* *
Danes je 06 apr 2020, 02:09

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Kaj kupiti - rabljen DSRL
OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 09:51 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni

V kratkem imam namen kupiti rabljen DRSL skupaj z objektivom, vendar sem v tem svetu precej laik, prosim za nekaj nasvetov. MAX cena je 250€.

- katere znamke in modeli bi bili za ta denar prišli v poštev oz. kaj priporočate. Kakšen naj bo objektiv, da bo čim bolj "univerzalen"?
- na kaj moram biti pozoren, da mi kdo ne proda "škrt" robe

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Kaj kupiti - rabljen DSRL
OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 12:22 
Odsoten
Pristopni član

DSLR jasno, se mi je uspelo dvakrat zatipkati =)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 17:15 
Odsoten
vstopil v forum

rannt je napisal/-a:
.... namen kupiti rabljen DRSL skupaj z objektivom ... MAX cena je 250€.
- katere znamke in modeli bi bili za ta denar prišli v poštev oz. kaj priporočate. Kakšen naj bo objektiv, da bo čim bolj "univerzalen"?

Zakaj sploh kupujes "zrcalno refleksni" aparat?

Logika DSLR je imeti ohisje in izmenjljive objective, ker so razlicni objektivi razlicno primerni za razlicno delo. Velikokrat je tudi cena "steklovine" pri fotografu nekajkrat vecja od cene "ohisja".

Kot najbolj univerzalen objektiv zate je verjetno nekaj kar pokrije sirok kot in tudi "priblizanje" kot teleobjektiv, za nekoga drugega je pa bistvo, da je objektiv svetlobno mocan (torej da omogoca slikanje tudi v slabih svetlobnih razmerah)

V postev pridejo vsi zacetni modeli stari 3 do 5 let oziroma starejsi malo bolj izpopolnjeni modeli. Za to ceno bi clovek raje razmislil o kakem "bridge oz kompaktnem fotoaparatu" - torej o necem brez izmenljivih objektivov..

Pri objektivih moras paziti da bo pasal na tvoj aparat - torej ce kupis od tretjega proizvajalca, mora imeti nastavek za tvoj aparat.

Najvec objektiva za najmanj denarja je verjetno pri Tamronu 18-200 (3.5-6.3), (nov 130-140 Eur, rabljen okoli 70-80 Eur) - seveda je to sorazmerno svetlobno sibek objektiv.

Pri fotoaparatov so najbolj pogoste znamke Nikon, Canon in Sony (bivsa Minolta): Pnavadi se zraven prodajajo kit objektivi (cca 18-55) ki pa so nekaksna srednja zalost. V tvojejm budgetu bi jaz se najbolj gledal Canone, ker je to v vstopnem budgetu verjetno najbolj razsirjena znamka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 18:49 
Odsoten
Pristopni član

Super, hvala za odgovor.

Zakaj dslr? Zato, ker želim imet v bodoče možnost menjave objektiva. Trenutno sem precej omejen z denarjem, vendar potrebujem fotoaparat za daljše potovanje (zato si ga nočem sposojati). Kasneje pa si lahko privoščim kakšen boljši objektiv.

Ker sem nov v tem, me predvsem zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu. Če kupujem avto, točno vem kaj je potrebno preveriti, v tem primeru sem v temi. Je število narejenih posnetkov pomembna številka? Če da, koliko je še ok?

Hvala

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 20:18 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
V praktično nobenem primeru se ne da preverit števila posnetkov (proizvajalci sploh ne vključujejo tega v meni, kjer bi lahko uporabnik preveril), tako da moraš verjeti prodajalcu na besedo (sicer za par modelov lahko preverijo na servisu, vendar je to zelo, zelo malo modelov).

Mogoče dobiš kakšnega nikona d3200, canon 60d, sony A700 ...... vendar bodo vsi s "takratkim" kit objektivom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 20:57 
Odsoten
vstopil v forum

grizliboy je napisal/-a:
V praktično nobenem primeru se ne da preverit števila posnetkov (proizvajalci sploh ne vključujejo tega v meni, kjer bi lahko uporabnik preveril), tako da moraš verjeti prodajalcu na besedo (sicer za par modelov lahko preverijo na servisu, vendar je to zelo, zelo malo modelov).

Seveda se da in ne rabiš servisa. Obstajajo namenski programi za št. posnetkov, vsaj za večina canon modelov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 21:11 
Odsoten
Pristopni član

Da se število narejenih posnetkov da preveriti in da je to pomemben podatek sklepam na podlagi dejstva, da se večina prodajalcev hvali, kako malo posnetkov je bilo narejenih z njihovim aparatom. Ampak nekdo napiše, da je 2000 malo, nekdo da je 7000 malo, zato težko ugotovim kaj je res malo.

Na kaj še biti pozoren, poleg tega da ohišje in objektiv nista opraskana, obutana, da so gumbi delujoči, da se objektiv ne zatika ... Je kakšna možnost enostavno preverit, če so leče in senzor čisti?

Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 21:23 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
vse, kar je pod 10k je zelo malo, ravno dobro segreto. Težave se praviloma začnejo nad 50k oziroma pri novejših nad 100k ali več.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 21:28 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Za 250 ne boš ravno veliko dobil. Poglej raje Fuji X-M1 in 16-50mm objektiv. Novo v akciji 350. APS-C format in po kvaliteti slike poseka vse rabljene DSLR za tak denar. Za potovanja pa idealen. Tudi objektivov za kasneje ne manjka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 21:36 
Odsoten
Pristopni član

http://www.bolha.com/fotografija-in-optika/digitalni-fotoaparati/zrcalno-refleksni-digitalni-fotoaparati/?sort=3&priceSortField=0|260

Izbire je kar nekaj (sem še za 10€ dvignil, da pade vn več primerkov), bojim se samo nategov, ker ne vem točno kaj preverjat =)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 mar 2015, 22:02 
Odsoten
vstopil v forum

rannt je napisal/-a:
... ker želim imet v bodoče možnost menjave objektiva. Kasneje pa si lahko privoščim kakšen boljši objektiv.

Kdaj v bodocnosti?

Za menjavanje objektivov ni nujen DSLR, obstajajo tudi sistemske kamere.

S povprecnim DSLRjem in poceni objektivom bos morda razocaran. Ce pa resno razmisljas o fotogrfiji kot hobiju/poklicu, se moras pa vprasati kaj ti je pomembno.

Osnovna vprasanja so :
- opticen iskalec ali elektronski (bos drzal fotoaparat pred ocesom ali gledal na zaslon)
- stabilizacija proti tresenju v ohisju ali v objektivih
- potreba po kompatibilnosti s starimi objektivi
- zatesnjenost proti prahu in void
- poraba elektrike (baterije)

Kot drugo moras pa razmisliti kaksno locljivost slik rabis

Kor tretje pa kaksne vrste motivov zelis slikati - na podlagi tvojih motivov se ti lahko svetuje (slikanje zuzelk, pticev in arhitekture zahteva razlicne objective)

lep pozdrav

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 mar 2015, 07:59 
Odsoten
napreduje v forumu

Če rabiš aparat za daljše potovanje in si res želiš vrhunske kvalitete in izmenljivih objektivov, potem se moraš nujno odločit med DSLR in sistemskim aparatom. Odločujoč faktor je to, ali ga boš nosil sam ali boš imel zraven šerpo. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 mar 2015, 09:12 
Odsoten
vstopil v forum

komar89 je napisal/-a:
grizliboy je napisal/-a:

Seveda se da in ne rabiš servisa. Obstajajo namenski programi za št. posnetkov, vsaj za večina canon modelov.

Jaz bi rekel da pri vstopnih modelih ponavadi stevilo posnetkov ni problem, saj je uporaba aparata nekako sorazmerna z nivojem modela, seveda so pa vedno izjeme.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 apr 2015, 18:32 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Če greš backpack za daljši čas ti bo žal da nisi vzel solidne opreme, verjemi

Če so omejen na 250€ bi pozabil na DSLR, vzami kak Sony NEX, npr NEX 5 z objektivom se z lahkoto dobi za ta denar

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 maj 2017, 15:28 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni

Tema je sicer že malo stara vendar, da ne odpiram še ene z istim vprašanjem si bom sposodil, kar tole.

in seveda gre se za NAKUP FOTOAPARATA-Kaj priporočate za začetnika v tem foto svetu do 300€?

Slikal bi zgolj priložnostno npr.:
-ptice v naravi
-med samim izletom v gore,hribe
-kakšno praznovanje, plesni partyi, kjer je včasih slaba svetloba

*ker tudi plešem je dobrodošlo, da je možnost snemanja (to možnost imajo mislim da vsi?)

Hvala in lep dan

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: