* *
Danes je 26 sep 2017, 18:55

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: nasvet pri prodaji
OdgovorObjavljeno: 09 feb 2017, 13:32 
Odsoten
Pristopni član

Mogoče je že kdo imel podobni primer, pa me zanima kako se je odvilo. Pred časom sem prodal ohišje, kupcu poslal fotografije aparata, dobila sva se čez par dni in je imel priložnost ohišje pregledati, narediti par poskusnih posnetkov, nakar je stekel dogovor za prodajo. Čez nekaj dni me kontaktira, da je body poškodovan (vidna poškodba). Sam poškodbe nisem opazil, tudi on pri ogledu aparata ni. Čez par dni sms, da bi želel body vrniti..
Zdaj sem v dilemi. Sem prepričan, da body ni bil poškodovan, prav tako je imel kupec možnost pregleda. Imam lahko komplikacije, če aparata ne vzamem nazaj? Ker glede na to, da se mi je javil par dni po prodaji, bi lahko body poškodoval tudi on.
Kak nasvet? Hvala.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: nasvet pri prodaji
OdgovorObjavljeno: 09 feb 2017, 17:11 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Vsi nakupi starih, rabljenih stvari so po sistemu videno-kupljeno, neglede ali je bilo to rečeno pri nakupu ali ne. Torej ni kasnejših reklamacij, sploh če veš da te napake prej ni bilo. Razen če namerno prodaš okvarjeno zadevo, pa še takrat v naši državi na žalost kupca ni možnosti reklamacije. [-X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 feb 2017, 17:45 
Odsoten
Pristopni član

Če bi se izkazalo, da je elektronika v okvari in tega nisem opazil bi še vzel nazaj. Ker pa je ohišje udarjeno, to ne smatram za skrito napako in ne odstopam. Sploh ker ni šlo za prodajo po pošti in si je kupec zadevo ogledal.
Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 feb 2017, 21:53 
Odsoten
vstopil v forum

Ma folk kupuje te dslrje kateri nimajo pojma. Sploh na bolhi imaš take paciente. Sem jih spoznal že kar nekaj. Ceno ti zbijajo na podlagi minornih praskic in prahu itd. Da bi pa kdo preverjal mehaniko, ostrenje, knofe itd...to pa ne. Sem imel nekoga ki je trdil za moj 7D, da ima senzor poln prahu ko je gledal šum na ISO 3200 in 100% povečavi #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 apr 2017, 22:32 
Odsoten
Pristopni član

Pred leti kupil Canonov 17-85, na katerem je bilo potrebno menjati flex kabel. Objektiva takrat nisem sprobal na vseh zaslonkah. Prodajalec je vedel da gre za napako ampak jo je zamolčal, po dveh dneh se mi je začelo javljati connection error 04. Poklical sem ga, vse kar sem dobil v odgovor je da sem imel priložnost objektiv sprobat. Tako kot je napisal grizliboy, pri nas ni reklamacije. Na koncu je s servisom prišlo kot nov objektiv.

Če veš da si prodal brezhiben body potem od tega ne odstopaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 apr 2017, 10:33 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ja, videno/kupljeno.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten