* *
Danes je 18 okt 2019, 22:41

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 184 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Zamolcana resnica pokojninske reforme
OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 20:49 
Odsoten
vstopil v forum

Tole sem našel v zvezi s "triki", ki jih na začetku te teme navaja ninstints http://www.finance.si/314176/Odgovor-Zdaj-pokojninska-reforma-%B9e-bolj-smrdi?src=pj020611 Zanimivo je, da v odgovorih državnih uradnikov najdemo ravno tisto miselnost, ki sem jo prej navedel. Avtor pravilno ugotavlja
Črt Jakhel je napisal/-a:
V zameno za to, da ravnam po pravilih, bom zdaj kaznovan, ker bogovom ni všeč, kaj počnejo drugi. Sklep: ker te bodo tako ali tako obravnavali kot lopova, to vsaj tudi zares bodi. Hvala ministrstvu za ta uvid.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 20:50 
Odsoten
pro

Kraj: Malo tu, malo tam
StrobistSi je napisal/-a:
tvoj zgornji post namreč, razen, da je bil neposredna žalitev mene, ni bil v ničemer konstruktiven v tej debati.

Ravno ene toliko, kot tvoja brezpomenska klasifikacija, koliko ima kdo kredita in v kaksnem stanovanju/hisi zivi par strani nazaj. Samo takrat se ni slo o tebi, pa je bilo vse ok ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 20:52 
Odsoten
pro

Pa ali lahko prosim ze nehate omenjati Finance kot neko referencno literaturo. Ce Finance in v tem doticnem citatu Crt Jakhel sodijo med reference na tem podrocju (Crta poznam, zato tudi vem koliko je glede ekonomije lahko referenca...), potem lahko citiramo tudi Lady in Slovenske Novice... nivo je priblizno enak, le da so Finance brez slik.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:05 
Odsoten
vstopil v forum

juze je napisal/-a:
Jejhata, saj si kot maček, ki mu stopijo na rep :lol:

Nič nisem žalil, samo smešna se mi je zdela kombinacija prve osebe množine v:
Citiram:
... ki uveljavljamo pravico do otroškega dodatka in do znižanega plačila vrtca ter hkrati tudi varčujemo

in dejstva, da vsake toliko časa daš vedeti, da te od lakote ne bo neslo :lol:

Če bi se bil prvič bolje izrazil, ti ne bi bilo treba pisati te retorične klobase. :D

Spet si v zmoti:

1. Razžalitev je osebno občutenje, zato če je bilo zame žaljivo, si žalil. Jaz vsaj priznam, ko koga (npr. Borlaka) žalim. Ti očitno nisi toliko moža, da bi to priznal. Ampak, nevermind, imam iz leta v leto debelejšo kožo in me lahko žališ vsevprek (le čez mojo ženo pa ne pustim nič govorit!).

2. Da. Vsako leto uveljavljam pravico do otroškega dodatka, in sicer se nadejam min. otroškega dodatka, ki znaša 14 eur. Dvakrat sem že prejel zavrnilno odločbo. V drugo, ko se je ugotavljal na 4 družinske člane, smo cenzus zgrešili za 50 eur. Ker imamo v naši familji 50 eur letno več od dovoljenega pač moja otroka ne moreta dobivat po 14 eur mesečno. Ker se dohodki iz leta v leto spreminjajo, ga bom seveda uveljavljal vsako leto. Če ne drugega, bo imel tisti državni uradnik vsaj kaj delati, ko bo obravnaval mojo vlogo in bo moral izdati odločbo. In, če še nisi dojel iz mojega prejšnjega posta, otroški dodatek je namenjen otroku. Torej ga uveljavljam za svoja dva otroka. Ker pa dohodek na druž. člana presega cenzus (ki se tudi iz leta v leto spreminja), moja otroka do tega dodatka nista upravičena (morda pa kdaj bosta).

3. Tudi za znižano plačilo vrtca moraš vsako leto oddati vlogo, Do sedaj se je vlagala pri občini, ki je o vlogi odločila in tudi subvencionira program vrtca. Če vloge ne bi oddal, bi moral plačevati polno ceno, ker vlogo vsakič oddam, plačujem max. subvencionirano ceno (to je z 20% sconta).

4. Del glede hkratnega varčevanja pa po mojem razumeš ;)

5. Da. Od lakote nas ne bo neslo, od izobilja pa nas tudi ne bo razneslo. Nismo bogati, pa tudi revni ne. Smo nekje na sredi. Smo pa štirje ;)

6. Klobase so OK, čeprav so meni salame ljubše. Najraje imam domače, s svakove eko kmetije. Pa ne ga zdaj križat zaradi dela na črno oz. nedovoljene sosedske pomoči :lol:

Zadnjič spremenil StrobistSi, dne 02 jun 2011, 21:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:08 
Odsoten
vstopil v forum

ogabe je napisal/-a:
tvoj zgornji post namreč, razen, da je bil neposredna žalitev mene, ni bil v ničemer konstruktiven v tej debati.

Ravno ene toliko, kot tvoja brezpomenska klasifikacija, koliko ima kdo kredita in v kaksnem stanovanju/hisi zivi par strani nazaj. Samo takrat se ni slo o tebi, pa je bilo vse ok ;)

Če sem te s tistim postom užalil, potem je bilo zate žaljivo, se strinjam. Se pa nihče ni pritožil, zato je bilo do sedaj seveda ok. Glej moj prejšnji post, razžalitev je osebno občutenje.

In, btw, tisto je bilo moje ugibanje na podlagi zapisov posameznikov. Borlak je javil, da sem pri njem falil (damn it!), ostala dva sta bila pa tiho ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:12 
Odsoten
vstopil v forum

ogabe je napisal/-a:
Crta poznam, zato tudi vem koliko je glede ekonomije lahko referenca...

Jaz ga ne. Sem ga le citiral v delu, s katerim se osebno strinjam, to je: "V zameno za to, da ravnam po pravilih, bom zdaj kaznovan, ker bogovom ni všeč, kaj počnejo drugi. Sklep: ker te bodo tako ali tako obravnavali kot lopova, to vsaj tudi zares bodi." To se mi zdi, je dober citat, ne glede na to, koliko je glede ekonomije Črt referenca ;) (pa upajva, da ga tvoj zgornji zapis ni slučajno užalil ;))

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:13 
Odsoten
vstopil v forum

Ales_borlak je napisal/-a:
samo še jutri do 24h, potem se začne volilni molk in nato 2 dni miru, v nedeljo zvečer pa dalje :lol:.

Damn! a do nedelje zvečer bom moral bit tiho :twisted:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:17 
Odsoten
pro

No ja... nekam hudo hitro si uzaljen, ko se gre zate. No ja kakorkoli... ni moj problem ce si.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:24 
Odsoten
vstopil v forum

ogabe je napisal/-a:
No ja... nekam hudo hitro si uzaljen, ko se gre zate. No ja kakorkoli... ni moj problem ce si.

No, včasih tudi malo pretiravam (tudi odvisno kdo je na drugi strani ;)), se strinjam. A pol pri tebi sem kaj uganil :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:38 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

:mrgreen: Opomin Maršalu, da mora temo zakleniti, da ga ne spravimo v prekršek :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 21:56 
Odsoten

ogabe je napisal/-a:

to izpusti, če ne te bo juze kregal :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 22:07 
Odsoten
Uporabniški avatar

Spet si v zmoti:

1. Razžalitev je osebno občutenje, zato če je bilo zame žaljivo, si žalil. Jaz vsaj priznam, ko koga (npr. Borlaka) žalim. Ti očitno nisi toliko moža, da bi to priznal. Ampak, nevermind, imam iz leta v leto debelejšo kožo in me lahko žališ vsevprek (le čez mojo ženo pa ne pustim nič govorit!).

2. Da. Vsako leto uveljavljam pravico do otroškega dodatka, in sicer se nadejam min. otroškega dodatka, ki znaša 14 eur. Dvakrat sem že prejel zavrnilno odločbo. V drugo, ko se je ugotavljal na 4 družinske člane, smo cenzus zgrešili za 50 eur. Ker imamo v naši familji 50 eur letno več od dovoljenega pač moja otroka ne moreta dobivat po 14 eur mesečno. Ker se dohodki iz leta v leto spreminjajo, ga bom seveda uveljavljal vsako leto. Če ne drugega, bo imel tisti državni uradnik vsaj kaj delati, ko bo obravnaval mojo vlogo in bo moral izdati odločbo. In, če še nisi dojel iz mojega prejšnjega posta, otroški dodatek je namenjen otroku. Torej ga uveljavljam za svoja dva otroka. Ker pa dohodek na druž. člana presega cenzus (ki se tudi iz leta v leto spreminja), moja otroka do tega dodatka nista upravičena (morda pa kdaj bosta).

3. Tudi za znižano plačilo vrtca moraš vsako leto oddati vlogo, Do sedaj se je vlagala pri občini, ki je o vlogi odločila in tudi subvencionira program vrtca. Če vloge ne bi oddal, bi moral plačevati polno ceno, ker vlogo vsakič oddam, plačujem max. subvencionirano ceno (to je z 20% sconta).
..

1. No tole malo cudno obracas. Ce se ti cutis razzaljenega, tega pac on ne more vedeti, niti priznati. Ce bi priznal bi se zlagal, saj ce trdis nekaj, cesar ne ves je to zame isto kot laz (tolko tudi o nujni pokojninski reformi).

2,3,.. ce sem prav razumel govoris, da te bodo dvakrat 'obdavcili' in v to stejes da te bodo prvic tako kot si napisal pod 2. in drugic kar pise pod 3., potem nimas prav.
Ce ti dvakrat dajo (otroski dodatek, popust pri vrtcu), ti lahko tudi dvakrat vzamejo, oz. ne dajo ker dajo samo tistim ki res nimajo. Ne trdim pa, da ni problem lestvica po kateri to delijo, ampak potem je problem drugje.

sicer pa podpiram borbo za pravice in ti zelim obilo uspeha v tvoji ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 22:13 
Odsoten

plizzzzzz špila 11.junija u Kran, pridte fotkat :evil:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 22:15 
Odsoten
Uporabniški avatar

8) S fleši :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 jun 2011, 22:21 
Odsoten

sevede, saj je svetlo :lol:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 184 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: