* *
Danes je 25 jan 2020, 15:44

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Oprema za kampiranje ...
OdgovorObjavljeno: 01 maj 2010, 19:32 
Odsoten
Lahko že verjamete v nasvet

Rabim kako priporočilo, nasvet, povezavo ... za nakup kvalitetne opreme za kampiranje.

Kupujemo vse, od začetka, iz nule ... šotor za 4 - 5 oseb, kako bolj komot varianto, smo že v zrelejših letih in kaki iglujčki niso več za moj križ lomit ... nič se ne bo okoli peš nosilo, torej teža ni nek kritičen faktor.

Skratka, rabim nasvete, za katere stvari so ok razne OBI/Baumax/Hofer variante ter pri katerih ni glih za šparat. Po moji kmečki logiki pri šotoru in blazinah za spanje že nebi preveč škrtaril. Sem že občan srednjih let z pripadajočimi bolečinami v križu :lol:

Za osnovno idejo, ogledujem si tale šotor: HIGH PEAK AMALFI 5.

Beseda je vaša.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Oprema za kampiranje ...
OdgovorObjavljeno: 01 maj 2010, 23:36 
Odsoten
Svetovalec v resnih temah
Uporabniški avatar

Pri šotorih je moj favorit: http://tente.quechua.com/en/

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 maj 2010, 23:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ferrino ima kar dobre šotore, po mojih izkušnjah. Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 maj 2010, 11:35 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Črni bezdan
Če si iz Lj/okolice imaš na tržaški pri klubu sadje zalenajva razstavljene šotore pa si jih pejt pogledat. Pa ne glede na nasvete prodajaleca si obvezno kupi ekstra 'podn', ker dandanašnji šotori imajo tako tenke, da ti ga vsaka iglca preluknja.

Šotor naj diha oz ima bombažno notranjost. jaz sem kupil OX outor expert ali nekja takega in sem kar zadovoljen... razen podna seveda.

Tam imaš tudi drugo opremo iz rubrike 'nočem šparat', za ostalo 'potroršno' robo pa je v Beljaku ena specializirana trgovina verjetno imaš pa tudi v slo že dosti izbire.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 maj 2010, 15:29 
Odsoten

Hvala vsem za odgovore.

Firbec je napisal/-a:
Pri šotorih je moj favorit: http://tente.quechua.com/en/

Firbec, kje pa si nabavil quechua šotor? Se mi tale njihov T6.2 XL B kar dopade, pa nikjer nobenega dealerja izven UK, tam pa so šele pred kratkim začeli na Irsko pošiljat, za Slovenijo pa še slišali niso. Mogoče pa sam jaz poiskat ne znam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 maj 2010, 16:14 
Odsoten
vstopil v forum

urosm,

tale spodaj je uvoznik za quechua šotore:

http://quechua.50webs.com/

Sicer ima v ponudbi samo tele samopostavljive, ampak takrat ko sem jaz kupoval, je rekel, da se da ob prednaročilu nabaviti kateregakoli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 maj 2010, 17:39 
Odsoten

sikoj je napisal/-a:
urosm,

tale spodaj je uvoznik za quechua šotore:

http://quechua.50webs.com/

Sicer ima v ponudbi samo tele samopostavljive, ampak takrat ko sem jaz kupoval, je rekel, da se da ob prednaročilu nabaviti kateregakoli.

Super, hvala za tole povezavo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 maj 2010, 21:31 
Odsoten
Uporabniški avatar

urosm je napisal/-a:
Firbec, kje pa si nabavil quechua šotor? Se mi tale njihov T6.2 XL B kar dopade, pa nikjer nobenega dealerja izven UK, tam pa so šele pred kratkim začeli na Irsko pošiljat, za Slovenijo pa še slišali niso. Mogoče pa sam jaz poiskat ne znam.

:wink: Se mi je kar dozdevalo, kaj ti bo "po meri". Link ti je dal že Sikoj. Ti šotori zdržijo full veter in dež. Nekje na netu so videi iz vetrovnega tunela. Zanimiva je tudi možnost kombiniranja Base dvosekundnih "dnevnih sob" z manjšimi spalnimi šotori. Meni se vedno mudi pa sem moj Base iz Nemčije plačal precej več kot bi bil iz Anglije ali pri našem zastopniku (ki ga ravno takrat ni imel na zalogi). Pokliči čim prej saj robo ne naroča ravno pogosto.

P.S.: Priporočam tudi njihove spalne vreče :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 maj 2010, 17:21 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Evo, tale štacuna (link spodaj) je ena verjetno bolj založenih v Sloveniji s tovrstno opremo. Camping, Outdoor, Hiking, Climbing ipd...;) vse stvari kar smo jih s familijo kupovali za v hribe in kamping, smo kupili pri njih.;) v uporabi imamo tale šotor(str. 81 v katalogu): Poseidon 5 in se odnese več kot odlično. 8)

http://www.iglusport.si/

pa še direkten link do zadnjega kataloga:

http://www.iglusport.si/katalog_lowres.pdf

LP Matic

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 maj 2010, 22:21 
Odsoten
vstopil v forum

urosm je napisal/-a:
... za Slovenijo pa še slišali niso. Mogoče pa sam jaz poiskat ne znam.

Najbolje se je zapeljat čez mejo v Italijo in prevzet osebno (Videm, Pordenone, ...). Je v teh trgovinah kar precej robe solidne kvalitete po ugodnih cenah. Mi za mularijo veliko tam nakupimo. http://www.decathlon.it/IT/friuli-venezia-giulia-19233332/
T6.2 XL B je 299€.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 maj 2010, 10:11 
Odsoten

Hvala za povezavo. Se je že kar nabralo lokacij, ki bi jih moral obiskat, bo na koncu za kampiranje časa in denarja zmanjkalo :lol:

Se mi je pa že javil trgovec za Quechua šotore iz MB. Ta mi je še najbližje. Dobavi tudi če kaj ni na zalogi. Samo malo traja, ker ne naroča posameznih kosov, je treba počakat na večjo nabavo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 maj 2010, 11:18 
Odsoten

Kraj: Ignore mode: Kajtimar
Pa ne čisto verjet oznakam glede oseb. Če piše da je 4+2, potem je bolj 3+1. Je treba kam še opremo in garderobo posptavit. Na spalkah min T pomeni, da pri tej temperaturi nekao prebrodiš noč, ne pa da pri tej T v njej spiš kot mala beba samo v spodnjem perilu. Pa ne se napenalit z nevemkakšnimi spalkami, ker boš verjetno kampiral poleti, ko bo vroče in ne bo potrebe po ultimate survival pri -25°C. Pa na višino pazi, da ne bo prvi dan v križu vsekalo. :D Najnižja označena naj bo stojna.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 jun 2010, 21:30 
Odsoten
Pristopni član

Malo pozno, ampak vseeno. Sotore Quechua prodajajo v trgovinah Decathlon. Nam najbližja je v Udinah. Ravno tako prodajajo cel kup druge opreme za kampiranje in pa zelo poceni in kakovostna sportna oblacila. Sotori so poceni, vendar kvalitetni. Ce ga kupis v Sloveniji (Iglu sport, Promontana) bo precej drazje.

Tudi sicer, se v omenjeno trgovino, ki je pri nas relativno neznana splaca zapeljat, ker imajo zelo ugodne izdelke (sportna oblacila, oprema za kapiranje, pohodniski ruzaki, cevlji,...).

Mogoce se nasvet: ce veliko kampiras se zelo splaca (sploh v poletnih dneh) kupiti zamrzovalno skrinjo. Sicer so precej drage, ampak vredne svojega denarja. Fino je ko imas edini v kampu hladno pivo :D
Prav pride tudi podloga za sotor, ornk klini (obicajno ob nakupu sotora dobis zraven slabe), razne variante turbomaksimusa (fino je ce je dvojna, da je loceno lezisce - bolj kvalitetno spis in pa kasneje poci),..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jun 2010, 11:05 
Odsoten
Pristopni član

Tudi sam iščem primeren šotor. Večkrat sem že zasledil pohvale na račun trgovine Dechatlon. Lahko nekdo prosim natančneje razloži, kje se trgovina nahaja oz. kako se do tja najlaže pride.
Tnx!
ErvinK

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 jun 2010, 12:05 
Odsoten
Marsal

Kraj: Ljubljana
urosm je napisal/-a:
Quechua šotore iz MB. Ta mi je še najbližje.

Zanimiva zadeva, če rabiš hitro razstavit in sestavit. V namibiji, kjer smo skoraj vsak dan kampirali drugje se je dobro obnesel.

Matjaž

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: