* *
Danes je 27 jan 2021, 09:06

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 22:50 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

ja canon bo v 2008 spet dal ven čudo in potem ga bodo vsi lovili.

uživaj slavo Nikona, dokler lahko... :drunk:

aja samo Canon zna narediti revolucijo, Sony, Pentax, ki še pridejo nimajo pojma... :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:15 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
blur je napisal/-a:
aja samo Canon zna narediti revolucijo, Sony, Pentax, ki še pridejo nimajo pojma... :wink:

Včasih je za besede treba prej kaj prebrati, da zvenijo razumljivo.

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=20&z=3

malo zdaj o sony zgodovini.
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=389&z=1

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=645&z=1

Res pa je, da bodo morali tako Sony, kot Pentax in ostali kaj res revulocionarnega spet pokazati. Evo Pentax mi bo že prej kot v mesecu na zelo zanimivem mestu pokazal kaj je naredil.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:18 
Odsoten
vstopil v forum

kaj pa vem kaj bo dal novega Canon? Novi Nikon 14-24 je po teh "testih" precej boljši od Canonovih novincev 14mm L II in 16-35 L II, kar za Canon ni ravno najbolje. Morda je res malo v zatonu.

http://www.16-9.net/lens_tests/nikon_14 ... 4mm_a.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:24 
Odsoten
Marsal

Če zaradi enega objektiva gledaš potem bog daj. Predvsem pa je to objektiv, ki je lahko super truper, a je uporabniško nemogoč za nekega profija. tak bo štiri na leto znucal. Si ga že uporabljal?

V širokem kotu pa niti ni tako pomembna visokoka kakovost. Po drugi strani je pa spet res, da v širokem kotu od kar poznam (že več kot 30 let) canon nikoli ni bil superioren.

Matjaž

P.S.
Tudi to je del te teme, zadnji EOS. Canon mora narediti nekaj na področju objektivov. In ko on to naredi, revolucionarno naredi. :!:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:30 
Odsoten

matjaz je napisal/-a:
blur je napisal/-a:

Včasih je za besede treba prej kaj prebrati, da zvenijo razumljivo.

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=20&z=3

malo zdaj o sony zgodovini.
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=389&z=1

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=645&z=1

Res pa je, da bodo morali tako Sony, kot Pentax in ostali kaj res revulocionarnega spet pokazati. Evo Pentax mi bo že prej kot v mesecu na zelo zanimivem mestu pokazal kaj je naredil.

Matjaž

to ni bilo nič osebnega če sedaj omenjam Canon. samo malo mi je čudno to da se sedaj samo iz canona lahko razvije revolucija. tako sem razumel vse skupaj.

verjamem, da bo 08 zanimivo in upam da bodo rdeči spet zadovolni ko bodo imeli kralja na iso standardu. včasih se je bralo da je canon boljši na visokem iso , danes pa bereš da ima canon boljši nizek iso. :lol:

to z isotom je kot primer, da se vedno najdejo izgovori kdo je za koga kje boljši. never ending story.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:42 
Odsoten
Marsal

Izgleda da narobe razumeš vsaj moje besede če name leti. Jaz ne govorim o edini revoluciji. Govorim o tem da je Canon na vrsti, da nekaj revolucionarnega pokaže, drugače se poglablja z drugimi v povprečje.

In če si bral članek. Že pred 30 leti je v amaterskem razredu z AE-1 naredil pravo revolucijo. Pred 20 leti je naredil pro revolucijo in v 10 letih pro trg obrnil za 180 stopinj. Tega preobrata si takrat niti zamišljati ni bilo mogoče. Zdaj je povsem ujet. In čas je da glede na količino patentov (je drugi v svetu takoj za IBM) pokaže kaj več kot današnje škatle, ki so razen senzorjev slaba kopija analognih.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:51 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Še eno predvidevanje: matjaz bo leta 2015 opustil fotografijo in začel gojiti ekolosko govedo brez metanskih plinov. Blur se bo v istem letu posvetil vezenju gobelinov na temo 30 -letne vojne in s tem dosegel svetovno slavo. 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:53 
Odsoten
vstopil v forum

Matjaž: Tudi to je del te teme, zadnji EOS. Canon mora narediti nekaj na področju objektivov. In ko on to naredi, revolucionarno naredi.

saj tu me malo bega revolucionarnost ... canon da na trg nov fiksni širokokotni objektiv, ki se po njihovih objavljenih MTF izračunih primerja z Nikonovim zoomom (ki zgleda, da je revolucionaren, vsaj po ostrini napram prejšnjim modelom C ali N), v praksi pa ga nikonov zoom krepko prešiša, kar je malo čudno, glede na to da je en zoom en pa fiksni ... ali moramo na revolucionarnost pri Canonu vsaj pri širokokotnih objektivih počakati še kakih 10 let. Bogve če je novi 16-35 L II sploh boljši od Nikona 17-35.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 dec 2007, 23:57 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Je res treba biti bog, da veš to? :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:05 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

matjaz je napisal/-a:
Že pred 30 leti je v amaterskem razredu z AE-1 naredil pravo revolucijo.

Uh, a že tolk je od tega. Pa Power winder s tremi posnetki na sekundo (al neki tacga :?:). Je takrat en novinar zapisal, da danes gledamo na to kot na luksuz, čez nekaj let bo pa to običajno kot so brisalci pri avtomobilih. Pa mu v glavnem niso verjeli a glej ga zlomka...

Tko d čist verjamem, da se lahko kakšna revolucija skuha :P (pa ne lih zdej k sem se mal opremu :( ).

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
juze je napisal/-a:
Grem jaz glancat nekaj črnega, dokler je to še edina kolikor toliko nova črna zadeva, ki deluje :lol:

A mas novo punco? :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:09 
Odsoten

matjaz je napisal/-a:
Izgleda da narobe razumeš vsaj moje besede če name leti.

Matjaž

saj sem rekel da ne leti nate.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:09 
Odsoten
Marsal

Kje je revolucionarnost v optiki se raje vprašajte. Revolucionarnost bo, ko bo kamera brez optike. Vse ostalo je že znano izpred 1900.

Testi pa lahko pokažejo tako ali drugače. Tudi jaz lahko dokažem, da še tako slab objektiv prešiša drugega. Recimo, dokazal sem da sigma 50-500 fiksnega canon 200mm f/2,8 L. A le v določenm razmerju oddaljenosti in zaslonke. Vse se da. Resno gledano pa so krop 1:1 meritve danes v širokem kotu plod nečesa kar z realnim prikazom fotke nima veze in s čimer se fotoreporter ne srečuje. Tisti ki res rabi kakovost pri svojem delu še vedno išče Leica optiko.

Matjaž

P.S.
Mehovka. Malo se zresni in ne kaži se kot nespodobni forumovček. Če nimaš kaj za povedat, raje bodi tiho. Vse ostalo je lahko debata lastne domače dnevne sobe. Tam lahko pametuješ po mili volji. Tu pa dodaj kakšen prispevek v pozitivnem smislu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:10 
Odsoten

matjaz je napisal/-a:
In čas je da glede na količino patentov (je drugi v svetu takoj za IBM) pokaže kaj več kot današnje škatle, ki so razen senzorjev slaba kopija analognih.

Matjaž

me prav zanima.

srečno in veselo 2008! :drunk:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 dec 2007, 00:11 
Odsoten
Marsal

Lubitel2 je napisal/-a:
matjaz je napisal/-a:
Že pred 30 leti je v amaterskem razredu z AE-1 naredil pravo revolucijo.

Uh, a že tolk je od tega. Pa Power winder s tremi posnetki na sekundo (al neki tacga :?:).

Dva. :wink: Samo Nikon na FM seriji je imel v hobi razredu 3. :idea:

Je pa takrat bil motorček na kameri nekaj takega kot imeti danes še 300mm f/2,8.

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 72 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: