* *
Danes je 18 okt 2017, 06:29

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Premiere export + QuickTime + size/time limit + kdo ve kaj..
OdgovorObjavljeno: 09 feb 2013, 17:47 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Pozdravljeni!

Imam GoPro posnetek, posnet v 1080 25fps, dolg cca 2:30:00, sestavljen iz 4 clipov. Delam v Premiere CS5..
Za export uporabljam preset "HDTV 1080 25fps", kot sem to ze 1000x.
Tokratna sprememba je le, da sem output croppal na 1366x768px (ker rabim samo en del iz celega posnetka) in to tudi spremenil pri presetu. Vse lepo in prav, Encoder zacne in tudi dokonca delo. Kreira mp4 posnetek velikosti cca 9GB. Ko pa skušam posnetek predvajati mi QuickTime javi napako, da posnetka ne more odpreti. Tudi VCL ne naredi nic, odpre prazen posnetek z 0:00:00 na casovnici.
Sem ponovil export ze 3x pa vedno enako. Enkrat sem Encoder pustil delovati cca 10min ter nato prekinil export. Ta (nedokoncani) posnetek, pa mi QuickTime normalno predvaja. Tudi crop in format so pravi.

Kje je problem?!? Ker export traja cca 2 ure, je malo tezje eksperimentirati.. :/

Hvala vnaprej za ideje in predloge!
Matic

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Premiere export + QuickTime + size/time limit + kdo ve kaj..
OdgovorObjavljeno: 12 feb 2013, 09:24 
Odsoten
urednik e-Fotografija.hr

Kraj: Zagreb
Problem je u QT na PC-u. Probaj reproducirati Win Media Playerom. VLC je namijenjen streamingu, i ne snalazi se dobro sa autonomnim videom.
Ja obično s encoderom renderiram 1080p sa 30Mbps bitrateom (što je previše za normalnu reprodukciju, ali je visoka kvaliteta same slike). Onda sa AVS video konverterom napravim format koji je potreban. Svaki video koji radim trebam za projektor (1024x768) i za reprodukciju na PC-u. Tu napravim 720p sa 4Mbps birateom i x264 kodekom. Za projektor ide u wmv formatu sa 1.5Mbps biratea da se reproducira preko mreže.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: