* *
Danes je 17 dec 2017, 18:41

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prenos video posnetkov in kasnejši ogled
OdgovorObjavljeno: 29 dec 2014, 15:27 
Odsoten
Pristopni član

Zdravo!

Imam Sony kamero HDR-PJ530, katera shranjuje posnetke na kartico microSD. Zanima me, na kakšen način lahko prenesem posnetke na rac. Sedaj sem prenasal z PlayMemoriesHome, vendar ko s tem programom prenesem posnetke npr. na USB ključek, in si želim posnetke pogledati na TV, mi med posameznimi posnetki nastane nekaj sekundni premor, kar je pri ogledu zelo moteče. Mi pa kamera snema (vsaj ko prenesem je tako) v m2ts, mp4 in THM formatu... Kateri se uporablja za kaj?

Naj povem, da sem glede videa popol amater. :D :D :D

Predvidevam, da je potrebno posamezne posnetke z "ne vem katerim" programom obdelati... Prosim za pomoč.

Hvala za odgovore.

LP, Marko

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prenos video posnetkov in kasnejši ogled
OdgovorObjavljeno: 03 jan 2015, 08:48 
Odsoten
vstopil v forum

Kaj pa če bi kamero in televizijo povezal z HDMI kablom in gledal direktno z kamere?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prenos video posnetkov in kasnejši ogled
OdgovorObjavljeno: 29 jan 2015, 19:24 
Odsoten
urednik e-Fotografija.hr

Kraj: Zagreb
Ja koristim isto PlayMemory.
Ampak ne prenašam z kamere, nego z card readera.
Play Memory prepozna novi medij in prenese u m2ts formatu. Kvaka je da kamera snima u MTS formatu jer su datoteke do 2Gb. I onda Play Memory to spoji u m2ts format u veličinu koja je snimana.
Taj format (m2ts) je AVCHD kodiranje i najkvalitetniji je. U njemu i treba snimati. Ali on ima visoki bitrate i nisu svi USB-ovi u stanju to prenesti u realnom vremenu. Zato treba to konvertirati u niži bit rate. Ako reproduciraš na HDTV, ostaviš HD rezoluciju i smanjiš bit rate ispod 10MBps. To će svaki USB podnjeti.
Za to koristim AVS video konverter koji ti omogućava podešavanje svih parametara. Ako zadržiš x264 kodek, staviš bitrate na 4MBps i koristiš Level 5, kvalitetu nećeš vidljivo narušiti, a taj video će reproducirati svaki uređaj.
Odabereš kao izlazni MP4 format i pomiću MKVgui (besplatne) aplikacije pretvoriš ga u MKV format. Po dosadašnjem iskustvu, to daje najbolje rezultate.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: