* *
Danes je 22 feb 2017, 22:58

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Časovni Kristal
OdgovorObjavljeno: 05 feb 2017, 21:47 
Odsoten
napreduje v forumu
Uporabniški avatar

Malo nazaj so bombastično oznanjali prve uspešno izdelane časovne kristale. Le ti bi naj bili popolnoma nova oblika materije in precej revolucionarna reč za uporabo v novih tehnologijah. Nekaj linkov:
https://www.technologyreview.com/s/602541/physicists-create-worlds-first-time-crystal/
http://news.berkeley.edu/2017/01/26/scientists-unveil-new-form-of-matter-time-crystals/

Zdaj, pa prosim tistih nekaj znalcev s foruma, če lahko razložijo kaj za vraga to sploh je, ker kar sem prebral mi je popolna latovščina. Pa bi res rad vedel.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Časovni Kristal
OdgovorObjavljeno: 07 feb 2017, 01:16 
Prisoten
Svetovalec v resnih temah

Kretenoid, hvala za linke (sicer bi takele stvari opazil par dni ali tednov kasneje). V minuti, ki sem jo posvetil temu, se mi zdi, da gre za precej očitno idejo, da se tudi čas enakopravno uporabi s prostorskimi dimenzijami ( sicer v teoretični fiziki jih že sto let uporabljajo še več) za opisovanje dočenih struktur in pojavov. Ko so znanstveniki kova nobelovih nagrajencev dobili tako idejo, ni bilo treba dolgo čakati na eksperimentalno potrditev (matematična fizika je že prej imela marsilaj izračunano) obstoja snovi, ki ni simetrična na prostorske dimenzije, je pa simetrična, če se vključiše čas.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: