* *
Danes je 21 jan 2021, 07:02

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 feb 2008, 20:11 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
romeno je napisal/-a:
Otto Von Chriek je napisal/-a:
Seveda imaš vso pravico verjeti temu kar praviš. Upam, da so tvoje teorije podkrepljene z več kot le pol letnika ekonomskega faksa.

Moje mnenje pa je, da zaradi tako pripadnih kupcev kot si sam, Pentax nima predstavništva v Sloveniji, je Nikon šele letos prišel k nam in ima Canon zanič servis in cene, ter vse ostalo kar vas še dnevno moti pri vseh naših podjetjih.
Japanom je gladko vseeno. Zakaj bi plačevali 5 novih delovnih mest in vlagali $$$ v marketing in adaptacije za manj kot 2mio narod, če na koncu Marko tako in tako kupi v DE.

Potem je bolje, da imajo eno papirnato lutko v SLO. Tisti, ki bodo kupili pri nas naj, drugi pa tako greste k njim v tujino. Vse ostane doma.

Če je kdo danes gledal poročila na komercialni televiziji je lahko videl kako so Severni sosedje pokupili umetna gnojila v Prekmurju.
Zakaj, zato ker so po toni za 30€ cenejša pri nas in zato ker so dobili prej subvencijo iz Bruslja kot naši kmetje (pa se denar iz Bruslja v Avstrijo in Slovenijo nakazali istočasno).

Se opravičujem za offtopic.

Ce zacnem o denarju iz EU me pa Matjaz lahko kar skine, ker mu s tekstom zasedem vse GB na serverju :)

Se en dokaz da se kupuje tam kjer je ceneje pa ce je to Albanije je pac Albanija.

Se res treba opravicit za konkreten: :offtopic:

Saj bo bols.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 feb 2008, 20:30 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Otto Von Chriek je napisal/-a:
Nisem hotel pogrevati zate očitno žolčne teme, Marko.
Seveda imaš pravico kupiti kjer je ceneje, samo glede na to kako malo nas je bi lahko Nikonova slovenska navodila za uporabo za npr. D3 tujim zbirateljem drago prodajali kot kurioziteto. Poskusi.

In podobno se zna zgoditi tudi s Slovenščino v EU. Mislim pal, da bi bilo dobro, le slovenci stopimo skupaj in podpremo drug drugega. In tudi naše trgovce, proizvajalce itd...

Moja mama se še spomni nemcev iz časov, ko nismo bili skupaj v EU (drugi svjetski), in ti povem, da nikoli ne nakupuje v Sparu.

Ni panike. Sem za podporo domaci ekonomijo in vse to, samo treba se je postavit na realna tla.

Upam, da bo nas jezik ostal se dolgo. Ce smo mali se to ne pomeni nic slabega. Da so me od tretjega razreda ucili anglesko pa ne morem jaz kaj dosti pomagat. Za nemscino mi ni bilo kaj dosti mar - mi je sicer malo zal iz taksnih in drugacnih razlogoc - sem bil podobenga mnenja kot tvoja mama - napaka.

Ce zeli mama bit korektna lahko zacne delat na svoji zemlji in brez tujih gnojil. Zmeraj je kje kaj 'nemskega' ali 'japonskega'.

Tega o cenah in nasih trgovinah pa res nimam rat in me zmeraj pogreje. Niti ne vem zakaj. Enostavno mi ni vsec.

Drugace sem pa verjetno med prvimi ki pri nas kupi kaksno neumnost, ceprav stane kje zunaj manj in celo vem kje in za koliko. Recimo 12 buteljk za 18 euronov. Vem, da jih dobim za manj, vem kje jih dobim za manj, vem kje dobim tisto kar je noter za se manj - sem pac mel dan. ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 feb 2008, 21:04 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Hm, kaj ma tole vaše razpredanje z mojim člankom, ne vem. Vem pa, da za vaša pisma obstaja tema v smetišču.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 mar 2008, 09:46 
Odsoten
Marsal

Kdor koli kaj piše po tujih forumih ali kje sodeluje, bi bilo fino, če pusti sled tega zapisa o moji filozofiji. Ki pa kot kažejo zadnje napovedi vse bolj meso postajajo.

http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1463&z=94

Jožko hvala za prevod. :wink: Ker je datum objave januar objave pomemben, sem le tega tudi pustil v angleški varianti.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 mar 2008, 10:35 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Mene je osebno še bolj prizemljil "čas streznitve". Super branje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 11:28 
Odsoten
napreduje v forumu

Fak... sm mal govoru z insajderji pa se je izkazal, da se nikoni prodajajo kot še nikoli... no kaj čmo počakmo na 22 april in poglejmo kako meso bo prinesel Canon...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 12:03 
Odsoten
Marsal

bofot je napisal/-a:
Fak... sm mal govoru z insajderji pa se je izkazal, da se nikoni prodajajo kot še nikoli... no kaj čmo počakmo na 22 april in poglejmo kako meso bo prinesel Canon...

Hja no, kot nikoli? Saj do sedaj se v masi še nikoli niso dobro prodajali. So bili vedno domena butičnega višjega ranga. In prav zato imajo še danes odličen status pro izdelovalca.
So mi ravno pred tednom iz Nikona za nemčijo poslali, da se 450D najbolje prodaja, potem pa 2 nikona sledita.
Pri nas pa je zdajle še zatišje za kakšno resno oceno, v foto se nakupi šele začenjajo. Resna prodaja se bo začela nekje konec meseca.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 12:13 
Odsoten
Marsal

22. april. Sam nisem nič spraševal o aprilu. So pa že lani rekli naj bi ven prišel model nov vstopni model, torej pod 450D.
Ostalo z večjimi novostmi, pa naj bi šele photokina prinesla. A bomo videli je rekel slep.

Manjka še zamenjava za D80, E-510, 5D, 1D MkIII

Išče se: D30, Alpha 900, D3x, K1D...

Letos bo res dobro leto.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 12:51 
Odsoten

matjaz je napisal/-a:
Manjka še zamenjava za D80, E-510, 5D, 1D MkIII

Išče se: D30, Alpha 900, D3x, K1D...

Letos bo res dobro leto.

Matjaž

nice!!!

me zanima kolk bo res pod tisto točko "išče se"

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 14:55 
Odsoten
vstopil v forum

Spc je napisal/-a:
Matjaž zelo dobro si napisal članek in opisal sodobne probleme z Canonom.
Tudi sam sem ob novem Canon EOS 30D imel ris v steklu na senzorski strani in počohano ogledalo nakar sem mogel aparat odpeljati na servis ne da bi mi novega dali (saj sem napako odkril po 3. dneh uporabe).
Ta ris se je zelo močno videl že pri f/8 zato me je to hudo motilo.

Vsaka čast.

še moja izkušnja pri prevzemu fotoaparata: pred par leti smo za službo naročili Canona A60,rabili smo pač en poceni fotič za občasno kako sliko naredit.Naročili smo ga preko Enaa.com.
Ko sem ga prevzel,sem ga pred trgovcem (oz.tisti ki predaja blago) vključil in opazil da sta na LCD zaslonu dva "mrtva" pixla.Ko sem to pokazal trgovcu,me je na vsak način hotel prepričat,da "toleranca pri digitalcih in LCD-jih so trije mrtvi pixli" Aha,in smo tam....
Zahteval sem da mi ga zamenja,pa mi pravi da je to edini. OK mu pravim,ni problema,potem pa denar nazaj oz. dobropis,pa naj me obvestijo ko dobijo novo pošiljko (oz.če tud to ne gre grem do njegovega šefa). Ko je videl da se me ne bo rešil je "šel pogledat,če pa mogoče vseeno imajo še kakšnega v skladišču" (seveda je (kao) slučajno bil) in mi ga je kislega obraza zamenjal.
Z vsem tem sem hotel povedat da ja najboljši način za reševanje tekih reklamacij da fizično prideš v trgovino in vztrajaš in "težiš" oz.mu pač direktno poveš da če ne bo hotel rešit problema,ne greš od tam!

Noben trgovec si ne bo privoščil,da druge stranke vidijo,kako je on nefleksibilen pri reševanju garancij :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 15:02 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Hja, sam to je verjetno le slučajnost, da je bil spet Canon ... podobno se dogaja še marsikje drugje in tudi ne samo v fotografskem svetu. Da se pa pri Canonu tako pogosto, je pa, verjetno, med drugim tudi posledica večjega tržnega deleža in s tem večje verjetnosti, da naletiš na slabo robo. Pa ne navijam za Canon, da ne bo spet navijaštva vmes :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 mar 2008, 18:35 
Odsoten
vstopil v forum

Matjaž: Manjka še zamenjava za D80, E-510, 5D, 1D MkIII

dvomim, da bodo že letos zamenjali 1D mkIII, kljub fiasku z AF, po mojem mnenju bo to drugo leto ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 mar 2008, 14:39 
Odsoten
Marsal

gutenberg je napisal/-a:

dvomim, da bodo že letos zamenjali 1D mkIII, kljub fiasku z AF, po mojem mnenju bo to drugo leto ...

Samo moj nasvet, upam. Tak al tak pravijo, da en pisun ozko gleda njihove široke načrte. :lol:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 mar 2008, 23:55 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
gutenberg je napisal/-a:

Ma jaz sem vedno mislil da canon kupiš nekako tako kot delnico petrola, zato da potem gemblaš kdaj ga je treba prodat da ne bi preveč izgubil ko pride nov model

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: