* *
Danes je 21 jan 2021, 05:20

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 jan 2008, 14:56 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Tisto je kompakt, ne paše v poglavje o DSLR-jih

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jan 2008, 13:47 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
Od kod je tista zadnja fotka iz članka? Mislim, da sem nekoč videl podobno ovojnico na LP plošči z naslovom "STAROGRADSKE: LIPA SI KA SLIKA" :twisted:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jan 2008, 14:49 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Foto: Tihomir Pintar

Je pa slika povsem njegov stil, 20mm, čb, kot v knjigah slovenskih pesnikov in pisateljev ter slikarjev.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 13:39 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

off topic

zanimiva tale foto-branža.. v vsaki drugi industriji neuradno pricurlja iz brloga vsaj kakšna informacija o novotarijah, pri fotoaparatih pa nič od nič oprijemljivega..

in mi ostajamo nestrpni.. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jan 2008, 15:18 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
Špilferderber je napisal/-a:
off topic

zanimiva tale foto-branža.. v vsaki drugi industriji neuradno pricurlja iz brloga vsaj kakšna informacija o novotarijah, pri fotoaparatih pa nič od nič oprijemljivega..

in mi ostajamo nestrpni.. :lol:

Eh, saj se nič ne dogaja, saj si prakktično nič ne izmislijo. Če pa si že, pa itak te ideja kakšnih pet let šparajo. Poglej kaj smo pred kakima dvema letoma napisali kaj naj v kamere dajo. In potem tako naprej. Lepo počasi nas ta branža molze. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 04:43 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - Tabor
Matjaž zelo dobro si napisal članek in opisal sodobne probleme z Canonom.
Tudi sam sem ob novem Canon EOS 30D imel ris v steklu na senzorski strani in počohano ogledalo nakar sem mogel aparat odpeljati na servis ne da bi mi novega dali (saj sem napako odkril po 3. dneh uporabe).
Ta ris se je zelo močno videl že pri f/8 zato me je to hudo motilo.

Vsaka čast.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 08:29 
Odsoten

Spc je napisal/-a:
Tudi sam sem ob novem Canon EOS 30D imel ris v steklu na senzorski strani in poèohano ogledalo nakar sem mogel aparat odpeljati na servis ne da bi mi novega dali (saj sem napako odkril po 3. dneh uporabe).

To bi se moral pa s prodajalcem zmenit (on je zadolzen za menjavo neustreznih izdelkov), servis samo servisira...

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 08:37 
Odsoten
pro
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
lament je napisal/-a:
Spc je napisal/-a:
Tudi sam sem ob novem Canon EOS 30D imel ris v steklu na senzorski strani in počohano ogledalo nakar sem mogel aparat odpeljati na servis ne da bi mi novega dali (saj sem napako odkril po 3. dneh uporabe).

To bi se moral pa s prodajalcem zmenit (on je zadolzen za menjavo neustreznih izdelkov), servis samo servisira...

LP

ampak pri nas trgovci to opcijo uporabijo res samo v skarjni sili (ob težkih grožnjah kupca) :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 08:51 
Odsoten

Kakor kateri. Pri Besotu sem se pred tremi leti brez tezav dogovoril za menjavo 350ke, ker je imela novo kupljena ze v startu fuc zaklop.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 09:26 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Jaz sem tudi brez problema zamenjal sony a100 pri mixiju, ker je šel zaklop, samo v roku 8 dni mora biti, pa ne težijo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 10:15 
Odsoten

8 dni sploh nima veze pri tem - ce gre za stvarno napako imas cas za uveljavitev 2 leti od nakupa oziroma 2 meseca od takrat, ko ugotovis, da gre za stvarno napako.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 11:15 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

lament je napisal/-a:
Spc je napisal/-a:

LP

Z Prodajalcem se ni dalo nič zmenit in niso sploh hoteli nič slišati o novem fotoaparatu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 11:16 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Spc je napisal/-a:
lament je napisal/-a:
Spc je napisal/-a:

LP

Z Prodajalcem se ni dalo nič zmenit in niso sploh hoteli nič slišati o novem fotoaparatu.

v tem primeru se obrne na tržni inšpektorat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 11:18 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

No sej so mi potem menjali vsa stekla in ogledalo ampak novega pa nisem dobil.
Aja kupljen je bil v Rolanu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jan 2008, 14:24 
Odsoten

To je pa zato ker se velika vecina ljudi narobe loteva resevanja problema -> gre do trgovca in se zeli z njim zmenit ustno. Potem te pa seveda trgovec izigrava in poslje na servis, servis spet nazaj k trgovcu... In na koncu nimas nic: niti resenega problema, niti nic konkretnega (papirnatega) kar bi sluzilo kot dokaz za trzno inspekcijo, zabil si goro casa... In potem si vesel, ko ti trgovec na koncu velikodusno "ponudi" odpravo napake s servisiranjem (kar pa ti itak pripada po garanciji in nima trgovec nic s tem)...

V tem digitalnem svetu obstaja tudi papir in priporocena posta. Verjemite, da je obcutna razlika, ce trgovec dobi jasen zahtevek na papirju, cetudi se potem naprej vse ustno dogovarjas glede resitve problema...

Glede nakupa v Rolanu pa tole - kolikor vem imajo tudi spletno trgovino. In po zakonu o varstvu potrosnikov (43. clen) imas pravico do odstopa od nakupa v roku 15 dni dni po prejemu izdelka brez navedbe razloga, ce kupujes preko interneta. Ce kupis v navadni trgovini pa te moznosti vracila nimas... ;) Tako da se splaca bolj kot ne vso elektrotehniko kupovati preko interneta, ce ima trgovina tudi spletno trgovino.
So pa seveda tudi med trgovci izjeme, kjer lahko v miru kupis robo v navadni trgovini in ti nic ne komplicirajo, ce zelis zamenjati izdelek z drugim - seveda z utemeljenim razlogom. Katere so te trgovine pa ne bom pisal (matjaz ne pusti oglasevanja). :)

Za konec pa se tole: zakoni so jasni, je pa na nas (potrosnikih), da jih izkoristimo sebi v prid.

P.S.: Spc, tudi mene so prvic tako nategnili kar se tice menjave izdelka - naslednjic sem kupoval drugje (ne bom delal profita trgovcu, ki me nateguje). In vsi ostali trgovci od takrat naprej so mi problematicne izdelke brez tezav zamenjali (v zadnjih 2-3 letih kakih 5 izdelkov).

LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: