* *
Danes je 16 avg 2018, 05:32

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: nakup prvega d-slrja
OdgovorObjavljeno: 08 apr 2018, 23:50 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo!

Sem nov na forumu in se želim začeti amatersko ukvarjati s fotografijo. Po pregledu foto opreme po internetu, sem se odločil, da si kupim Canon 80 d z objektivom ef18-135 is ums. Me pa zanima mnenje izkušenih uporabnikov ali je to primeren fotoaparat za čistega začetnika, z nekaj osnovnimi znanji, oz. kakšna alternativa obstaja poleg tega kita.

LP

Na vrh

Naslov prispevka: Re: nakup prvega d-slrja
OdgovorObjavljeno: 09 apr 2018, 14:12 
Odsoten
vstopil v forum

Za začetnika je dovolj vsak dslr tudi 5 let star. Najbolj pomembni so objektivi, zato raje več za dober objektiv.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: nakup prvega d-slrja
OdgovorObjavljeno: 10 jun 2018, 11:17 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni. Rabil bi pomoč za nakup prvega DSLR fotoaparata. Rad bi nekaj rabljenega do 200€. Na vprašanje kaj bi rad slikal bi rekel, da hočem allrounderja za vse možno predvsem pa za družinske fotografije in slikanje v naravi ampak ne macro. DSLR me zanima zaradi formata slike RAW in pa manualno nastavljanje vseh nastavitev saj bi se rad učil. Edini fotoaparat, ki me še drugače zanima in ni DSLR je Sony DSCHX350 in še to samo zaradi velikega zooma, snemanja videjev v 1080p in cene novega 300€ kar se mi zdi malo za tak fotoaparat. Zanima me tudi mnenje o tem Sony aparatu v primerjavi s temi DSLR spodaj oz nasploh v primerjavi z starejšimi DSLR modeli.
Gledal sem na Bolhi in nekako se odločam med Canon EOS 1100D, Canon EOS 500D in Nikon D60. Vsi so kar stari modeli ampak, če so dobri za začetnika mi je ok. Ker pa se učim hitro bi rad aparat čim bolj podoben nekemu ne preveč dragemu “semi-pro” aparatu s katerim bom zadovoljen tudi kot malo boljši amater. Zanima me mnenje za te modele saj je cena tam nekje 130€. Verjetno so še kaki boljši modeli, ki jih dobiš za tako ceno ali malo več amapak to je vse kar se je našlo na bolhi za tak budget. Seveda premišljujem o nakupu boljšega objektiva ampak za enkrat bi se rad le učil. Na kaj sem naj pozoren ob nakupu rabljenega aparata, da ne bom kupil nekaj pokvarjenega?
Hvala v naprej

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: