* *
Danes je 21 jan 2021, 05:49

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 dec 2007, 15:27 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
tisto troje se lepo digitalno porihta in v digitalnem svetu ni tako pomembno

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 dec 2007, 23:28 
Odsoten
vstopil v forum

Matjaž: Poglej tudi malo MTF teste in boš videl kako hitro širokokotnik izgublja kakovost.

Pri zadnjih izdajah širokokotnikov so se MTF krivulje, kar opazno dvignile, napram prejšnjim serijam. Res problematični so samo še skrajni robovi slike.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2007, 10:50 
Odsoten
Pristopni član

Srednji in veliki format pri pokrajinah osvobajata.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2007, 11:15 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Remi je napisal/-a:

Res je, samo ne vem zakaj se točno teh treh stvari ne da naredit brez klikanja.
Če pa to gre, naj mi prosim kdo pove kako in s čim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2007, 11:57 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Remi je napisal/-a:

Res je. Sam bolje manj rihtat kot več.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2007, 15:55 
Odsoten
vstopil v forum

andrib1 je napisal/-a:
Srednji in veliki format pri pokrajinah osvobajata.

predvsem denarnico ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 dec 2007, 17:43 
Odsoten
astrofizik
Uporabniški avatar

Kraj: pri Kopru, med kakiji
matjaz je napisal/-a:
Remi je napisal/-a:

Res je. Sam bolje manj rihtat kot več.

Matjaž

raje vidim, da se na racun tega, kar se s klikom porihta, uredi tisto, cesar se ne more.

Jaz sem tako naredil s tistim svojim nikonom 10.5mm... na racun vecjega CA-ja sem dobil vec ostrine vse do roba.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 dec 2007, 18:22 

Zadnjič spremenil togrizek, dne 13 maj 2008, 20:47, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 dec 2007, 18:46 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

togrizek je napisal/-a:
Evo strategije Canona za 2008 8)

Čaka nas torej nekaj med 1D in 5D :D

Več tule.

Pa srečno Novo leto 2008 EOS!

To bodo Canon serviserji veseli. Ne bo zmanjkalo dela! :twisted: :lol:

Zgleda da se bo v letu 2008 splačalo en Canon servis odpret, storitve so vsak mesec dražje, aparati pa tudi prihajajo novi... :lol:

me sej niso nič takega napisali, samo to da pride nov izdelek , ki bo ponujal več za enak denar, kar je meni čisto logično. Ma saj se itak ve FF, več mpix zato da bodo prodajali, live view brez katerega danes ne gre več :twisted: ... cena pa verjetno okoli 2500€.

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2008, 18:26 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Še malo in zaključim, preberem in objavim zanimiv članek. Kaj me je pa privedlo do razmišljanja poleg vseh dodatnih zadev pa lahko vidite na slikici iz moje najnovejše 1ds že na tretji strani. A ni noben razumel. :lol:

»ZADNJI EOS« mitološka bajka o mojem zapisu

Tokyo, 20. december 2007. »Canon je v maju 2007 praznoval 70. obletnico obstoja. Mineva 50 let od odprtja evropske podružnice in 20 let od predstavitve fotokamere EOS 650, ki je skupaj z modelom EOS 620 pričela novo fotografsko ero. EOS fotografske kamere so osvojile sprva fotoamaterje in v nekaj letih še profesionalne fotografe. Canon je danes objavil, da so izdelali 30 milijonov kamer iz serije EOS od tega 10 milijonov digitalnih (začenši od modela EOS D30)«.

Ob vseh teh jubilejih Canonu mnogi čestitajo v želji še 10 ali več EOS uspešnih let. Sam se pridružujem čestitkam glede odličnosti serije EOS, katero 20 let uporabljam tudi sam s posebno prošnjo in člankom z naslovom »ZADNJI EOS«!
Fotografi prav od Canona v teh dneh pred sejmom PMA pričakujejo novosti, oziroma evolucijo EOS sistema. Sam bi od Canona po vseh teh dolgih uspešnih letih pričakoval kar revolucijo. Torej nekaj, kar bo Canonu zopet utrlo pot med tiste, ki so tehnološko vidno na prvem mestu.
Glede na dejstvo, da so drugo najbolj plodno podjetje na svetu glede patentov in so vse svoje prednosti EOS sistema že pred leti odkrili, do danes pa nič novega, revolucijskega pokazali bi bilo prav, da nam sedaj pokažejo zopet nekaj revolucionarnega.

Teza, ali grška bajeslovna bajka o mojem zapisu
EOS je tudi ime za grško boginjo jutranje zore. Zdaj po 20 letih je jutranja zora preko izredno plodnega opoldneva med leti 1994 do 2005 (saj je EOS sestra Heliosa, sonca) že prešlo utrujeno popoldne ter prehaja v večerni zahod, kajti sestra ji je tudi Selena (luna). EOS 1Ds MkIII je zame zadnja kamera, ki je še narejena v tem prečudovitem EOS dnevu. Kaj bo jutri? Mogoče bo mož Triton, ki velja za boga morja naplavil kaj novega. Vendar se zjutraj iz morja lahko pokaže tudi rumeno sonco. Čeprav pa, sonce na japonski zastavi je rdeče obarvano!

V članku »Čas novosti in streznitve« http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1259&z=1 sem že opisal, da nam zadnjih 20 let Canon nudi že poznano in dodobra zlajnano tehnologijo (AF, IS, merjenje svetlobe, zaklop, objektivi…), oziroma nam je marsikatero v digitalnem svetu enostavno skril (polprozorno zrcalo, očesno ostrenje). Zahtevo po dobičku je uspel vzdrževati z minimalnimi spremembami na kamerah in vsaj po mojem mnenju vse slabšo končno kontrolo. Danes, ko je celo v profesionalnem svetu kamer predvsem Nikon povsem ujel in v določenih elementih prehitel Canon pa lahko rečem, da je sistem EOS (Electro-Optical-System) prišel do svojega tehnološkega konca. Samo evolucija sistema se dolgoročno nikoli ne izkaže za pravilno odločitev. Konec koncev Canon to najbolje ve. Saj so prav z revolucijo v AF sistemu prehiteli Nikon tudi v profesionalni tehniki. A danes? Nudijo nam že dolgo poznano tehnologijo v novih magnezijevih škatlicah. Manjka pa kopica nove inovativnosti, ki bi bila po toliko letih že lahko izboljšana. Pokazati nam morajo več glede hitrosti, enostavnosti in predvsem natančnosti AF. Merjenje svetlobe, caplja na mestu enako že desetletje, predvsem E-TTL bliskovni sistem se ne more prikazati kot konkurenčno. Če je EF optični sistem leta 1987 naredil pravo revolucijo, pa je danes že zastarel. Konkurenca že nudi lažje objektive z dolgimi goriščnicami, novejše premaze leč, predvsem pa v sodelovanju s programi v kameri popravek njihovih optičnih napak. In ker gre napredek v foto industriji naprej bi bilo prav, da nam zdaj ob dejstvu, da Canon nima več neke bistvene konkurenčne prednosti predstavi nekaj novega in svežega, povedano revolucionarnega, da jim zagotovi nekaj nadaljnjih let mirnega spanca. Nam uporabnikom fotokamer DSLR pa nov napredek v tehniki.

Uvod
V uvodu bom zapisal svojo fotografsko pot in preko nje podal moje sedanje razmišljanje. Pisalo se je leto 1974... :bigear:

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2008, 18:50 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Grosuplje
Rajcat znaš pa bolje od marsikatere :kelnarca:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 jan 2008, 20:31 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Kraj: LJLJZQZX
Olaf je napisal/-a:
Rajcat znaš pa bolje od marsikatere :kelnarca:

:lol: :lol: :lol: :lol:

P.S. Očitno bo 2008 leto cedenja slin... :wink:

P.S.S. Je pač čas da CANON konča z EOS zgodbo...
(saj so EOS-e začeli že pri Folcvagnu delat :wink: )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 jan 2008, 09:27 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

toliko o HDTV kombinacijah: http://www.dpreview.com/news/0801/08010601casiof1.asp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 jan 2008, 12:43 
Odsoten
Predsednik FK e-foto
Uporabniški avatar

Kraj: Kranj
:55a:
Citiram:
Capturing up to 60 frames per second at full resolution and a staggering 1200 fps if you drop the image size to 336 x 96, this innovative camera will also shoot 1920 x 1080 Full HD movies at 60fps.

Hmmm, a bomo s fotoaparati snemali, al bomo s kamerami fotografirali :dontknow: to je sedaj vprašanje (za bližnjo prihodnost)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 jan 2008, 14:29 
Odsoten
vstopil v forum

MarkoPolo je napisal/-a:
:55a:
Citiram:
Capturing up to 60 frames per second at full resolution and a staggering 1200 fps if you drop the image size to 336 x 96, this innovative camera will also shoot 1920 x 1080 Full HD movies at 60fps.

Hmmm, a bomo s fotoaparati snemali, al bomo s kamerami fotografirali :dontknow: to je sedaj vprašanje (za bližnjo prihodnost)

in na koncu bomo zopet na filmu pristali :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 164 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: