* *
Danes je 17 dec 2017, 16:54

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: AVCHD ( MTS ) Sony v drug format
OdgovorObjavljeno: 19 jul 2012, 16:36 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Ljubljana
POzdravljeni

Iscem converter za pretvorbo posnetov iz kamere HD 1920*1080 v nek drug, manj obsezen format za gledanje na TV-ju brez izgube kvalitete.

Kaj priporočate?

Lp,d.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: AVCHD ( MTS ) Sony v drug format
OdgovorObjavljeno: 19 jul 2012, 21:16 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

dj_jojo je napisal/-a:
POzdravljeni

Iscem converter za pretvorbo posnetov iz kamere HD 1920*1080 v nek drug, manj obsezen format za gledanje na TV-ju brez izgube kvalitete.

Kaj priporočate?

Lp,d.

Ta je pa močna :) AVCHD je trenutno eden najboljših načinov kompresiranja videa (gre za MPEG4, h.264), kar pomeni da je v teh datotekah največ video podatkov pri najmanjši možni velikosti. Zato je (praktično) nemogoče pretvarjati brez izgube kvalitete v še manjše datoteke. Lahko pa pretvoriš v isti ali kak drug format, a le z večjo ali manjšo izgubo kvalitete, in le v tem primeru bo rezultat manj obsežna datoteka.

Jaz fullHD 1080p MTS datoteke s podatkovnim pretokom 20Mbps pretvarjam v HD 720p MP4 (avc) obliko s 3Mbps (datoteka je tako 7x manjša). Seveda pride do izgube kvalitete, a na TV jo težko opaziš (seveda pa imam v arhivu vedno MTS originale!). Je pa za tako pretvarjanje pogoj seveda dober program in dobri kodeki.

Za pretvarjanje pa uporabljam brezplačni program FormatFactory, ki če ga pravilno nastaviš, odlično deluje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jul 2012, 21:51 
Odsoten
vstopil v forum

Format factory je res super zadeva.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 jul 2012, 21:56 
Odsoten
napreduje v forumu

Kraj: Ljubljana
ga bom sprobal...

Gre se za to, da sem sedaj povezal moj NAS (mrezni disk in DLNA streznik ) s TV-jem in mi mts datoteke predvaja, slika je fenomenalna, a rahlo steka ( vsake toliko se za par sekunf izgubi zvok ) ali pa zacne nalagati. Sicer ne vem a TV-je ne znese tako hitro dekodirati ali NAS ne utege posiljati podatkov. Naceloma na racunalniku če predvajam isti film ni teh tezav...

Tako da imate kako konkretno resitev za ta problem...

LP,D.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2012, 11:50 
Odsoten
vstopil v forum

dj_jojo je napisal/-a:
POzdravljeni

Kaj priporočate?

Lp,d.

priporocam mpegstreamclip, hiter, enostaven in dela v win ter osx
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2012, 13:45 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

sammy je napisal/-a:
dj_jojo je napisal/-a:
POzdravljeni

Kaj priporočate?

Lp,d.

priporocam mpegstreamclip, hiter, enostaven in dela v win ter osx
lp

Ali si ta programček preizkusil tudi z AVCHD-MTS 1080p datotekami, ali pa le malo na pamet svetuješ?

Programček seveda ne zna obdelati ničesar, za kar kodeki niso že naloženi na PCju (in MTS 1080p ni mačji kašelj!), pa še takrat ko kodeki so naloženi, ni ravno zanesljiv in kvaliteten (kup kodekov, ki jih imam naložene, očitno narobe uporabi in rezultat je film s popačeno sliko ali pa celo brez nje).

FormatFactory naprimer (pa tudi "SUPER video encoder" in "HandBrake", pa še kateri), prav tako brezplačen, pa ima(jo) vse kodeke v paketu, pa še rezultati so mnogo kvalitetnejši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2012, 17:09 
Odsoten
Pristopni član

MpegStremclip da boljše rezultate kot FF, le prave nastavitve moraš uporabiti. Če klikaš kar nekaj na slepo pa je FF boljši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 jul 2012, 22:13 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

asocialec je napisal/-a:
MpegStremclip da boljše rezultate kot FF, le prave nastavitve moraš uporabiti. Če klikaš kar nekaj na slepo pa je FF boljši.

Če si že tak poznavalec bi pa lahko še napisal, kakšne nastavitve so po tvojem prave (in pa seveda, katere kodeke je potrebno instalirati ter kje jih dobiti), ne pa da le vehementno napišeš en stavčič, ki nikomur ne koristi!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2012, 18:01 
Odsoten
Pristopni član

primus58 je napisal/-a:
asocialec je napisal/-a:

Če si že tak poznavalec bi pa lahko še napisal, kakšne nastavitve so po tvojem prave (in pa seveda, katere kodeke je potrebno instalirati ter kje jih dobiti), ne pa da le vehementno napišeš en stavčič, ki nikomur ne koristi!

Obesil sem se na tvoje pljuvanje nad kakovostnim converterjem in hvaljenjem npr. firnat factory-ja. Ne rečem, da je FF slab, super je njegova enostavnost in privzeta podpora mnogim kodekom, a mpegstr. ga po kakovosti rezultatov prekaša na celi črti.

Kratka navodila (žal ne morejo biti 100% za vse, ker se razlikuje glede na sistem):
- namestimo le nujno potrebne kodeke, razni kodek packi so večinoma slabi in nam povrh vsega še zapacajo sistem
- za video obdelavo imajo vsi spodobni NLE programi (premiere, avid, edius, vegas) vključene potrebne kodeke
- mts je že od samega začetka "čudna" kombinacija mpeg4 (h.264) v mts kontejnerju in zahtevna za obdelavo. Ne preseneča, da se še najlažje obdeluje v sony vegasu. Na windowsih z obdelavo tudi ni večjih težav in pri večini montažnih programov dobimo ustrezen kodek, ki ga mpegstr. zlahka prebavi + izpljune dober rezultat. Na macu je .mts skorajda nepodprt, tako da puščam odprto ... če potrebuje kdo pomoč za mts na osx naj kar vpraša.

Popularni kodeki/formati za različne namene:
- mpeg2 za dvd medije
- mpeg4 (h.264) za predvajanje na multimedijskih napravah
- mov (h.264) za youtube in vimeo
- delovni kodeki za montažo (ProRES na osx, DNxHD za avid, cineform za PP, vegas, edius ima svoj intermediate kodek). Za coloring pomaga tudi pretvorba v navidezno večji barvni razpon pomaga (npr. 8bit iz DSLR-ja v 10bit cineform).
- originali za arhiviranje, pri exportu po možnosti brez irelevančne kompresije

Vimeo in youtube priporočata 5 Mbps za full hd, a se pozna razlika v kakovosti, če posežemo po višjem bitrateu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2012, 22:04 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kaj svetovati človeku, ki vprašanje zastavi takole:

"Iscem converter za pretvorbo posnetov iz kamere HD 1920*1080 v nek drug, manj obsezen format za gledanje na TV-ju brez izgube kvalitete.
Kaj priporočate?"

Očitno se kaj dosti ne spozna na video formate, kodeke, kompresije, itd! Naj torej uporabi FormatFactory, ki le s klikanjem po liniji najmanjšega odpora naredi sprejemljiv izdelek, ali pa naj se, kot pišeš, ukvarja s takimi in drugačnimi kodeki, nastavitvami, programi, bitratei, itd???

In kaj sem jaz zapisal? Da MpegStremclip s tistim, kar je privzeto naloženo na Winsih, ne naredi sprejemljivega izdelka, če ga sploh naredi in da FormatFactory brez truda in brez kakršnikoli dodatnih inštalacij in znanj, naredi sprejemljiv izdelek. Ti pa človeku, ki res ne ve veliko o tej temi svetuješ, da nalaga take in drugačne stvari, naj izbere "prave" programe (in zanje plača še nekaj 100 EUR, da bo dobil prave kodeke zraven?) in tako naprej! Halo?!

Ne dvomim, da veliko veš o tej temi (sem prebral še nekaj tvojih postov)! Vendar pa se moraš znati spustiti tudi na nivo povprečnega uporabnika PCja in mu dati nasvet, ki ga bo znal uporabiti.

Sicer pa tole "NOMEN EST OMEN" ni čisto iz trte zvito, ali ne, ASOCIALEC?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 avg 2012, 22:44 
Odsoten
Pristopni član

Nič ne pljuvam v lastno skledo, sem na začetku lepo napisal kaj me je pri tvojem postu zmotilo in o čem bom pisal.

Tvoj prvi odgovor nekomu:
Citiram:
Ali si ta programček preizkusil tudi z AVCHD-MTS 1080p datotekami, ali pa le malo na pamet svetuješ?

Programček seveda ne zna obdelati ničesar, za kar kodeki niso že naloženi na PCju (in MTS 1080p ni mačji kašelj!), pa še takrat ko kodeki so naloženi, ni ravno zanesljiv in kvaliteten (kup kodekov, ki jih imam naložene, očitno narobe uporabi in rezultat je film s popačeno sliko ali pa celo brez nje).

1. ne zna obdelat ničesar, za kar kodeki niso že naloženi -- vsak program te vrste potrebuje naložene kodeke, nekateri jih imajo v paketu
2. ni ravno zanesljiv in kvaliteten -- tole sem zanikal in lahko dokažem s pretvorbo iste datoteke
3. kup kodekov, ki jih imam naložene -- to sem razumel kot, da si nalagal dodatne kodeke

drugi del tvojega posta
Citiram:
FormatFactory naprimer (pa tudi "SUPER video encoder" in "HandBrake", pa še kateri), prav tako brezplačen, pa ima(jo) vse kodeke v paketu, pa še rezultati so mnogo kvalitetnejši.

Lepo si priporočil alternative, ampak trditev, da so rezultati kvalitetnejši ne drži.

Moj odgovor:
Citiram:

Omenjene nastavitve. FF boljši, če klikaš na slepo (torej za laike daje boljše rezultate).
Priznam, lahko bi uporabil manj napadalne besede.

Tvoj protinapad:
Citiram:

In moj odgovor:
Citiram:
Obesil sem se na tvoje pljuvanje nad kakovostnim converterjem in hvaljenjem npr. firnat factory-ja. Ne rečem, da je FF slab, super je njegova enostavnost in privzeta podpora mnogim kodekom, a mpegstr. ga po kakovosti rezultatov prekaša na celi črti.

1. Napisal sem, kaj me je zmotilo.
2. Pohvalil enostavnost in podporoko format factory-ja
3. Spet zanikanje tvoje trditve o slabostih mpeg streamclipa

Citiram:
Sicer pa tole "NOMEN EST OMEN" ni iz trte zvito, ali ne, ASOCIALEC?

Zadnja vrstica je smešna. Uporabi argumente, ne pa nekoga označevat na podlagi vzdevka na forumu. :D
Če te že zanima od kje izhaja moj nick: imam precej opazno govorno napako in takšni ljudje so večinoma zaprti, zadržani, veliko jih trpi zaradi strahu pred posmehom itd. Sam presenetljivo nisem tak in moj vzdevek je nekako cinizem, če ta izraz sploh ustreza.

Mislim, da so taki besedni dvoboji odveč, sploh ker sva oba hotela pomagati avtorju in morebitnim drugim bralcem. Lahko pa greva na pir/kavo. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 avg 2012, 23:36 
Odsoten
vstopil v forum

Za mpegstreamclip pa res ne rabis nobenega znanja, zato sem ga pa priporocil, ce ga ti ne znas uporabljat, pa verjamem da se ti zdi kompliciran. Sicer pa, nasveti so dobronamerni in kdor hoce jih bo uporabil, drugace si pac poisce alternativo.
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 avg 2012, 11:13 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

sammy je napisal/-a:
Za mpegstreamclip pa res ne rabis nobenega znanja, zato sem ga pa priporocil, ce ga ti ne znas uporabljat, pa verjamem da se ti zdi kompliciran. Sicer pa, nasveti so dobronamerni in kdor hoce jih bo uporabil, drugace si pac poisce alternativo.
Lp

Sklepam, da tole leti name!

Nihče ni napisal, da programa ne zna uporabljat, sem pa (med drugim) zapisal, da ta program brez dodatno naloženih kodekov (vsaj v večini Winsov) ne zna obdelovati MTS datotek! In da zato priporočam tak program, ki ne potrebuje kodekov, ki bi bili že instalirani na Winsih, ampak ima svoje.

Seveda so nasveti dobronamerni, ampak morajo biti taki, ki so prilagojeni uporabniku. In povprečen uporabnik, ne bo iskal kodekov po spletu ali pa celu kupoval raznih programov zato, da bo mogoče parkrat prekodiral nekaj videov.

Seveda obstaja verjetnost da sem butast, ampak meni na nobenem PCju (z originalno naloženimi kodeki) s programom mpegstreamclip ni uspelo prekodirati 1080 AVCHD MTS datotek. Kot oteževalno okoliščino pa lahko navedem še dejstvo, da se ukvarjam z videi in njihovo montažo kakih 8 let in da sem v tem času uporabljal večino (dragih) najbolj razširjenih programov za obdelavo videa in da s kodeki delam vsakodnevno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 avg 2012, 14:12 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

primus58 je napisal/-a:
dj_jojo je napisal/-a:
POzdravljeni

Kaj priporočate?

Lp,d.

Ta je pa močna :) AVCHD je trenutno eden najboljših načinov kompresiranja videa (gre za MPEG4, h.264), kar pomeni da je v teh datotekah največ video podatkov pri najmanjši možni velikosti. Zato je (praktično) nemogoče pretvarjati brez izgube kvalitete v še manjše datoteke. Lahko pa pretvoriš v isti ali kak drug format, a le z večjo ali manjšo izgubo kvalitete, in le v tem primeru bo rezultat manj obsežna datoteka.

Tole drži samo teoretično

V praksi pa ni vsak h.264 enak. Dosti kamer, foto-aparatov, telefonov zaradi šibkega procesarja ne uporablja nekaterih možnosti (b-frameje, CABAC itd), posebej tiste starejše, tako da se jih da zmanjšati za nekajkrat ob enaki ločljivosti in brez večje izgube kakovosti

Včasih sem uporabljal HandBrake, VirtualDub itd, zdaj pa kar x264 iz ukazne vrstice in nekaj batch fajlov v katerih so tipične nastavitve. Komu se še ljubi klikat vsakič po tistih gumbih :D Mislim, da ta ne rabi dodatnih kodekov, kvaliteta je ok - večina filmov ki jih dolpotegneš z interneta je prekodiranih s tem programom (ali kakšnim programom ki uporablja x264 v ozadju, kot HandBrake recimo)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 sep 2012, 16:02 
Odsoten
Pristopni član

Pozdravljeni, prosim za pomoč!

Pred kratkim smo kupili Sony HDR-CX260VEB, posnetke snema v .mts formatu in mi nikakor ni jasno, kako naj bi to spravila na DVD, da se obdrži OK kvaliteta. Poskusila sem z zgoraj omenjenim programom, FormatFactory, a je bila slika v pretvorjenem .avi videu ''majava''. Zaenkrat zato snemamo kar direkt s kamere z dvd snemalnikom (preko TV-ja), a na tak način npr. ni možno na začetek vstaviti uvodnega napisa, urediti videov in tako naprej.

Kako to naredite vi?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: