* *
Danes je 21 sep 2019, 01:21

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Menjava oken
OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 13:07 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
Saj to pa ja ni problem.... ti spotoma se kune zamenja. Pa tako ali tako je menjava denarja ali montaza oken bolj kot ne ista stvar, tako da v njegove kvalifikacije sigurno ne mores dvomiti. :lol: Midva sva vzela PVC in zaenkrat (cca. 10 let) nimam nobenih pripomb. Je pa res, da je 10let malo kratka doba.
Glede tiste polovice pa jaz v danasnjih casih ne dajem nic vec v naprej. Obstaja dovolj takih, katerim placas, ko ti naredijo. Saj nic ne recem, mogoce je vse ok, mogoce pa tudi ne. In da se bom na koncu pregovarjal zaradi slabo narejenega dela (ali celo nedobavljenih oken)... ne hvala. S placilom po izvedbi imas vsaj nekaj v rokah, s cimer ga lahko drzis, da bo stvar narejena dobro.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 13:59 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
misfits je napisal/-a:
Imamo eno trgovino z okni čez cesto, ampak je bila pred kratkim tam menjalnica in sem kar debelo pogledal, ko sem vstopil in je bil notri isti človek, tko da sem malo skeptičen :-k tukaj bi prišla okna z montažo...(5 kom.) okoli 1900, + 1100 balkon.
Večina, ki menjuje okna v bloku se odloča za PVC.
Prav dosti komplicirat pri izbiri ne mislimo, samo da niso kakšni levi "mojstri", ki bi površno naredili.
En bi rad polovico plačila v naprej, pol se pa čaka 2-4 tedne :-k

mam jaz kolega ki pravi 'pa kako č'š okn slabo nardit'

Cena (pri običajnih pripadajočih storitvah ki jih je naštel matej) niti ni tako nižja kot v 'uveljavljenih' firmah, tako da razmisli, če se ti splača pokrivat izgube od menjalnice...
meni so se simer še najbolj dopadli, menjal pa še nisem.

pa še običajni rant nad 'urandniki': eko sklad mi je še lani decembra zatrjeval, da bo razpis za letos enak, portem pa so ga zadnji teden decembra spremnili, tako da dobiš subvencijo zgolj za lesena okna mamu jim birokratsku

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 jul 2011, 17:01 
Odsoten
Borec za FILM
Uporabniški avatar

Kraj: Deutchland
Citiram:
ampak da bom vsake par let vsa okna na novo barval mi pa tudi ni

Jaz sem dal les pred natanko 5 leti in v vsem tem cajtu ni blo nobene potrebe po barvanju ali kakršnem koli opravilu ,popravilu skratka null koma josef pa vrjetno bo še par let zdržalo ali več......res pa je ,da nisem vzel ravno najbolj poceni okn kar tud nekaj velja......pa tud v prejšnji hiši katera je bla stara 80let al več nisn rabil barvat mogoče na 10let enkrat :) če pa primerjam tisti les pa tega zdaj pa je kot bi primerjal Holgo z Hasselbladom :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 jun 2012, 15:18 
Odsoten
Pristopni član

Jaz sem menjal pol leta nazaj. Z ponudbo sem bil zadovoljen, predvsem z montažo in premontažo..
Plus pozimi ni bilo več tako mrzlo:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 14:54 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet
Uporabniški avatar

/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 jul 2012, 23:20 
Odsoten
vstopil v forum
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Če se odločaš les da ali ne, upoštevaj še da za lesena okna lahko dobiš subvencijo eko sklada. Al kaj so že. Do 25%, če se ne motim.

lp!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 jul 2012, 22:00 
Odsoten
vstopil v forum

Pravijo, da je pomembno tudi, da ti montirajo preverjeni mojstri. Ti tudi znajo naredit razliko :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 nov 2012, 19:47 
Odsoten
Pristopni član

Priporočam. Kot je izpostavil moj predhodnik eko sklad...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 nov 2012, 20:05 
Odsoten
Uporabniški avatar

Fotoexpert in Maruska: A ne ga srat :rofl2: :badboy: Dejta še kakšno fotko prilepit. Sej smo na foto forumu. A o fotkanju pa nimata nič za povedat? :mrgreen:

P.S.: firme ki se morajo reklamirat na takšen način niso vredne mojega zaupanja! #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 nov 2012, 16:08 
Odsoten

Itak, na tem forumu je najbolj pomembna antirefleksnost oken, nato svetlobna propustnost pa resolucija ...
... za kratke zimske dni ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 mar 2014, 15:39 
Odsoten
Pristopni član

Priporočam plastična okna in dobre majstre.
Sam sem izbral to: http://www.finestrum.si/pvc-okna

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 mar 2014, 20:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ker Milanese ne pogleda gor =D=
Firbec je napisal/-a:
Fotoexpert in Maruska: A ne ga srat :rofl2: :badboy: Dejta še kakšno fotko prilepit. Sej smo na foto forumu. A o fotkanju pa nimata nič za povedat? :mrgreen:

P.S.: firme ki se morajo reklamirat na takšen način niso vredne mojega zaupanja! #-o

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 dec 2014, 20:22 
Odsoten
Pristopni član

Mogoče je še najbolj povprašati kar strokovnjake. Na http://omisli.si/okna/ lahko brezplačno vprašate za nasvet ali pošljete neobvezujoče povpraševanje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 dec 2014, 23:38 
Odsoten
Uporabniški avatar

mpritr1 je napisal/-a:
Mogoče je še najbolj povprašati kar strokovnjake. Na http://omisli.si/okna/ lahko brezplačno vprašate za nasvet ali pošljete neobvezujoče povpraševanje.

Opa. Fant zna poroke fotkat in to skozi okna. :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 dec 2014, 19:52 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Od 2007 imam PVC okna Interalta. Največja dva, ki ju dnevno odpiram sta 150 x 140 cm, panoramsko je 350 x 230, fiksno enojno pa 260 x 155 cm. Krivijo se ne, sem pa opazil, da stekla niso več tako izolativna, kot so bila na začetku. Na distančniku med stekli (2) je vpisan faktor izolativnosti 1.0. Takrat so se tu in tam čez noč orosila predvsem na spodnjem robu, sedaj se orosijo tudi ob robu praktično do vrha. Distanćnik je ALU, lahko pa izbereš tudi plastičnega, ki slabše prevaja toploto (mraz) in se posledično stekla ob robu naj ne bi rosila. Res pa je, da ima zrak v hiši stalno vlažnost nad 70%. Kriv sem sam, ker sem pri pleskanju pretiraval z akrilno emulzijo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 37 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: