-o< =D= ..lepo, da ga ne marate, bo kmal cenejši..zame je top off...kupil si ga bom za božička...lp...ps.bo pa preizkušnja za tamron 17-50..brez stabilizacije seveda...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 maj 2016, 20:47 
Odsoten
Pristopni član

http://www.dpreview.com/news/5478724395 ... comparison

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2016, 13:38 
Odsoten

corvus je napisal/-a:
http://www.dpreview.com/news/5478724395/pentax-k-1-added-to-studio-scene-comparison

=D= ..macro veseljaki, evo žurke.. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2016, 13:49 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Pozen si na zabavo :).

Še vedno mislim da je glavna Pentaxova težava v tem, da so toliko časa zavlačevali s FF fotoaparatom in ta račun praktično izgubili večino uporabnikov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 maj 2016, 14:19 
Odsoten

Ales_borlak je napisal/-a:
Pozen si na zabavo :).

Še vedno mislim da je glavna Pentaxova težava v tem, da so toliko časa zavlačevali s FF fotoaparatom in ta račun praktično izgubili večino uporabnikov.

ne razumem čisto...ponavadi sem večina jaz....:D...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2016, 08:57 
Odsoten
Uporabniški avatar

Meni K100D Super po desetih letih intenzivne uporabe še kar noče crknt. Pa kje je že vse bil... in zadnja leta ga resnično ne čuvam kaj dosti. Predobre aparate dela Pentax.
Glede na to, da imam kar nekaj FF objektivov (tako AF kot MF) me pa mika K-1. Matjaž ga je v testu lepo pohvalil.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: