* *
Danes je 17 dec 2017, 16:54

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: snemanje z Nikonom 5300
OdgovorObjavljeno: 22 okt 2014, 21:12 
Odsoten
Pristopni član

Prosim za nasvet.
Z Nikonom 5300 sem za poizkus snemal video v slabiih svetlobnih pogojih - nočni posnetki križišča. Objektiv nikorr 18-105 F/3,5 - 5,6. Posnel sem klip v katerem je bilo precej digitalnega šuma. Ne vem točno katero vrednost sem premikal in dobil super posnetek, barve dejanske, ostrina ostri robovi (hiše). Pri kasnejših poskusih sem dobil potem samo dobre posnetke brez šuma. Pri dveh prodajalcih sem potem poizkusil izvedeti kako naj delam da bi imel bolj pod kontrolo, saj pri fotografiranju z odvisnostmi nimam težav.. Izhajam iz najnižjega ISA, odprte zaslonke (5,6) in časa 1/100s. Ostrim na zadnjem displayu, ročno ali avtomatično. Zanimalo me je kako nastavitve za fotografiranje vplivajo na video posnetek. En prodajalec mi je rekel da se lahko snemajo tudi scene in druge nastavitve, drugi pa , da je video ločena veja ki ima svoje nastavitve (čas, Iso in zaslonko). V navodilih piše da je potrebno za video nastaviti na M, in da potem lahko spreminjaš občutljivost in čas. Zanima me kakšen čas lahko uporabim glede na število sličic na sekundo (25p), če bi imel npr. občutljivost na 400 in polno odprto zaslonko?
No drugi prodajalec mi je tudi svetoval da bi namesto obstoječega objektiva raje vzel fiksnega 35mm z 1,8 zaslonko ali 50mm z 1,4 zaslonko da bi to bila ena od rešitev ker sta bolj svetlobno močna.

lep pozdrav in hvala za vsak nasvet.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: snemanje z Nikonom 5300
OdgovorObjavljeno: 23 okt 2014, 09:39 
Odsoten
Pristopni član

Pri snemanju s 25fps je najbolje uporabljati čas 1/50, saj je vse gibanje najbolj naravno (180° shutter angle). Če bo pa res preveč svetlobe pa lahko tudi 1/100 - gibanje bo preveč zamrznjeno, tako da se kar drži 1/50.
Fiksni objektivi so za snemanje res fajn - dobiš na ostrini in manj šuma bo, ko boš lahko znižal ISO.

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 okt 2014, 20:25 
Odsoten
Pristopni član

Najlepsa hvala za odgovor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 nov 2014, 12:01 
Odsoten
Pristopni član

jan97 je napisal/-a:
Pri snemanju s 25fps je najbolje uporabljati čas 1/50, saj je vse gibanje najbolj naravno (180° shutter angle). Če bo pa res preveč svetlobe pa lahko tudi 1/100 - gibanje bo preveč zamrznjeno, tako da se kar drži 1/50.
Fiksni objektivi so za snemanje res fajn - dobiš na ostrini in manj šuma bo, ko boš lahko znižal ISO.

Lp

Imam še eno vprašanje, kdaj snemati z 50f/s ? Kako je potem pri montaži če so klipi z različnimi hitrostmi 25 in 50f/s mešajo?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: