* *
Danes je 14 okt 2019, 22:24

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zanimiva forumska praksa
OdgovorObjavljeno: 11 mar 2015, 08:27 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: NM
Kaj porečete na tak primer:

avtorji nekega foruma podajo zahtevo po izbrisu vseh njihovih objav. Po nekaj cincanja in po domače povedano "nategovanja" se lastnik foruma le odloči, da bo izbrisal njihove objave in to javno napove. Kasneje avtorji ugotovijo, da vsebine njihovih objav ta lastnik foruma ni brisal, ampak je le pobrisal njihova uporabniška imena. Vse objave, teh ni malo (jih je 14968), je ohranil in so ostale na forumu pod enotnim, neznanim imenom (pika: "." - to so sicer vsebine nanjmanj treh avtorjev). Zanimivo je tudi to, da so kar naenkrat objave treh avtorjev prikazane kot vsebina enega avtorja, v tem primeru popd uporabniškim imenom ".".

Jasno je, da lastnik foruma ne žeeli brisati objav, saj bi s tem forum izgubil integriteto, zmanjšali bi se rangi v iskalnikih, skratka forum bi izgubil na vrednosti. Sedaj ohranja to vrednost na vsebini, katere avtorstvo si je dotični lastnik foruma prisvojil.

Če kdo želi praktično vsebino za kakšno seminarsko ali diplomsko nalogo, naj me kontaktira. Bom z veseljem posredoval vso dokazno gradivo.

LP,
Mare

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Zanimiva forumska praksa
OdgovorObjavljeno: 11 mar 2015, 10:32 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Men osebno se mi bi zdelo prav brisat, če je to neka huda tehnološka zadeva, z res nekim avtorstvom podatkov in, da se ve kdo je avtor zapisov. Če pa je to nek tipkarski pogovor, pa se sekirat za stare zapise in to še pod nick name, mi pa ni vredno, da bi se sekiral za svoje zapise.

Matjaž

P.S.
Enako je v galeriji. Želijo zbrisat svoje fotke, ajde ni problem. Sam potem pa spet ni prav, ker se zbriše komentarje drugih, ki sodelujejo pod sliko. Ma nikol ne veš kaj je prav. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 mar 2015, 11:15 
Odsoten
vstopil v forum

matjaz je napisal/-a:
Men osebno se mi bi zdelo prav brisat, če je to neka huda tehnološka zadeva, z res nekim avtorstvom podatkov in, da se ve kdo je avtor zapisov. Če pa je to nek tipkarski pogovor, pa se sekirat za stare zapise in to še pod nick name, mi pa ni vredno, da bi se sekiral za svoje zapise.

Matjaž

P.S.
Enako je v galeriji. Želijo zbrisat svoje fotke, ajde ni problem. Sam potem pa spet ni prav, ker se zbriše komentarje drugih, ki sodelujejo pod sliko. Ma nikol ne veš kaj je prav. :)

Matjaz, ravno pri "hudo tehnoloskih zadevah" je problem v tem, da ko je enkrat javno dostopno, ne mores vec patentirati in tudi ce si po pomoti sam objavil, si sam kriv. Brisanje je razumljivo zgolj pri vsebini, ki ima znacaj kaznivega dejanja (ce so bile "hudo tehnoloske zadeve" ukradene), pri nedovoljenih "nagih" slikah, ali pri zaljivih postih...

P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 mar 2015, 21:26 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: NM
Se iskreno opravičujem za smetenje po tujem forumu, ki nima nič s tem, kar se dogaja. Res sem bedak, ker sem v navalu besa napisal nekaj, kar nima nikakršnega pomena. Zaradi mene gre tole lahko tudi v smeti.

LP,
Mare

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 mar 2015, 18:58 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: MOJSTRANA
jaz rad smetim, pa mi ni nič nerodno..:D...če na vsakih 10 tem prijaviš eno neumnost, je za človeka to kar lep dosežek..:D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: