* *
Danes je 15 dec 2017, 05:39

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 42 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Ocenjevanje fotografij v galeriji
OdgovorObjavljeno: 13 dec 2009, 00:26 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Vrhnika
Tokrat bom ocenil eno izmed fotografij;
Izjemno lepe barve. Da. Svetloba je sicer moteča vendar. Ja. Fotografija za v galerijo. Da.
Da. Dejmo jo v galerijo. Ja. Da. Dobra je. Ja. Sicer pa. Da in Ja in še enkrat Da.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 feb 2010, 22:58 
Odsoten
vstopil v forum

Fotografija v GALERIJI
Alice
Fotoholik
Z dne 03.02.2010
http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=97639&limit=437&sortby=

Poglejte primer, kako lepa fotografija !
Pa poglejte ponovno ocene, ko so nekatere spake v svojih pripombah ob koncu stavka dodajali
,da ,ja in podobne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 feb 2010, 14:03 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
MF je napisal/-a:
Fotografija v GALERIJI
Alice
Fotoholik
Z dne 03.02.2010
http://www.e-fotografija.com/galerija/gallery_bigpic.php?id=97639&limit=437&sortby=

Poglejte primer, kako lepa fotografija !
Pa poglejte ponovno ocene, ko so nekatere spake v svojih pripombah ob koncu stavka dodajali
,da ,ja in podobne.

Ok, komentarji so solidni, niso ravno konstrukti.....ampak na splošno izražajo na preprost način neko všećnost do videnega.

Če te prav razumem, tebe motijo tisti JA in DA na koncu ?

Zdej ali ne veš kaj to pomeni, ali te estetsko to moti ?

Tisti DA-ji in JA-ji so kratka sporočila avtorju, da so oddali klik za atelje !

Ne vidim tukaj nekih problemov, da bi lahko to okarakteriziral kot SPAKE :?

lp Jang

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 feb 2010, 17:52 
Odsoten
vstopil v forum

Fajn Jang, da ste tu tudi taki kot Ti.
Jaz sem morda včasih malo nestrpen in v določenih primerih skrajnež.
Hitro odreagiram.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 apr 2010, 13:40 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: MOJSTRANA
:lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 19:10 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Velenje
Žal,se moram strinjat da v zadnjem letu pojem " ocena " v galeriji pomeni skoraj nič!!Blogerska dogovarjanja,beri sugestije so zrušale nivo kakovosti fotografij v ateljeju!!!Večkrat se spomnem Empirika (katerem so te kuhinje uplivale na odločitev da zapusti Galerijo in Forum),ko je zagovarjal kakovost,pravilen pristop komentiranja in ocenjevanja na osnovi znanja,izkušenj,kreativo-racionalnega pogleda na fotografijo!Pri tem je zagovarjal oseben pristop avtorja določeni tematiki,kar je danes za večino ocenjevacev enačba s tremi neznankami!!!Danes v atelje gre 90% fotk ki nebi bile sprejete na kakčno lokalno razstavo,sploh pa ne na razstave pod pokroviteljstvom FZS,PSA al pa FIAP!!?
Šeenkrat bi apeliral na "stare mačke " da poskuša svojim avtoritetom uplivat na "zelence" ki si sami ob fotki napišeju komentar,al pa "občudujejo" sliko nekega XY-a po po dogovoru z svojimi somišljeniki dajo ocene med 1 in 2!Noro,a ne?? [-o< [-X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 19:58 
Odsoten
vstopil v forum

velja 1 je napisal/-a:
Žal,se moram strinjat da v zadnjem letu pojem " ocena " v galeriji pomeni skoraj nič!!Blogerska dogovarjanja,beri sugestije so zrušale nivo kakovosti fotografij v ateljeju!!!Večkrat se spomnem Empirika (katerem so te kuhinje uplivale na odločitev da zapusti Galerijo in Forum),ko je zagovarjal kakovost,pravilen pristop komentiranja in ocenjevanja na osnovi znanja,izkušenj,kreativo-racionalnega pogleda na fotografijo!Pri tem je zagovarjal oseben pristop avtorja določeni tematiki,kar je danes za večino ocenjevacev enačba s tremi neznankami!!!Danes v atelje gre 90% fotk ki nebi bile sprejete na kakčno lokalno razstavo,sploh pa ne na razstave pod pokroviteljstvom FZS,PSA al pa FIAP!!?
Šeenkrat bi apeliral na "stare mačke " da poskuša svojim avtoritetom uplivat na "zelence" ki si sami ob fotki napišeju komentar,al pa "občudujejo" sliko nekega XY-a po po dogovoru z svojimi somišljeniki dajo ocene med 1 in 2!Noro,a ne?? [-o< [-X

Ah Velja... Zakaj se sekiraš zaradi ocen? Če je nekomu pač nekaj všeč to tudi pove. Galerija deluje na ta način že vrsto let in glede na-to, da še vedno obstaja je pač OK. Več povejo komentarji, pa če so še tako čudno napisani.... analiziraj jih in to je to...

Preveč teorije zarote študiraš...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 20:35 
Odsoten
Marsal

velja 1 je napisal/-a:
Večkrat se spomnem Empirika (katerem so te kuhinje uplivale na odločitev da zapusti Galerijo in Forum),ko je zagovarjal kakovost,pravilen pristop komentiranja in ocenjevanja na osnovi znanja,izkušenj,kreativo-racionalnega pogleda na fotografijo!

A dej dej, sploh veš zakaj je empirik šel? Glede na tvoj 2 post tu gor že kar vem, da si nekaj užaljen. Sam komentarje preberem in si jih dam za uh. Pozitivno in negativno. Vsak ti lahko nekaj da.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 21:22 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ma tole , da gre 90% fotk v atelje ne štima !

Kolk točno, bi znal MM iz statistike ven potegnit.....bi bil zanimiv podatek.
Glede kriterija za " Atelje" pa smo se že v štartu dogovorili in po raznih temah na forumu že močno povaljali.

Kokr sm jaz zastopu ta A kriterij je takole: " V atelje naj romajo fotke, ki imajo nekaj več, kot pa en navaden snap !"
O tem sem se ravno včeraj dotaknil pod Mrkijevo nagico.........en kup avtorjev , en kup takšnih in drugačnih komentarjev, tudi boldanih.....ampak ni uspela prilezti do A .
Resno se sprašujem, le zakaj neki..........saj je res, da bi lahko bila hudo boljša, vendar ima nek foto pristop, ki pa žal ni dosegel vrhunca.....mislim na fotografskega, da ne bo nesporazuma :lol:

Sem že kliknil Ja za v A , pa jo ocenil celo s 6 ali 7 ali tudi 5........tehnično so bile švoh, ampak konstruktivne in s vsebino.
Pa nisem imel slabe vesti, ker vem, da bo avtor naslednjič dal več od sebe.
IN TO JE POINT !
Tako da je Atelje za mene en stopnička višje od ostalih mnogobrojnih zelo slabih snapov !

Drugo pa je Razstava in Galerija..........menim, da imamo mnogo več HUDO dobrih fotk kot pa se vidi, ampak žal te rubrike ne bodo dosegle.

MM je tisti, ki klika za naprej.....pa žal nima časa...........kdo ga pa ima danes #-o

Velja1 , Peace :wink:

lp Jang

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 21:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

velja 1 je napisal/-a:
........ Empirika (katerem so te kuhinje uplivale na odločitev da zapusti Galerijo in Forum),ko je zagovarjal kakovost,pravilen pristop komentiranja ..............

Pusti Lava da spava 8)

Velja1........Glede komentiranja Empirika....... : " Empi je foto maestro svoje klase, kapo dol, to je za priznat, ampak pristop h komentiranju je bil slab in ŽAL ni bil ekvivalenten njegovemu foto znanju. Spuščal se je zelo nizko in vnašal ŽAL mnogo nemira. Tega mu ni bilo treba, saj bi se od njega lahko v normalni komunikaciji veliko naučili !
Kuhna gor , šporget dol.......kuhali smo vsi, dodajali začimbe in nekateri požrli tudi svoje "nebuloze" .....on jih ni znal ! "
Kriv je sam in ne mi vsi, ki smo videli včasih tudi kaj drugače in si mu drznili to napisat !

Qrc, gremo dalje.........karavana je čedalje daljša in težko obvladljiva......torej moramo držat skupaj, v dobrem in slabem.....tako na Štajerskem in Goriškem :wink:

lp Jang

P.S. Izklopiocenepress :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 maj 2010, 22:17 
Odsoten
vstopil v forum

ja, najlažja rešitev bi bila cca 10-13 kljukic za razstavo. Za galerijo bi komisija odločala. Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jun 2010, 08:39 
Odsoten
Pristopni član

Da ne bo pomote Matjaž!Zelo dober vem zakaj se Huti izločil!Kak bi povedal en od naših članov:"Sanitarne higijene"!Drugič jaz nimam bit zakaj užaljen.Moj pristop Galeriji je bil odmerjen z enako težo kot pristo katerm koli klubu!Namen pa: učenje,usmerjanje lastnih imperativov,ter ugotavljanje kolik sem akceptiral pozitivna ter negativna mnenja o lastnem delu!Glede da sem preveč samokritičen,na "ustvarjanja " kolegov v galeriji opazujem z spoštovanjem!Nos ne porivam v teme ki niso v krogo mog razmišlanja (o fotografiji )!
Moti pa me,kot sem napisal da nivo kakovosti fotk ki prihajajo v galerijo občutno peša,ne da bi bolj izkušuni kolegi svetovali kot v časih kaj je dober ,kaj pa ne!!!Začetnikom smo pustili da sami sebi pišejo komentarje ter talajo rečimo tem ocene!
Upam da je zdaj bolj jasno kakšen namen je imel moj drugi prispevek?Pač,sem bolj redkobeseden! [-X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jun 2010, 08:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

morebiti mas mal prevec znanstven pristop ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jun 2010, 22:52 
Odsoten
Pristopni član

Simpatično povedano (znanstven )!Mogoče pa je nekaj v tem,ko sem svoja prva spoznanja o pogledu na fotografiju iskal v odpadniškem razmišljanju MAGNUM-ovcev, pred davnimi leti,za ketre ni bilo pomembno a je komp. v zlatem rezu,a je prisoten šum,moteči elementi kot so droti,stebri,kamenje in pd.!Predvsem naučili so me brati,ne smo gledati dela avtorjev!
Danes če nisi šolan na Toskanskih gričih,al pa eksotičnih obalah si za danjšnje pojmovanje "expertov" dvojna ničla 00 [-X

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 jun 2010, 23:50 
Odsoten
Marsal

Velja1, dokler ne boš širokomisleč, boš bolj tikitiki. Pa ne mi z raznimi starinskimi FIAP-i in FZS. Vsaj tu na forumu in v galeriji je bolj malo Toskancev, kaj exotikov, u jebela kaj šele magnumovcev. Še sam nisem kaj prida seznanjen z njimi. Predvsem pa ta galerija ima povsem drugo poslanstvo (pa ne mi reč da tudi to razumeš) kot razumeti želje magnumovcev.

Glej, za ta denar ki ga daš za galerijo in forum je to to. ko ti ni všeč pač greš višje. Simple ko pasulj. Jamrat zna vsak. Že po tem da imaš samo par postov na forumu in še to v jamr jamr temi vse pove. Delaj, komentiraj, piši, vzpodbujaj, uči druge, če znaš, a to gre iz tvoje smeri? Vidiš tako jaz delam, jamram ne, se sploh ne vtikam drugam!

Matjaž

P.S.
Če kaj me moti, potem so to tisti ki vse vedo, kritizirajo, a malo naredijo da bi znanje drugim tudi delili. :evil:
Daj pokaži in deli svoje znanje. Te takoj podprem!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 42 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: