* *
Danes je 18 okt 2019, 22:45

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nagrada za delovno dobo
OdgovorObjavljeno: 18 mar 2014, 22:33 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Kraj: Speči za kompom
Dober dan, zanima me informacija katera nima nobene veze s fotografiranjem, ker pa ste tukaj zbrani iz vseh vetrov bo sigurno kdo vedel to informacijo oz. kje bi jo dobil.

Zanima me vrednost nagrade za 20 letno delovno dobo v gospodarstvu. Sam sem že iskal, vendar vedno najdem samo za javni sektor, kateri pa me ne zanima in je tudi praviloma drugačen kot v tisti za gospodarstvo.

Za informacijo se vam že v naprej zahvaljujem.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nagrada za delovno dobo
OdgovorObjavljeno: 19 mar 2014, 12:15 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Odvisno od panožne kolektivne pogodbe in internih aktov delodajalca. Zakon določa samo višino neobdavčenega dela. Išči z nazivom kolektivne pogodbe+jubilejna nagrada+2014

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 mar 2014, 19:44 
Odsoten

Najlepša hvala za odgovor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 mar 2014, 21:47 
Odsoten

Zna biti zanimivo, kako si delodajalci to razlagajo. Novembra bi si jo tudi jaz želel za 30 let.
Menda nikjer ni določeno, da MORAŠ prejeti jubilejno nagrado, da je to dobra volja delodajalca.

Kako se delodajalec lahko izogne plačilu pa tole:

- 20 let pri istem delodajalcu ( v tvojem primeru)
- delodajalec v finančnih težavah, pa ne bo nič
- lahko, da delodajalcu nisi pri srcu, pa spet ne bo nič

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 mar 2014, 01:15 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

[-X Ne bo res. V kolektivni pogodbi za drobno gospodarstvo piše takole:

91. člen (jubilejna nagrada)
(1) Delavcu pripada jubilejna nagrada:
– za 10 let delovne dobe pri zadnjem delodajalcu v višini 40% povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji za pretekle tri mesece,
– za 20 let delovne dobe pri zadnjem delodajalcu v višini 60% povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji za pretekle tri mesece,
– za 30 let delovne dobe pri zadnjem delodajalcu v višini 80% povprečne mesečne plače na zaposlenega v Republiki Sloveniji za pretekle tri mesece.
(2) Jubilejna nagrada za izpolnjeno delovno dobo pri zadnjem delodajalcu se izplača največ do višine, kot znaša maksimalni znesek po Uredbi o davčni obravnavi povračil stroškov in drugih dohodkov iz delovnega razmerja.

Torej PRIPADA. Konec debate. Interni akt delodajalca ne more iti čez kolektivno pogodbo. Enako velja za regres. Če ima delodajalec finačne težave (ki niso prikazana izguba) to inšpektorja za delo prav nič ne briga. Napiše kazen oz. postavi delodajalcu rok, da odpravi nepravilnost (v tem primeru je to neizplačilo jubilejne nagrade). Opozarjam pa na tisto "pri zadnjem delodajalcu". Torej obstaja samo nagrada za delovno dobo pri zdajšnjem delodajalcu in ne nagrada za skupno delovno dobo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 mar 2014, 10:09 
Odsoten

Firbec je napisal/-a:
Opozarjam pa na tisto "pri zadnjem delodajalcu". Torej obstaja samo nagrada za delovno dobo pri zdajšnjem delodajalcu in ne nagrada za skupno delovno dobo.

To da bom dobil samo polovico nagrade, ker sem pri njem samo 10 let, to mi je jasno. In tudi lastniku sem to povedal ko je omenil staž. Samo zanima me višina, da bom vedel da je res dal polovico in ne polovico polovice ali pa kar nekaj na uč.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: