* *
Danes je 12 dec 2017, 09:16

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: yurko pod očesom kritikov
OdgovorObjavljeno: 16 jul 2007, 11:23 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Avtor Yurko je eden izmed najbolj cenjenih v Galeriji. Zelo malo njegovih fotografij je neocenjenih, kaže pa se izredno hiter napredek od prvih fotografij, ki so dobile tudi najnižje ocene, pa do današnje všečnosti, kjer dobiva samo najvišje in množico komentarjev.

yurko je vsekakor lahko vzgled tudi ostalim. Podajte tudi vi svoje mnenje o njegovi galerijski poti.

http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... userid=742

Matjaž

P.S.
O sebi je podal tudi svoj portfolio.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 jul 2007, 12:08 
Odsoten
Galery Editor

Kraj: Podlehnik
Sedaj se bo pa tudi Olki oglasil, saj mi je Yurko kot avtor znan od samega začetka pojavljanja na e-fotografiji, obenem pa ustreza tudi mojemu okusu in pojmovanju dobre fotografje.

Predvsem me je v začetku vedno navduševala tehnična perfekcija objavljenih pokrajinskih fotografij. Ko pa je udaril z njemu lastnimi detajli, ki jih je jemal iz arhitekture, pa je pokazal tisto bistveno pri vsakem posameznem avtorju: To je oko! Ali bolje rečeno zmožnost vsakdanji motiv videti po svoje, ga tudi znati umestiti v kompozicijsko perfekcijo in vse skupaj uskladiti še barvno. V vseh naštetih parametrih Yurko briljira in zato mi je eden najljubših avtorjev zadnjega obdobja.

Ker pa poznam tudi ostali Yurkov opus, se čudim le temu, da širši, ne le laični javnosti ni bolj znan kot vrhunski fotograf.

Eto toliko zaenkrat z moje strani.

LP Jure

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jul 2007, 09:09 
Odsoten
e-Fotografija član
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Meni je pri Yurkovih fotkah najbolj všeč to, da včasih padejo pod standard, ker to naredi cel opus bolj človeški. Včasih se mi namreč vse skupaj zdi že preveč popolno, nekako podobno kot matematična natančnost Bachovih skladb. In v bistvu je to edina stvar, ki jo pogrešam pri njegovih fotkah - premalo je "grdih" fotk. Premalo je fotk, kot je ta: http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=11848
Z drugimi besedami, fotk, ki so tehnično čisto mimo, ki šumijo in so stresene in nimajo perfektne kompozicije, pa vseeno povzročijo epileptični napad zaradi mešanice občudovanja in fovšije.
Forma je doterana do konca, in pogosto, če ne večinoma, je to dovolj, da človeku spodnja čeljust pade na poročno anatomijo, ampak včasih zmanjka materije.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 jul 2007, 19:54 
yurkove fotografije so mi zelo všeč. imajo tisti nezemljski pridih, ki presega običajno domišljijo, so estetsko prefinjene, v njih je začutiti avtorjevo noto. edino česar njegove fotografije ne premorejo dovolj, je strast. in to je tisto, kar te, jure, še loči do nesmrtnosti. v tvojem pogledu jo je zaslediti, je tam in ždi, izrazi jo še v fotografiji.

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 jul 2007, 21:41 
Odsoten
Pristopni član

Yurko je človek, katerega sem ob prihodu v galerijo prvo opazil. Njegove linije in arhitekturni detajli ... ravno to po čem sem sam zelo hrepenel. Velikokrat sem večkrat na dan prečesal njegovo galerijo in iskal navdih za posnetke. Lahko rečem da mi je za vzgled (po moje najbolj v tej galeriji).

V galeriji je zelo tih, umirjen, skoraj neviden. Ko pa doda fotko, useka z bombo, a se za njo spretno skrije. Tudi v živo ga poznam kot izjemno dobrega in prijaznega človeka, njegove fotke pa mi to celoto še bolje izpopolnijo.

Yurko - go with the flow;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 jul 2007, 19:53 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

Yurko ima svoj MOJO in to cenim!
lp
R

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 jul 2007, 12:15 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Ljubljana
Moment, ko se še jaz oglasim na forumu:

Juretov portfolio je dobesedno v stilu "fotka, da te kap..."

Od "Zakrpane srajce", "Mi trije smo najboljši par", "Mladost na stopnicah", "Večnost trenutka!, "Skozi svetlobo" (in tako naprej) spremljam tvoje objave in v večini primerov ostanem brez besed ter napišem NO COMMENT ob prilepljeni 10-ki ali 9-ki. Za tukajšnji komentar sem hotel najti pripombo k eni tvojih fotk in narediti c/p, pa ne najdem...glasi se nekako tako: Razlika med Juretom in ostalimi, ki tu objavljamo je v tem, da mi vsi gledamo, Jure pa vidi.

Tvoje fotke so mi verjetno všeč, zato ker si kompozicijski in barvni obsedenec, definitivno Fibonaccijev sledbenik in zapriseženi perfekcionist. V veliko veselje in čast bi mi bilo, če bi se tudi osebno spoznala in izmenjala kako fotografsko skrivnost.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 jul 2007, 19:51 
Odsoten
Pristopni član

zame je yurko "gospod fotograf",
katerega fotke so izrazno in stilno
perfektne.

pri njegovih fotografijah bistvo očem ni nevidno,
čeprav prav gotovo tudi gleda s srcem.

Na vrh

Naslov prispevka: Yurku za njegove fotografije vse čestitke
OdgovorObjavljeno: 22 jul 2007, 20:07 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Koper
Jaz se mu klanjam.

Samo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 jul 2007, 22:42 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Podgurje
Yurko, čestitke za tako dobre fotke in za še boljši "uč".

Čisto svoj, zelo razpoznaven stil fotkanja. Bravo.

BTW, razmišljaš o kakšni razstavi?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2007, 00:18 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Gorica
Bravo Jure - se kar pridružujem predhodnikom...
Iz predstavitve na spletu se izkaže, da je Yurko otrok digitalne dobe in ne fotograf z dolgoletnim stažem, kot bi lahko sodil glede njegovih mojstrovin.
Za to je potrebno oko, pa tudi veliko dela-fotografij ;) in kamero vedno s seboj ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2007, 04:01 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor - Tabor
ro-bi je napisal/-a:
Yurko ima svoj MOJO in to cenim!
lp
R

Se strinjam.
Vsaka čast yurko-tu, kapo dol.
=D=

Tudi dokaz, da se da z kompaktom narediti dobro sliko:
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... tby=search

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2007, 06:18 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Se podobno kot Olki čudim, da Yurko ni bolj znan slovenski fotograf, njegov sloves je bolj ali manj le na internetu, kar je pravzaprav škoda (ali pa se motim?). Vsekakor eden od tistih fotografov, ki kljub širokemu opusu še vedno zna presenetiti, ne glede na to, kaj je že pokazal.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 jul 2007, 09:46 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

yurkotov čas zagotovo še prihaja.....
drugače pa avtor z prefinjenim občutkom za kompozicijo in estetiko,
pa še dobro usodo ma, da lahko toliko potuje po tem lepem svetu!
vsekakor eden tistih, ki je svoje fotografsko izražanje harmoniziral.
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jul 2007, 21:39 
Odsoten
žigolo
Uporabniški avatar

Kraj: Rusty
Yurko mi je najbolj všeč, ker je tiho. To, da ima fotke visoko nad povprečjem večine znanih fotografov, mu je jasno.

Ampak on je tiho. En nivo višje kot vsi mi, to najbolje vidiš takrat ko piše. In ker je to redko, znam to cenit.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 40 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: