* *
Danes je 15 dec 2017, 05:40

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Empirik pod očesom kritikov
OdgovorObjavljeno: 10 jun 2007, 15:11 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Avtor empirik je svojo prvo fotografijo v Galeriji objavil 12.12.2005. Do sedaj je objavil že 252 fotografij. Danes sem ga pozval ali ga lahko kot prvega dodam pod našo kritično lučjo in evo. Tu je link do njegovih fotografij.

http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... serid=1595

Prosim, da si še preden oddate vašo kritiko preberete pravila. Seveda pa si dobro oglejte njegove fotografije, ustvarite si lastno mnenje o njegovih delih in nam kot njemu to mnenje tudi predstavite.

Matjaž

Zadnjič spremenil matjaz, dne 14 jun 2007, 14:07, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 jun 2007, 17:53 
to. sem že nestrpen. pa brez milosti, prosim. do konca. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 jun 2007, 18:05 
ok; zakaj fotografija? zmeraj sem občudoval slikarstvo in želel slikati pa so me glede tega naredili z dvema levima rokama. :D pa sem posegel po fotoaparatu. in tako lepo japonci delajo namesto mene jaz pa samo pritiskam. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 jun 2007, 20:34 
Odsoten
vstopil v forum

Pa da napišem nekaj .... Deus Benedictus .... fotografija, ki meni osebno predstavlje tu v galeriji nekako tvoj preboj, oziroma fotografija, s katero si opozoril bolj konkretneje nase in pri kateri sem si rekel, glej ga zlomka, saj bo še kaj iz tega. Sprva kot komentator, si se zdel malce siten in zatežen, ampak potem se človek navadi, ko sem pa imel priložnost te spoznat še v živo, sem pa ugotovil, da si pravi božji volek ... hec
:wink: ... oziroma dobil zelo dober občutek, o osebi, s katero sem se pogovarjal.
Če gledam celotno galerijo, vidim, da si izoblikoval nek svoj stil razmeroma zgodaj, ter da točno veš kaj hočeš in pričakuješ od fotografskih motivov, ki se pojavljajo pred tabo.
Sicer sam, kar pogosto nergam, zaradi tvojega pretiranega zavijanja fotk v temo, ampak potem se spomnem, da je to pač tvoj stil in si ne morem kaj, kot da to tudi spoštujem. Tudi ko jih v galeriji ocenjujem, gledam nekako tako, znotraj tega koteksta in jih ne primerjam z deli drugih avtorjev. Enostavno imajo neko svojo patino staranja in so kot dobro staro vino, ki si ga skrival v temni hladni kleti, ter ga sedaj počasi vlečeš na dan, da mu vdahneš tistih pet minut v barvah tople svetlobe in zraka, preden ga izpiješ.
Vsekakor mislim, da si na pravi poti, z dovolj originalnim in prepoznavnim stilom, z izoblikovanim fotografskim karakterjem, ter svežimi idejami, kar v današnjenm svetu, preplavljenem z digitalnim materialom, gotovo nekaj šteje.

LP Sandi

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2007, 07:44 
huh, take lepe besede sem nazadnje slišal od mame v tretjem razredu, ko sem točno prišel na kosilo. :) hvala, sandi. ampak božji volek!? :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2007, 11:19 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Ja, to, da imaš rad slikarstvo, pojasni veliko. Sicer pa si ljubitelj bolj temačnih tonov (morda le obdobje?) in kot je že zapisal Sandi, imaš svoj prepoznaven stil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 jun 2007, 11:53 
hvala tudi tebi, aleš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 jun 2007, 19:28 
Odsoten
Pristopni član

Hja, jaz na Galeriji (pa tudi v fotografiji nasploh) nisem ravno nek starosta, saj vse skupaj spremljam šele (zelo) slabo leto, tako da ne vem koliko ti moj komentar pravzaprav sploh pomeni. No, pa vendar, tvoje fotke spremljam vse od serije Sporočila lepih mest (ki je, mimogrede, meni osebno ena najboljših serij v Galeriji). Kakšne se mi zdijo tako-tako, kakšnih preprosto ne razumem, spet tretje pa mi vzamejo sapo in jih takoj shranim na disk in kažem kot moje. :moon:
Ne resno, si mi eden najbolj inovativih fotografov tu, z verjetno kar najbolj specifičnim pristopom, ki je postal že nekakšna zaščitna znamka. Predvsem me navdušujeta precej mračnjaško vzdušje in huda kontrastnost, ki prevladujeta na tvojih fotkah, kaj pa vem zakaj... Na nek način se mi zdijo tvoje fotke dovolj tuje sodobnemu svetu kričečih barv, dovolj preproste in dovolj izpovedne, da prizore, ki jih srečujemo na vsakem koraku in jih imamo za samoumevne, postavijo pod vprašaj. Specifičnost motiva, kompozicije in obdelave pa to le še stopnjujejo. Čeprav moram dodati, da se mi nekaj tvojih zadnjih fotk zdi morda vendarle pretemnih. Moje mnenje.

Še nekaj: všeč mi je, da imaš do fotografije inteligenten, če ne kar intelektualen pristop: da, kot je rekel Sandi, točno veš, kaj hočeš od motivov, da ima vsaka tvoja fotka natančno definiran naslov in sporočilnost (čeprav jasno slednja zato ni nič manj odprta interpretacijam) in da je za razumevanje fotk pogosto treba kar nekaj časa razmišljati. Tega ne najdeš prav pogosto, se mi zdi.
Ok, toliko. Ne bom ti rekel, da ti želim dobro svetlobo še naprej, ker ta ni tisto, kar dela tvoje fotke vrhunske; če že, potem raje čimveč "sijočih mračin". :satan:
Lp,
Žiga

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 jun 2007, 07:53 
žiga, najlepša hvala za to, tvoje, videnje mojih slik. si ga bom shranil in ga kazal naokoli. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 jun 2007, 13:06 
Odsoten
mojster

Kraj: Ljubljana
Pri tako plodovitem avtorju je kar težko napisat poglobljeno oceno, ki ne bo enostavno ponavljanje že izrečenega. Kljub nekaterim odstopanjem je avtor prepoznavem po svojem posebnem odnosu do interijerjev s temačnim nadihom pa vendar s posebnimi mehkimi prehodi oblik. To tehniko mehčanja in temnenja motiva je v bistu njegova zaščitna znamka. Me pa bolj od naključnih motivov prepričajo nekateri portreti z ulice, še posebno pa obe seriji: "Sporočila lepih mest" in " Kmetske slike". Ti dve kolekciji me prepričata tako vsebinsko-sporočilno, kot tudi "slikarsko".

Oskar Karel Dolenc

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jun 2007, 07:15 
oskar, najlepša hvala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jun 2007, 08:53 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Mojih top 5:

Ramala

Crossroads

Instant karma

Oluja 1995-2006 II.

Babilon

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jun 2007, 11:41 
lukka, hvala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jun 2007, 15:08 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ribnica, Bratislava
Jaz se strinjam z vsem kar so že napisali, tudi jaz sem ljubiteljica tvojih slik, ki so res nekaj posebnega in za mnoge tudi navdih. Tvoje fotke imajo posebno energijo, in zdi se mi, da vsaka izmed njih nosi veliko zgodbo o čustvih in življenju nasploh. Tvoja titpična obdelava naredi slike sanjske in čustvene. Vsaj tako jih jaz dojemam. Hvala ti za to!

Še mojih top 5:

Ramala
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=12212

Adagio Mistico
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=16620

(Your Own) Personal Jesus
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=16938

Oluja 1995 - 2006 VI. Svoboda
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=19597

06:15.00
http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... p?id=20235

LP, Petja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 jun 2007, 18:22 
Odsoten
vstopil v forum

E moj Empirik, težka je s teboj. Moram priznati, da si mi šel včasih malo na živce. Malo zaradi slabih zavor, malo zaradi preagresivnih obdelav. Pa sem si mislil: "Se bo že unesel fant, počakajmo."
In potem se je zgodilo, da sva se unesla oba. Ti si zamenjal zavorne ploščice (tudi te niso najboljša marka), jaz pa sem začel gledat na fotografijo drugače in sprejemati tudi bolj obdelane fotke. Prepričal me je rezultat.
O tvojih uspešnih ciklih ne bom ponavljal za predhodniki. Se kar strinjam z njimi. Prepoznaven slog, vsebina vedno!
Vem, da boš uspešno peljal evolucijo naprej, čeprav ti diši tudi revolucija. Ma zato smo tukaj mi, da ti povemo kdaj si zadel že v planke in ti pokažemo pravo špuro. Saj je široka in prostora za ustvarjalno in izpovedno delo je dovolj!

Simon

ps.: Če ti čas dopušča in te volja ni minila, se kar poizkusi še s čopičem.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 43 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: