* *
Danes je 02 apr 2020, 16:51

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Canon EOS 5DS in 5DS R
OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 10:42 
Odsoten
napreduje v forumu

Filmček .... med 1:01 in 1:08 zumiranje od 24 mm do 11 mm, tako za občutek, kako široko je 11mm ne-fish-eye (seveda na FF)

https://www.youtube.com/watch?v=mI_gHK5hqnE

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 10:42 
Odsoten
vstopil v forum

attignawantan je napisal/-a:
Nikkor 14-24 in Tamrona VC f/2,8 24-70 in 70-200. Kaj češ več od tega za 90% potreb (izbor kakovostnih macro objektivov je tudi velik)? Pa še ledvice ti ni treba prodati...

To je relativno in čist odvisno s kakšno fotografijo se ukvarjaš. Tebi odgovarja, športni fotografi se pa verjetno ne bi strinjali.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 10:59 
Odsoten
vstopil v forum

Oprosti, ampak tamrona sta pa res cisto iz drugega filma, Jaz bi ju zelo tezko sploh primerjal. Enostavno, ce dajes denar za kvaliteten body, potem daj denar se prej za kvalitetne lece. Pri ff, enostavno canon nima alternetive v lecah, razen kaksna nova 35mm sigma. Tale nova leca je pa jasno namenjena krajinskim fotografom in mahnjencem na siroki kot s cimmanj popacenj. Meni je 20-35mm veliko prijetnejsi siroki kot, seveda vse je stvar okusa.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 11:21 
Odsoten
Pristopni član

attignawantan je napisal/-a:
Nikkor 14-24 in Tamrona VC f/2,8 24-70 in 70-200. Kaj češ več od tega za 90% potreb (izbor kakovostnih macro objektivov je tudi velik)? Pa še ledvice ti ni treba prodati...

Sam sem sistem gradil počasi! Ko sem enkrat preizkusil in nabavil 24-70 2.8 mark II, 70-200 2,8 mark II, 50 1.2, 135 2.0, 85 1.2, sem ostalo prodal. Povsem z drugega planeta kot objektivi ki jih omenjaš. Je pa odvisno kakšna zvrst fotografije te zanima!

Lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 11:32 
Odsoten
vstopil v forum

Res je, tole kar si nastel je prava milina, predvsem dejstvo, da je canon uspel naredit taka dva krasna zuma, je neverjetno. Seeveda so to drage zadeve, najvecja prednost je, da so ti objektivi vecni in ko jih enkrat imas, jih ne rabis vneto menjavat, kot racunalniske igrace.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 12:00 
Odsoten
vstopil v forum

cimone in sammy, vaju ne poznam, ampak glede na to da kot pravita je za vaju dobro le najboljse kar canon ponuja, se da kje videti vajine fotografije?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 15:17 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
:shock: Čakaj, čakaj malo, a ti dve zadevi imata 50 miljonski senzor ???????? :shock:

A se ni g. Canon še dobro leto nazaj "hvalil" da ne rabijo senzorjev večjih od 21 miljonov, ker kao ne zmorejo zagotoviti kvalitete iz svojih tedanjih leč ? In to je bilo zapisano pri predstavitvi novega ohišja s strani, na moje začudenje, uradnega uvoznika canona !!! [-o< #-o Sedaj pa kar dvojno število točk, pa še malo za povrh. :lol: :lol: :lol: Ali je bilo to v času po predstavitvi nikonovega d800e, tam nekje se je to dogajalo. :shock: :arrow: :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 18:46 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
grizliboy je napisal/-a:
:shock: Čakaj, čakaj malo, a ti dve zadevi imata 50 miljonski senzor ???????? :shock:

A se ni g. Canon še dobro leto nazaj "hvalil" da ne rabijo senzorjev večjih od 21 miljonov, ker kao ne zmorejo zagotoviti kvalitete iz svojih tedanjih leč ? In to je bilo zapisano pri predstavitvi novega ohišja s strani, na moje začudenje, uradnega uvoznika canona !!! [-o< #-o Sedaj pa kar dvojno število točk, pa še malo za povrh. :lol: :lol: :lol: Ali je bilo to v času po predstavitvi nikonovega d800e, tam nekje se je to dogajalo. :shock: :arrow: :mrgreen:

saj naj bi imel že 7D mark II nekje enako gostoto pixlov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 feb 2015, 19:33 
Odsoten
vstopil v forum

rokselan je napisal/-a:
cimone in sammy, vaju ne poznam, ampak glede na to da kot pravita je za vaju dobro le najboljse kar canon ponuja, se da kje videti vajine fotografije?

No, to pa ni res, jaz trdim da canon v FF ponuja najboljse lece zase, a mogoce ni res?
Drugo, ce zelis videti kaj mojih fotografij, jih lahko privat kadarkoli, ne objavljam v galeriji in nimam potrebe po tem, mogoce me pa kdaj prime, zaenkrat pa ljubim zasebnost, predvsem ce ne gre za posel. Jaz sem velik ljubitelj in mi fotografija ni sluzba, je pa zelo povezana z mojim poslom predvsem, ker v povezavi veliko potujem. Ja, vedno prisegam na cimbolje kar si lahko privoscim, ne kupim pa kar tako.
Naslov teme sta dva vrhunska bodya in zato mislim da zraven pasejo temu primerne lece, ce pa senzor prikaze 50mio pik, pa se posebno. Jaz tega definitivno nebi kupil tudi ce bi imel visek denarja, bi pa imel markIII, samo da se cena malo pade:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 feb 2015, 03:00 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

rokselan je napisal/-a:

:lol: A to mal foušija ven udarja? Sam sem imel podobno izkušnjo kot Cimone. Samo da sem potem vse razprodal in šel Na samo 1kg opreme 8)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 feb 2015, 12:41 
Odsoten
vstopil v forum

Firbec je napisal/-a:
rokselan je napisal/-a:

:lol: A to mal foušija ven udarja? Sam sem imel podobno izkušnjo kot Cimone. Samo da sem potem vse razprodal in šel Na samo 1kg opreme 8)

Ma daleč od fovšije, jaz prav vsakemu privoščim, konec koncev tudi jaz nimam nič slabše opreme(ff in kar nekaj L lečovja). Gre bolj za to, da sem čez čas ugotovil, da se amaterski fotografi delimo tudi na tiste, ki imajo opreme predvsem za to, ker radi fotografirajo in na tiste, ki so bolj tehnični "gadget" usmerjeni in jim je predvsem všeč občutek da si lastijo najboljšo opremo in večji del kot zunaj za objektivom preživijo za računalnikom ob branju recenzij, testov, gledanju 100% izrezov in mtf grafov ter nekem sanjanju o tem kakšne fotke lahko naredijo s svojo opremo in vse to slednje se kaže tudi skozi njihove fotke, ki so vecinoma navadni snapshoti za katere te opreme katero tako hvalijo kot edino pravo ne rabijo.

Jaz sem nekje vmes med tema dvema. Imam najboljso opremo, rad fotografiram in na fotografijo gledam s srcem in ne samo tehnicno, vsec mi je pa tudi tehnika in gadgeti, ampak vrhunskih fotk pa nimam za pokazat in verjetno jih nikoli je bom imel.

Ti Firbec si pa tudi tu nekje v drugem opisu ce si iskren do sebe, pa si to s prodajo tudi spoznal. Spodobne fotke v galeriji od tebe se nisem videl in tudi za fotografiranje kuzkov v teku ne rabis izkljucno 1ds in L lecovje, za kar si se prepriceval, ampak je pa dober obcutek imeti tako opremo, pa ceprav je niti priblizno je rabis. Tako kot npr. Jaz ne rabim 85L, pa sem ga vseeno nabavil, kljub temu da je 85 1.8 vrh glave. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 feb 2015, 19:52 
Odsoten
vstopil v forum

Uf, če res misliš da so forumi zato, da si jih merimo, potem kar udrihaj. Pa ja ne boš zdaj vsakemu razlagal kakšno opremo rabi? Če je fotka dobra, je tudi s 50 let staro opremo, kake veze ima to kakšno opremo ima kdo. Si dal pa zanimiv primer kužkov v teku, jaz bi rekel ,da zanje rabiš prekleto dobro opremo. Bolje, da se ne sekiraš glede drugih, in uživaš v forumu in fotkanju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 feb 2015, 01:49 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:lol: Žal se na kužke v teku res bolj težko gleda s fotografskim srcem, če ni ostrina v nulo. Z 1kg opreme (še) ni ostrega pasjega očesa v najhitrejšem diru, ravno v trenutku ko se je dolga dlaka razmaknila in se je dalo ujeti tudi oko. Prav tako se v principu zamuja psa v ravno pravi pozi. (Pustimo na stran tisto 1 od 1000, ki se slučajno posreči.) Ko sem jaz nabavljal "civilna" oprema teh stvari enostavno še ni zmogla. AF in rafal je res špilal samo na pro opremi.
Ima pa taka top shit oprema še eno veliko prednost. Ni izgovorov na opremo. In ko se naučiš delati s tako opremo, zlahka sestopiš kakšen razred nižje, ker točno veš kje so meje zmožnosti opreme in kje fotografa. :wink:
P.S.: Aja - še to. Meni so pa ene tri moje fotke kar všeč. :mrgreen:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 feb 2015, 12:54 
Odsoten
vstopil v forum

Če ne rabiš nekega blaznega AF, če fotk ne povečuješ čez A2 in če si amater (aka s fotografijo ne služiš), potem zadošča že fotokomplet za dobrega jurja, prihranjen denar pa vržeš v nekaj let starega roadsterja in imaš mnogo več od življenja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 feb 2015, 13:19 
Odsoten
vstopil v forum

Tudi če se greš tiskanje velikih povečav, fotografska tehnika že dolgo ni več omejitev (za absolutno vse potrebe in povečave zadošča efektivna ločljivost lečovja in senzorja cca. 10 megapik), omejitev postane velikost prtjažnika (razen če se kdo želi zabavati s kombiji). Za tisk na trde podlage določa omejitev dolžine krajše stranice printa notranji razmak zadnjega koloteka avta (100-110 cm), za tisk na mehke podlage, ki se dajo zrolati, pa skupna dolžina prtljažnika (cca. 180-200 cm).

Upoštevajte, da se printi vedno gledajo z razdalje, ki je približno enaka dolžini daljše stranice printa.

Samo 5c od nekoga, ki je tiskal že na vse podlage do povečav 4 x 5 metrov.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 41 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: