* *
Danes je 02 jun 2020, 23:59

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: g15 ali x-a1 ali kaj drugega
OdgovorObjavljeno: 03 sep 2015, 13:01 
Odsoten
Pristopni član

Po 6-7 letih uporabe Lumixa Fz 18, ki počasi peša, rabim nov fotoaparat. Nisem ne vem kakšen fotografski navdušenec - slikam večinoma na avtomatiko, veliko potujem, imam otroke zato rabim preprost avtomatski fotoaparat, ki dela hitro in kar se da lepe, čiste fotografije z izrazitimi barvami - prednost ima kakovost zunanjih fotografij in da je uporaben tudi za rojstne dneve in podobno. All around fotoaparat za cca 400 evrov +-50 evrov, če ima zraven wifi funkcijo še toliko bolje.

Všeč mi je G16, gledal sem LF1, x-a1 je cenovno ugoden z dvema objektivoma za cca 370e (a ne vem, če se mi da ukvarjati z menajvanjem objektivom, všeč mi je 16 mm široki kot).

Ali mi lahko svetujete, kaj naj vzamem, morda še kakšnega izven mojega izbora? Ponudba je namreč tako nemogoče široka, da kar malo obolevam...

Hvala za vsa mnenja in priporočila.

S

Na vrh

Naslov prispevka: Re: g15 ali x-a1 ali kaj drugega
OdgovorObjavljeno: 03 sep 2015, 14:30 
Odsoten
Vreden zaupanja

Kraj: Že kje/Morska decva
Če se ti ne da ukvarjati z menjavo objektivov, potem raje G15. Oziroma če želiš nekaj manjšega, a ima 24mm ekvivalent, Panasonic TZ70 oz. dražji Sony HX90 Oba sta manjša, kot G15, gresta brez težav v žep, imata elektronsko iskalo poleg LCDja ... še malo dražji je Olympus Stylus 1, ampak ima 28mm ekvivalent, zelo zanimiv pa tudi Canon G7X. Skratka, to je nekje v rangu 400€, +-100€.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 2 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Pojdi na: