* *
Danes je 17 okt 2019, 03:46

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: dare-t pod očesom kritikov
OdgovorObjavljeno: 22 nov 2007, 11:35 
Odsoten
Galery Editor

Kraj: Podlehnik
Redno se uvršča med finaliste izbora fotografije tedna! Očitno je dober ali pa všečen. Ocenite ga!

Gospod dare-t je vaš!!!

http://www.e-fotografija.com/galerija/g ... serid=1208

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 nov 2007, 12:03 
kaj naj rečem drugega, kot to, da je po mojem mnenju daleč najboljši naravoslovni fotograf na tej galeriji. ima prefinjen občutek in oko, kako še iz tako "banalnega" motiva narediti tisto tapravo. v njegovih fotografijah je zaznati je tudi izredno mero potrpežljivosti in racionalnega pristopa k samemu motivu. dare, mislim, da te v prihodnosti čaka kakšna naslovnica(e) national geographica.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 nov 2007, 12:29 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Bi kaj dodal, pa je empirik že vse napisal.
Zato samo: c/p empirik

LP

Aleš

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 nov 2007, 18:03 
Odsoten
napreduje v forumu

Za mene eden boljših pokrajinskih fotografov. Zelo rad prebiram njegova dela in jih včasih nekatere jemljem za referenčna. Zato rad vidim njegov komentar pod mojimi deli.

Dare, kaj naj ti rečem, imaš oko za motive in jih znaš lepo predstavit. Predvsem si pa odličen "lovec" za pravo svetlobo. Dare še veliko uspešnega dela ti želim!

P.S.: Škoda, ker smo toliko narazen, ker bi te velikokrat, ko mi napišeš bolj kritičen komentar povprašal, kaj vse te moti in kako bi ti zadevo izpeljal, kajti preko foruma se mi tega ne da :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 nov 2007, 11:46 
Odsoten
vstopil v forum

Big man with big hand using bigma.
Rezultati pa govorijo sami zase. Bravo dare!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 nov 2007, 13:20 
Odsoten

prima krajinske fotke, vedno rad pogledam!
lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 nov 2007, 13:38 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Lahko rečem samo, Dare :arrow: care :D
Rad imam jutra in v tvoji izvedbi so čudovita

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 nov 2007, 18:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Res ja je treba poudarit obcutek za svetlobo, ki jo obvlada mojstrsko. Problem je ze to svetlobo opaziti v naravi in potem se ponavadi ni zadost samo fotkat, ker na fotki ponavad to drugace izgleda. Daretu pa to rata, ne glede al je to pokrajina al pa kaj drugega. Potem je tu se subtilna obdelava, da ni to pretirano navito ampak ravno prav, tako barve, kontrasti in svetlost oz. temnost. MAjstr.
Se ena stvar.. subtilna izbira motivov, ki niso sami po sebi ekstremni ampak najveckrat precej umirjeni, vsakdanji vse skup pa fantasticno izpade
lp plizzzzzzzzzzz

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 nov 2007, 12:05 
Odsoten
vstopil v forum

Dare je dober in všečen (v najboljšem pomenu te besede).
Narava in igra svetlobe ujeti v kratkih trenutkih. Biti tam ob pravem času. Kapo dol. Edino kar mu gre zameriti je, da moti medvede in druge gozdne živalce pri počitku, ko ob vseh nemogočih urah lomasti naokoli. :)
Priden! :daumen:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 nov 2007, 17:17 
Odsoten
Marsal

Sram te bodi Matjaž, da zdajle nimaš v glavi avtorja, ki se ga tako hvali in je celo pod očesom kritikov. :( Se posipam s pepelom in grem v galerijo ob klečanju pogledat kaj avtor nam pokaže in bom zapisal kritiko.

Matjaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 nov 2007, 22:12 
Odsoten
Pristopni član
Uporabniški avatar

Kraj: CE_LJ_e
(zelo) dober in (zelo) všečen naravoslovni fotograf in kot je že misfits rekel- dare-t = Care-T! z velko..
mene je pri tvojih fotkah najbolj prevzelo dejstvo obvladovanja in bistroumnega izrabljanja nastavitev fotoaparata...da o motivih, ki jih izbiraš in zajameš (recimo temu čisto vsakdanji motivi) sploh ne govorim..
če si (še)ne lastiš naslovnice kakega naravoslovnega lista, ti pa želim to čimprej. ker bi se spodobilo in bi bilo pravično..
Lp
Miha

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 nov 2007, 12:16 
Odsoten
Vreden zaupanja
Uporabniški avatar

Kraj: Republic of Passivia-Aggressivia
Ma, meni so njegove fotke (povečini) super. Je pač naravoslovni fotograf, ki dejansko ima okus, ne samo fetiša na čim večji zoom in jamranje o težavnosti tovrstne fotografije, kar je nekako tako pogosto kot nenarejeno prijazni kelnerji. Tako da hvaljeni vsi odgovorni, da je ratalo kaj takega.

(Aja, krajine so mi pa zgolj zmerno všeč :D )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 nov 2007, 22:01 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

Meni se zdi opus mojstra Dare-tja zanimiv predvsem zato, ker je v našem krožku najbolj izrazit in dosleden krajinar. Lahko, da kdo sem pa tja pošlje kako pokrajinsko fotko, ki Daretove seka, mogoče je kdo boljši v hribih, drug v grafizmih, a kot celota, tu Dare v tej panogi vodi. In to drži. Naprej pa:

Na splošno lahko krajinske fotografije v skladu z novejšimi dognanji vrhov gruzijske likovne kritike razdelimo na tri kategorije - zlozlolepe, suši in draveljska-čistilna-naprava. Z drugimi besedami, realistične fotke, ki za svoj objekt jemljejo lep prizor iz neokrnjene narave, tradicionalno globinsko kadrirajo in so običajno tonalno in kontrastno bogate; abstraktne fotke, ki za svoj objekt jemljejo lep prizor iz neokrnjene narave, kadrirajo v en plan in so minimalistične po kompoziciji, tonalnosti in kontrastu; realistične ali abstraktne fotke, ki za svoj objekt jemljejo naravo, v katero je posegel človek, saj v skladu s svojim filozofskim prepričanjem menijo, da je narava tako ali tako človeški ideološki konstrukt.

Glede Dareta se mi zdi, da je v njem (večinoma) preveč ekperimentatorja, da bi se zadovoljil s prvo izbiro; na trenutke (posebej v nekaterih jezerskih fotkah, ne vem, a zdi se mi, da jih ta link vseh ne pokaže?) tvega in poseže v interpretacijo narave onstran udobnega estetskega pogleda; a večinoma izbere drugo, minimalistično, abstraktno pokrajino, ki jo za hip osvetli žar "prave svetlobe".

To je mogoče tudi ključ za razvoj, ki mu bom z veseljem sledil: še malo več potrpežljivosti pri čakanju svetlobe, še malo kaljenja v tehnikah fotografijanja, pa še malo več drznosti.

Lp,
Luka

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 dec 2007, 13:17 
Odsoten
vstopil v forum

Kraj: Lost in Iceland
Najlepša hvala, prav super "darilo" ste mi pripravili ob drugi obletnici nabave sploh prvega (D)SLR-ja ...
Empirik, tvoj komentar bom pokazal doma in sem zmagal pri rebalansu proračuna :deal: ... A700 za "wildlife" in 5D za ostalo press 8) ... in dalje sanjal kukuruz :kiss5:
Lukka, tvojega si bom pa sprintal in trdo uokviril, ... in če me bo začelo kaj "odnašati", si ga "vržem" v glavo ... :daumen:

Še enkrat hvala vsem, Dare

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: