* *
Danes je 12 dec 2017, 09:15

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: rnr72 pod očesom kritikov
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 09:45 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
V drugem pregledu in komentiranju avtorja si tokrat oglejmo in komentirajmo dela avtorja rnr72. V Galeriji ima že bogato kilometrnino saj je svojo prvo fotografijo pod naslovom "klopca" oddal že v aprilu 2004.

Vse fotografije avtorja rnr72
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... userid=104

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 10:46 
Odsoten
vstopil v forum

Hehe ... pisalo se je leto 2004 ... jep, od takrat sem jih res že kar nekaj prilepil, še več pa naučil od vseh vas, ki ste bili in ste še prisotni s svojimi grajami, komentarji, napotki, ocenami ... hvala vsem ... tu pa lahko sedaj nadaljujete .... brez zadržkov :P

LP Sandi :fles:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 12:55 
Odsoten
e-Fotografija član
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Ma v bistvu jaz Sandijevim fotkam zamerim samo eno - niso značilno njegove. Ima morje fenomenalnih fotk, tudi takih, pri katerih mi motivika načeloma ni ravno blizu, pa mi še v njegovi izvedbi še zmeraj delajo štalo v glavi, ampak nikdar se mi pa še ni zgodilo, da bi pogledal pomanjšano fotko in rekel "A, Sandi je spet nekaj objavil."
To je nekak to, kar sem mislil povedati.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 13:16 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor / U-117
juze, to je prej + kot -

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 14:33 
Odsoten
Pristopni član

Ja meni je tudi ravno ta razpon v stilu in v motivih ter obvladovanje različnih pristopv (če lahko tako rečem) k fotkanju nekaj, kar dela tvoje fotke tvoje - in če kaj, mi je to en velik velik plus. Poleg tega noro obvladuješ linije in svetlobo, kar je razvidno že od prvih objavljenih slik naprej, teli zadnji seriji Portland in Neskončni krogi življenja sta pa preprosto fantastični.
Ja svaka čast no, kaj nej rečem. :workship:

Žiga

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 15:07 
Odsoten
vstopil v forum

Juže, Zheega, MHO ... hvala ...

Juže, to imaš nekako prav ... tisto tapravo še iščem, čeprav se mi vse bolj dozdeva, da tematsko ne bom nikoli pristal v eni sami skupni točki, marveč na več mozaično štukanih. Serije, take in drugačne počasi nastajajo ... kaj pa vem, mene včasih nekaj zagrabi, pa se lotim, potem pustim, delam spet drugo, pa se potem spet vračam nazaj, pa dokončujem ... kot praviš, štala :P ... pa jo bom nekoč pospravil, boš videl :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 jun 2007, 20:17 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

rnr72... slike so zelo fine :)

pa ce se vkljucim se v splosno debato..meni se pa zdi lih to da bi silil v neki stil z glavo skozi zid malo neumno,.. stil ze dobis ce ga ,.. ampak to v par (deset) letih fotografiranja (rnr72, govorim na splosno, tebe ne poznam), pa tudi ce ga nimas,.. konec koncev je po mojem mnenju boljse ce si odprt za razlicne stile, oz te privlaci fotografija na sploh, estetika itd.. stil pomeni do neke mere tudi ozanje tako ustvarjalnosti kot domisljije..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 jun 2007, 15:24 
Odsoten
Pristopni član

O drugih (mnogoterih) vrlinahSandijevih fotk bodo zagotovo povedali več tisti za mano, jaz pa bi izpostavil mojstrsko obvladovanje barv.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 jun 2007, 19:29 
sandi je fotograf, ki je na dobri poti, da postane zelo dober fotograf, manjka mu le še izoblikovanje čisto svojega stila: pri rezanju-kadriranju in barvah se mu ta že pokaže, tretja stvar, ki pa je za odlično fotografijo kjučna, zgodba, pa mu (pre)večkrat (u)manjka. le- ta je velikokrat samo nakazana in ne izpeljana do konca. tu vidim tisto ločnico, ki ga še loči do nesmrtnih. :) dal bi ti še pa en predlog: vidi se, da si dete digitalne fotografije, ki vse premalo printa svoje fotografije. sam si videl, kako vse drugače je videti fotografija na papirju in kako na monitorju. zato: printaj!! :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 jun 2007, 19:42 
Odsoten
vstopil v forum

mihaa, pas, empirik ... hvala tudi vam ...
Zelo so mi dobrodošla vaša mnenja ... vsekakor jih bom znal v prihodnosti upoštevat :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jun 2007, 00:04 
Odsoten
Pristopni član

jaz pa morem priznati, da pri vseh Sandijevih fotkah opazim kanček obdelave, ki zajema vse fotke in ga nisem videl še nikjer drugje :wink:
Sam sem se že probal približati takšni obdelavi a brez uspeha .

Morem pa čestitat avtorju, ki me s svojimi fotkami vsakič zelo preseneti, prav tako pa preko komentarjev vidiš, da je fajn pjeb (kar da še dodaten +) :D

Jaz bi rekel takole - nadaljuj po svoje, nej te nosi filing, uživaj!

P.S.: Tole vse skupaj sem napisal kot ponosen očka, ki ima za sabo že 34 let fotografskih izkušenj in si je z umetniškimi fotkami postavil svojo hišo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jun 2007, 09:06 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Kot je že Juze ugotovil, nimaš prepoznavnega stila, ampak to sploh ni slabo. Je pa res, da zelo težko rečeš, aha, to je Sandijevo delo. In če sem prav videl celotni opus, prevladujejo pokrajinske fotke, ljudje so na njih bolj ali manj okras, tako imenovane ulične fotografije pa ni veliko. Skratka avtor, ki skrbi za višji nivo posnetkov v Galeriji.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jun 2007, 10:18 
Odsoten
žigolo
Uporabniški avatar

Kraj: Rusty
(Nevem sicer na kakšni podlagi ti to pišem, ampak ... )

rnr72

Tvoja fotografija je brez razsežnosti, kar je po mojih kriterijih največja prednost, kar si jo lahko fotograf dobi. Ko imaš nek stil, potem se ljudje prej ali slej naveličajo tebe in tvojih fotk. (Zato je mene strah, kaj naj še slikam, da bo uredu razen sestre, ko skače :) :) )

Sicer nikoli nisem in nikoli ne bom razumel besede kadriranje (zame bo to vedno inovativno uvrščanje glavnega motiva v prostor), ampak, za mene je tvoje kadriranje 1a.

Toni so raznoliki, prav tako svetlosti fotk. BP.

Zgodbe je prejle en forumaš omenil. Tvoj način pripovedovanja zgodb je nor. Ti zgodbe ne poveš, ampak jo samo položiš na jezik, tako, da jo moraš sam izpljunit, kar je noro, če še nisem omenil.

Kot največji minus ti štejem samo to, obdelaš fotke tako, da ne ostanejo neutralne, zdijo se mi take čudne

Pa čestitke za fotografijo tedna, nora obdelava ;)

Zadnjič spremenil mju, dne 30 jun 2007, 11:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 jun 2007, 11:28 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Galerija rnrja72 kaže stopnjo obvladovanja orodja, o kateri nas lahko večina fotoamaterjev le sanja. Zna narediti fotke z "Uf!" faktorjem, kar konec koncev dokazuje tudi njegova priljubljenost Galeriji. Pokrajine so žmohtne za ugriznit, a včasih malenkost neodločne: kot da se ne morejo odločiti, ali bi kompozicijo peljale v smeri klasičnega globinskega kadriranja s prvim planom in ozadjem, ali pa bi se povsem zapeljale v abstrakcijo barvnega in geometrijskega vzorca.
Moj izbor petih:
Elements
Moja Okna
Potovanja v mehkem
Pali!
Premor

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 jul 2007, 14:24 
Odsoten
vstopil v forum

Majke mi, hvala vsem, .... Mju, ti pa znaš napisat, da res globoko seže.... v kombinaciji s fotografijo, boš nekoč prav gotovo na prvih straneh :)
Hvala vam!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: