* *
Danes je 14 okt 2019, 21:24

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Koliko bi bilo to danes vredno?
OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 11:03 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Ali mi lahko kdo pove, koliko bi bilo 204.000 SIT (leta 1997) vredno danes, preračunano v Eure?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Koliko bi bilo to danes vredno?
OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 11:36 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
http://www.bsi.si/financni-podatki.asp?MapaId=432

Pa si preračunaj, ne znam pa upoštevati inflacije. Marka je bila takrat vredna okoli 90 SIT

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 14:01 
Odsoten
napreduje v forumu

Točno 1770.67€ upoštevajoč podatke na tej strani: http://www.inflation.eu/inflation-rates/slovenia/historic-inflation/cpi-inflation-slovenia.aspx

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 14:21 
Odsoten

Hvala lepa.
Servisiral sem kolo, staro 16 let, strošek menjave verige, zadnjih zobnikov, zajl za zavore, pa zavorne ploščice .... 145 Eur, pa so se mi v firmi smejali, da za ta denar dobim novo kolo.
Novo kolo že mogoče, a ne v primerljivem cenovnem razredu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 14:44 
Odsoten
Makro mojster
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Ne vem kako je s cenami koles, ampak, če bi takrat kupil fotoaparat za tak denar, sigurno ne bi bil danes 1770 € (malo pretirana primerjava, samo vseeno verjetno ravno ne moreš tako gledat na ceno).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 15:00 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
Jaz bi rekel, da je tisto takrat vredno 900e.

Matjaž

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 15:33 
Odsoten
vstopil v forum

Malce sem se zakotalil v kolesarske vode, nisem pa nikakršen strokovnjak, poleg tega sem tudi na področju inflacije zelo slab, a vseeno dam svojih 50 centov...

15 let starega kolesa nikakor ne moreš primerjati z novimi; sem spomladi nabavil zamenjavo za moje staro kolo (enakega letnika kot tvoje). Res je, da sem za novega odštel 3x toliko (če za enoto vzamemo plačo) kot takrat za tistega, a gre za povsem drug svet. V vsem tem času je šla tehnologija toliko naprej, da bi lahko za to obdobje rekel, da je "funkcionalna" vrednost koles ostala enaka. Takrat sem za svojega odštel cca. 75.000 SIT, kar bi po menjalnem tečaju SIT -> € zneslo okoli 300 €. Danes bi bilo kolo za 300 €, sploh v kakšni akcijski ponudbi, vsaj rang ali dva boljše, kot tisto, ki sem ga nabavil 15 let nazaj. S tega naslova bi rekel, da tvoje kolo nima več "tržne" vrednosti, le funkcionalno...

Kljub vsemu bi se, na tvojem mestu, tudi sam odločil enako. Sicer ne letos, ampak par let nazaj, sem, za podoben znesek, "obnovil" svojega, so mi pa že tudi takrat na servisu svetovali, da naj bo to zadnja obnova, če sem kolikor toliko reden (rekreacijski) kolesar.

Problem, ki ga jaz vidim v tem, je zgolj stvar percepcije; "smejoči se" so videli, da si dal npr. le polovico cene novega (primerljivega?) kolesa, a po drugi strani, bi te pa novo kolo stalo še enkrat toliko, čeprav govorimo o istem "finančnem toku".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 18:24 
Odsoten

Saj starega kolesa ne primerjam s današnjimi kolesi, le zanimalo me je, v katero kategorijo bi spadal danes.
Tiste čase je bil le še en model dražji od mojega. Tako daleč pa se nisem mogel stegniti.
Prvih par let sem kolesaril dokaj redno, z njim sem tudi mladino prevažal naokrog (takrat je bilo to moje edino kolesarjenje), čeprav so bile precejšnje težave z montažo nosilca za zadnji otroški sedež, potem pa je kolo obviselo pod stropom in tam viselo zadnja 4 leta.
Čas teče, mladina je zrasla in ima svoja kolesa, meni pa so se nabrali kilogrami, ki se jih moram nekako znebiti.
Poizkusil bom s kolesom. Čisto zraven imam prav lušten hrib s cca 10% stalnim vzponom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 19:31 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah

odgovor Mirana Amona je povsem točen in ustreza temu, kar bi npr. glede na znesek povprečne neto plače v tem času izračunal

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 avg 2013, 20:04 
Odsoten

misfits je napisal/-a:
Ne vem kako je s cenami koles, ampak, če bi takrat kupil fotoaparat za tak denar, sigurno ne bi bil danes 1770 € (malo pretirana primerjava, samo vseeno verjetno ravno ne moreš tako gledat na ceno).

Leta 2005 sem kupil 2 GB CF kartico za 35.000 SIT. #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 sep 2013, 14:01 
Odsoten
vstopil v forum

robert purkart je napisal/-a:
misfits je napisal/-a:

Leta 2005 sem kupil 2 GB CF kartico za 35.000 SIT. #-o

Jaz pa leta 1993 16MB RAM-a za 1600 DEM;)
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 sep 2013, 19:37 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
Naš statistični urad pravi 1.853,19 EUR.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 sep 2013, 13:15 
Odsoten

.....
Čas teče, mladina je zrasla in ima svoja kolesa, meni pa so se nabrali kilogrami, ki se jih moram nekako znebiti.
Poizkusil bom s kolesom. Čisto zraven imam prav lušten hrib s cca 10% stalnim vzponom.

Samo ne zaleti se prehitro, da te ne pobere :)
Ko sem bil še na gorenjskem sem večkrat šel na Možjanco s treking kolesom. Enkrat sem se odločil, da grem s skoraj dvajset let staro specialko, tako za obujat spomine na mlada leta. Prestavna razmerja seveda niso primerna tisti strmini, tako da ne moreš vozit počasi, pa sem peljal hitro..... in na vrhu skoraj dušo spustil :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 sep 2013, 14:12 
Odsoten

Poznam, sem doma točno pod Možjanco.
Od križišča spodaj, pa do križišča na Možjanci zadnje čase poslušam koncert za DIHALA. :lol:
Dol grem pa po gozdni poti. Enkrat po zgornji, drugič po spodnji.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 dec 2013, 22:49 
Odsoten
Pristopni član

Kraj: Velenje
Tiste čase je bil le še en model dražji od mojega. Tako daleč pa se nisem mogel stegniti.

Hm, tole pa ne vem, če bo čisto držalo. Leta 1997 sem za kolo odštel takratnih 350.000 SIT, pa ni bilo niti približno med najdražjimi ;)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: